9.11.2022
Kategorie: Politika

Když Březina zbyl …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V USA mají po volbách, průzkumy věští výhru republikánům, ale zatím toho ještě moc nevíme. Americkým volbám se budeme věnovat zítra. Dneska si prokydáme blížící se prezidentské volby u nás. Včera nám totiž vypršela lhůta na podání prezidentských přihlášek. Je nejvyšší čas si k tomu něco říct.

Kandidátů se přihlásilo okolo dvaceti, převážně se jedná o známé firmy a o některých můžeme už dopředu říci, k čemu tam jsou. Líbodémo tým je samozřejmě kompletní, od předjezdců až po hlavní hvězdy. Pak tam máme několik solitérů (něco jako Lopraisův tým na Dakkaru), několik jmen postrádajících sebereflexi, dva miliardáře, kteří to pojímají jako osobní výzvu a nakonec pak člověka, který nebojuje jen proti ostatním kandidátům, ale také proti mééédiím, neziskovkám, České televizi, europapalášům a dalším – Babiše.

Na Alternativě se nám to ovšem značně zjednodušilo. Vitásková sice posbírala dostatek podpisů, ale dala vědět, že podpisů není dost na to, aby cítila silný mandát. Možná nesehnala sponzory, protože taková kampaň stojí fůru peněz… Já osobně si ale myslím, že o ní brzy uslyšíme. Vůbec bych se nedivil, kdyby kývla někomu na nabídku – teď nebude kandidovat a nebude ubírat hlasy (Andrejovi Babišovi) a někdo pak zaplatí její kampaň ve volbách do sněmovny (v barvách hnutí ANO…) Logiku by to mělo, protože Vitásková měla alespoň teoretickou šanci dostat se do druhého kola. Známá celkem je, mluvit v televizi umí, z novinářů se neposere a je přímo stvořená pro hlavní téma zimních prezidentských voleb – nedostatek energií. Ne, nemám o tom žádné echo, žádný našeptávač mi nic nehlásil, takže to tak nemusí být. Ale pokud by to tak bylo, nedivil bych se. Není úplně standardní, že někdo ohlásí kandidaturu, nechá dobrovolníky běhat s podpisovými archy, nasbírá jich dost… a pak toho nechá takhle jednoduše.

Turánek nesehnal dost podpisů, Skála nesehnal dost podpisů (tak snad alespoň bude mít čas přijet ke mě na zabijačku), z přijatelných jmen jsou tam vlastně už jen Bašta a Blažko. Ti jsou původně z jedné stáje, jen Blažko od SPD tak nějak utekl a já marně přemýšlím, kdo v SPD přišel na myšlenku se Baštovi pomstít a poslat ho v třiasedmdesáti do jámy lvové. Nic proti němu, ale nějak si nedovedu představit, jak si starý pán zjedná v televizním duelu prostor, aby vůbec mohl něco říct. Navíc si dovedu představit, že mezi Blažkem a Baštou to bude jiskřit právě z důvodu zhrzené spolupráce.

Na druhé straně je líbodémo tým jednotný a připraven. Hlavní hvězdy se zatím nikam neženou, ale Hilšeři, Fischerové, Zímové a další už pro Pabla Nerudovou rozhánějí vzduch a uvolňují prostor. Tady žádné zhrzené lásky nejsou, jen kázeň a koordinované jednání od začátku do konce. Všechny novinářské otázky budou mít k dispozici předem, takže si vtipné odpovědi budou moci nacvičit. Určitě už jsou nachystané další Pandora papers a Babiše juniora už určitě trénují proti tátovi.

Když o tom tak přemýšlím, na co Babiš potřebuje Alternativu? Na nic! Hodně z nás mu to hodí samo, někteří se na to trochu budou muset opít, jiní budou skřípat zubama, ale copak zbývá jiná možnost? Andrej se nepotřebuje „ušpinit“ o dezoláty, stačí zaujmout neutrální postoj a neříct o nás nic ošklivého. Chválit nás nemusí, už se v podstatě se postaral, aby všechno smysluplné bylo eliminováno předem a nekonalo se žádné překvapení. Stačí opakovat to, co řekl po první demonstraci – že se lidem nediví, že demonstrují.

Když se to takhle pěkně vyřešilo hned na začátku, tak už tu zbyl v podstatě jediný člověk, který by mohl do předpokládané silné trojky – Babiš, Nerudová, Pavel, ještě hodit vidle – Březina. Jednak má na kampaň dost peněz, jednak nemluví úplně blbě, projevuje víceméně vlastenecké postoje a jeho hlavním hendikepem je vlastně jen to, že si před rokem před novináři pochvaloval, že Babiš prohrál volby a řekl, že Fiala bude pro naší zemi lepším premiérem.

Vím, že lidi od Březiny čtou Vidlákovy kydy… Kluci, nemyslíte, že je čas za mnou s Březinou přijet? Vy sami tvrdíte, že Březina je náš člověk, vlastenec, který vybudoval něco víc, než jen psí boudu, kampaň si platí sám ze svého kapesného, tím pádem nikomu nedluží žádnou laskavost, není to žádný sebestředný jájínek a něco ví nejen o byznysu, ale také o normální práci. Svým způsobem je to ideální kandidát Alternativy… jen bychom se ho tu chtěli zeptat, jestli na Fialu třeba nezměnil názor a trochu bychom potřebovali vědět, jestli by nám jako prezident Signála I. ve funkci podržel, nebo by ho (samozřejmě v souladu se zákonem) také nejraději vynesl v zubech. A víte, jak to ve volbách je – postoupit se dá i o jednotky hlasů.

Druhé kolo mezi Březinou a Babišem – to by bylo jiné kafe. Oni dva se úplně nemusí a celý souboj by byl o něčem úplně jiném, než o libtardích kecech o svobodě a evropských hodnotách. Kurňa, oni by se hádali o národohospodářské otázky, mluvili by o cenách surovin a energiích… to by bylo úplně něco jiného, než omílané řeči o tom, jestli nás Babiš náhodou netáhne do náruče Ruska.

Navíc – Březinu by mohl volit i leckdo od Pětikolky… on by proti Andrejovi mohl mít i šanci. Kdyby to vzal za správný konec, volili by ho i ti, kteří to v případě souboje Babiš – Nerudová raději hodí Veľkému Bocianovi.

Ne, v této chvíli nevolám po volbě Březiny. Ani náhodou. Ale do voleb je daleko, mohli bychom se na něj třeba trochu podívat. On nám tu tak trochu vyzbyl, tak proč se s ním pořádně neseznámit, že jo?

Koneckonců Andrejovi to můžeme hodit vždycky.

PS.

Všimněte si prosím, že jsem vůbec nemluvil o Janečkovi nebo Středulovi.

 

 Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)