
Je to drsné, dělejme s tím něco
JINDŘICH KULHAVÝ
Současná vládní koalice zcela prokazatelně poškodila Českou republiku a dovedla ji na hranici dluhové pasti. V podstatě neudělala nic, co by šlo nazvat jako úspěch, přestože sama sebe chválí do nebes. Ani jeden ministr vlády nijak nepřevýšil ty ostatní v kvalitě a řada jich musela předčasně skončit. Ti pirátští s maximální ostudou, navíc Lipavský radši opustil stranu jen pro svůj prospěch a schopnost ještě více poškodit zahraničím vnímaný obraz našeho státu.
Je třeba si přiznat, že Fiala & spol. se rozhádali se všemi partnery Visegrádské čtyřky, přičemž výsledek posledních prezidentských voleb v Polsku lze považovat za další zásah do liberální ideologie představované unikátním stolhářem Fialou. Jestliže polský premiér Donald Tusk je ještě jasným produktem eurohujerismu, výměna hlavy státu už naznačuje, že Poláci mají Bruselu a Ukrajiny dost. O Slovensku a Ficovi se partě ze Strakovky asi musí zdát a Maďar Orbán je chodí strašit nejen do snu. Visegrádská čtyřka za Fialy téměř umřela, přestože znamenala jistou politickou opoziční sílu vůči bruselské diktatuře. Doufejme, že se po parlamentních volbách u nás i v Polsku tato čtyřka zase jednou zcelí a dá najevo neochotu spolupracovat na další destrukci států bývalého Východního bloku.
Vnitropolitická situace u nás je ovlivněna nejen eurounijním tažením za dekarbonizací, ale zároveň ukrofašistickou rétorikou a vyčerpáváním národní ekonomiky ve jménu těchto ideologií. Nekonečně únavné lhaní o prospěšnosti způsobů vládnutí fanatické skupiny politiků bez byť jen náznaku odbornosti se stalo standardem. Jistě, některé funkce jsou čistě politické, ale rozhazování stovek miliard na Ministerstvu obrany, financí či vnitra bez znalostí problematiky je prostě strašidelnou epizodou v naší historii. Nemyslíme si, že by předchůdkyně Stanjury Schillerová oplývala extrémními znalostmi, makroekonomie jim uniká oběma, ale místopředsedkyně ANO aspoň s jistými náznaky lidství přistupovala k práci na ministerstvu poněkud méně zlodějsky. Přesto stále očekáváme, kdo konečně zdaní nadnárodní lupiče z bankovního a obchodního sektoru a zároveň pochopí, že chudí a hladovějící občané bohatý stát nevybudují.
Vše výše uvedené umocňují liberální média nastavená doslova nedemokraticky a silově. Jejich činnost je výrazně zaměřená na destrukci jakékoliv opozice a na potírání i nevelkého náznaku odporu vůči něčemu, co ze sebe udělal Západ. Z něj se stalo velmi represivní soukolí s mizernou hospodářskou produktivitou týkající se blahobytu lidí, ovšem s výjimkou elit. Ty extrémně bohatnou, zatímco prostý lid padá do chudoby. Sice ne tak rychle, zato nezadržitelně. O svobodě se už dávno nedá ani zmínit, jsme otroky tolika zájmových skupin, že je to až nepochopitelné. Namátkou nás ovládá bankovní sektor, obchodní řetězce, mobilní operátoři, Big Pharma, opět ta média, prodlouženou rukou nadnárodních korporací jsou politici. Ostatně často patří mezi jejich zaměstnance, viz německý kancléř Merz a Black Rock. Na jejich výplatní listině je i mnoho voličů liberálních stran, protože koho chleba jíš, toho píseň zpíváš.
Česká republika se vyhnula přílivu migrantů z jihu a z jihovýchodu, často díky Maďarsku a jeho přístupu k ochraně hranic. Místo nich tu máme milion Ukrajinců a snadno se může stát, že se jejich počet ještě navýší. A přibude plno problémů. Ne, že by jich už tak nebylo dost. Už nyní se podílí na devastaci naší ekonomiky a řeči o jejich přínosu jsou vylhané stejně, jako tvrzení, že potřebujeme Evropskou unii a euro. V tomto ohledu liberálům zvoní hrana a udělají vše proto, aby z některých procesů udělali nevratné. Tvrdit opak je jen alibismus. První možností vzepřít se jimi nastavenému osudu jsou blížící se volby. A boj to nebude snadný. I proto je třeba apelovat na všechny potencionální voliče ochotné nominovat a podpořit strany, které mají šanci zvrátit dosavadní běh dějin.
Maďaři válčí s Bruselem už déle, Slováci se postavili progresivismu podobně, jako to teď udělali Poláci. I z Německa už z opozičních lavic zaznělo ujištění, že Evropa bez spolupráce s Ruskem zkolabuje. V Rumunsku museli na povel zrušit první kolo prezidentských voleb a ve Francii se třese vláda a Marine Le Pen musela být od kandidatury na prezidentku odstavena tamní justiční mafií. Není už těch indicií o úchylnosti současného dění příliš? Je jen na nás, dokážeme li nově se rodící staronovou Pětikoalici odeslat do propadliště dějin. Je to více než jen třeba.


Volby žádnou velkou změnu neprinesou, jelikož tschechische untermenschen ist velmi retarden :).
Vaše příslovečná skromnost Mikelo,není tady na místě !
Nejen memiálně retardovaní českomoravští .Untermenschen ale i dokonce vlstním blahobytem zdegenerovaní nadtvoři kdys ušlechtilého
anglo/galskosko sasko/proského chovu z neúprosnou pravidelnost ísi za své vůdce vybírají řeznické a katovské pomocníky svých vykrvovatelů.
Dostali jsme se do stavu, kdy stále větší skupina lidí není schopna ač pracují ze své mzdy zaplatit ty šílené částky za nájmy, energie, potraviny, různé poplatky, daně, revize, kdo neplatí nájem, má často hypotéku, spoustalidí si bere úvěry i na domácí spotřebiče, pokud jim odejdou.
Je normální tento stav, aby téměř každý, kdo nemá dobře placené místo ve státní správě musel chodit žebrat o dávky od státu který ho ožebračil a chystá se občany úplnĕ odrovnat ppvolenkami, které nejsou žádným bojem za klima, ale dalším kšeftem pro vyvolené na jejich burzách darebáctví.Jak se cítí člověk jako syn mého souseda, který už má dvě práce, rodinu skoro nepotká, neb je 16hod dennĕ v práci a už teď jde od výplaty k výplatě, jak to bude po nástupu těch prasenských povolenek, jak půjde žebrat o dávky, nebo se má opravdu raději oběsit, jak prohlásil, když mu manželka vyčítá, že mají málo peněz, nebo třetí práci a už ani nespat.
To co se děje je hrůza a myslím, že přibude sebevražd ale i násilí z frustrace, lidé přicházejí o radost z žití,s kalkulátorem v ruce a hrůzou z nezaplacených účtů.
Ve Francii se už vláda netřese, protože padla a je otázkou, kdy padne Makaron. Vypadá to, že si sbalí fidlátka a traďáka a vypadne .
No, neznáme jaké měli zadání, jako aktiva v cizích službách si vedli výtečně.
Bez váhání udělali vše co mohli ve prospěch Bruseli a jeho spojenců a neváhali rozvrátit stát a jeho ekonomiku.
Přesto mají šanci být opět zvoleni.
To je velmi dobrý výkon, záleží na úhlu pohledu, že.
A když nepočítám je samotné a Zbrojaře, tak za ty ceny elektřiny pro blbý knedlíky si mohl oligarcha, který bačuje Fialu, Křetínský, koupit i Britskou poštu.
Jak píše urug.
Tschechische ojroovce jsou debilové a není jim pomoci.
K.Kraus – ano, Fiala splnil svou misi opravdu výtečně (bez ironie). V naší historii nenajdeme premiéra, který způsobil ČR takové škody a takové zadlužení. A takový morální úpadek politky a vedení státu.
Skvělý článek. Také znám dost lidí, kteří jsou snad zaslepeni, nebo si neuvědomují, co všechno jim současná garnitura sebrala. Nepochopím, podléhají mainstremu. Neházejme však flintu do žita. Sypejme písek do soukolí. Hoďme to těm, co se alespoň chtějí pokusit o nápravu současného neblahého stavu. Můj hlas má jisté SPD a spol.
Alice, vy nechápete hrdé jedince, kteří žerouce howna mlaskají nad tou čokoládou ? ztrácíte čas, tato hovada nelze pochopit bez duševní poruchy
Jan
Ten ne, má tiskárnu defraudantů bankser$ podporou.