25.6.2022
Kategorie: Politika

Je třeba být realisty

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Přes naši republiku stále proudí na východ Evropy vlaky s vojenskou technikou. Jde o prodlužování agónie, protože kapitulace ukrajinské armády a jejích doprovodných oddílů Azovského praporu a Pravého sektoru je víceméně neodvratná. Dle posledních zpráv Rusové osvobodili 8 let terorizované východní oblasti s převážně ruskojazyčným obyvatelstvem, které po tuto dobu od Majdanu bojovalo za uznání ruštiny jako úředního jazyku. Což vzbuzovalo v Kyjevě programovanou nevoli i nenávist a vedlo k vojenským akcím proti Luhansku a Doněcku. Včasným odpojením Krymu záhy po Majdanu předešli Rusové několika událostem, tedy přinejmenším masakru rusky hovořících občanů Krymu podobnému tomu v Oděse a vzniku americké námořní základny v této lokalitě. To je realita, nikoliv propaganda.

Neodvratnost porážky vojsk britsko-americké loutky Zelenského je zjevná, byť Američané a Britové tuto situaci moc uznat nechtějí. Vzhledem k tomu, že v rukách Rusů končí i řada zahraničních žoldnéřů, na které se nevztahuje norma týkající se válečných zajatců, lze očekávat i možné tresty smrti pro tyto ,,dobrovolníky“. Týká se to i Čechů, kteří by případně padli do zajetí. Rozdíl je v tom, že na Ukrajině operovala řada britských a amerických profesionálů. Možná by Sylvestr Stalone mohl natočit další díl Ramba. Britové se už nechali slyšet, že poprava kteréhokoliv Brita bude důvodem k vyhlášení války Ruské federaci. Pokud se to stane, lze se zamyslet nad tím, kam se přesune nejkvalitnější fotbalová soutěž světa, když by část britských ostrovů zmizela z povrchu zemského. Připomínáme, že Rusko a USA vlastní 90% existujících jaderných zbraní a Rusové mají i jiné speciality.

V Německu a Francii začínají chápat skutečnost, kterou je neodvratnost porážky Ukrajinců. Zároveň jim byly přivřeny kohoutky s plynem, což vzbuzuje v Germánii velké obavy. Vadná zelená ideologie dostává tak nějak na zadek a Němci se vrací k uhlí. Zde je třeba připomenout, že znovuotevření uhelných dolů není žádná legrace, mohl by o tom vyprávět miliardář Křetínský, který jich pár vlastní a už těžbu ukončil. Jak bude reagovat nyní, netušíme, ale polský Turow jede na plné obrátky. Naše vláda dále lže kolem ČEZu a vytváří dojem, že mu nemůže nic nařizovat, zároveň plánuje solární elektrárnu na každé střeše a malé příměstské jaderné reaktory. No, dnes bychom ze solárů vytáhli tak akorát dráty, je zataženo, a projekt malých atomových elektráren je sice lákavý, nicméně díky financím a proveditelnosti v nedohlednu. Amen. Jestliže se chtějí Němci a Macron postavit do čela o míru na Ukrajině vyjednávacích delegací, hledejme za tím snahu dostat se zpět do určitého obchodně -politicky únosného vztahu s Ruskem. To je něco, co naše diplomacie vedená politickým diletantem Lipovským nedokáže, zvláště když mu šéfuje Panevropan Fiala. Důsledkem tohoto spojení u nás bude možná nezávislost na ruských energetických zdrojích (obrazně, protože je budeme překupovat z jiných států), zároveň budeme vazaly Německa, které nám to náležitě osladí.

Speciální ruská vojenská operace na Ukrajině má pro nás několik pozitiv. Mimo likvidace biologických laboratoří pracujících na smrtících virech a bakteriích, což omezilo možnost přípravy dalších pandemií ze strany šílenců, kteří financovali tamní ,,výzkumy“, jsme se přesvědčili, jak obrovskou nenávist vzbuzuje rozlišnost mezi ekonomicky a materiálně vyčerpaným Západem a vlastenecky smýšlejícím, materiálně zabezpečeným a technologicky zatím pokulhávajícím Ruskem. No a pak tu máme Čínu, která v mnoha disciplínách exceluje a Západ předehnala, ale zároveň jí chybí část zdrojů, které mají Rusové. Spojení Ruska a Číny s přispěním několika dalších světových ekonomik mimo EU a USA může naprosto změnit rozložení sil a ukrajinská krize je tomu předehrou. Nevěřte Seznamu a našim televizím, když tvrdí, že Rusko lapá po dechu. Tím, kdo páchá sebevraždu, je Evropská unie a vlastně celý Západ. A bohužel nejvýrazněji Česká republika, Slovensko a Polsko. Opět se ukazuje, kdo dokáže být kašparem a užitečným idiotem. Nevíme, co minulá a současná vláda dostaly slíbeno za svou loajalitu se zvrhlými přáními USA a EU, nicméně drastický dopad na obyvatele naší země je důsledkem práce našich politiků.

Abychom se z této situace dostali, je třeba řešit prvotní příčiny. Ne inflaci a nedostatek plynu nyní. Musíme se zaměřit na zásadní věc, kterou je naše spoluúčast na dění. Pokud bychom měli hledat cestu z krize, pak je nutné začít vystoupením z v problémech se nacházející EU, opustit myšlenku Spojených států evropských a vyhledat jiné silné partnery, se kterými bychom dokázali jednat z jiné pozice než otrocké, jako je tomu dosud. Samozřejmě vnímat Rusko jako partnera a ne nepřítele, podobně přistoupit i k dalším zemím, kterým jsme schopni něco nabídnout a zároveň od nich něco získat. Zároveň zůstat v dobrém vztahu se zahraničními partnery, s nimiž máme dosud kladné zkušenosti, nikoliv jen vazalské. Automobily nevyrábí jen Volkswagen. Nejde o snadnou změnu, nicméně je třeba začít uvažovat dlouhodobě.

Evropská unie díky zvrácené protiruské a zelené ideologii padá ke dnu a Spojené státy z toho mají pouze radost. Samotné mají ekonomické problémy a silné Rusko i Evropa by je odsoudily k ztrátě světového výsadního postavení. Evropy se zbavily vcelku rychle i s pomocí hrdých Rusů, podcenily rusko-čínské námluvy. Co se bude dít dále, to je otázka, v diplomacii vznikají občas lopingy, které nikdo nečeká. Co však čekat lze, je pokračování v neschopnosti Fialovy vlády. Ta těžko zachytí jakoukoliv možnost napravit chyby a vysvětlit Moskvě, jak moc byla pomýlena. Bez demise stávající vlády a bez účasti ANO v té nové to asi nepůjde (Babiš a Vrbětice jsou brzdou). Takže jsme v patové situaci a čeká nás drahota a mráz. Nemáme dobrou perspektivu. Na dlouhé roky dopředu. Přesto je čas na skutečné změny. Někdy se začít musí.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
33 komentářů