Jak se baví internet: Olympiáda v Praze
EMA
Quiz:
Jak se jmenuje sexuálně nejvýkonější opice?
Onangután.
Přijde Lojza na návštěvu k Frantovi. Sedí, povídají a když už k večeru začíná být zima, Franta Lojzu poprosí, zda by mu z horního pokoje přinesl bačkory.
Ten se ochotně zvedl a jde do pokoje, kde najde dvě Frantovy dcery – dvojčata, které jsou v nejlepších letech. Zálibně se na ně podívá a na jejich otázku, co tam děla, jim odpoví: „Váš otec mi řekl, že vás můžu přefiknout.“
Vyděšeně se na něj podívají a říkají: „To určitě není pravda, to by náš tatínek nikdy neřekl!!“
„Tak vy mi nevěříte?“ ptá se a otevírá dveře:
„Franto, obě?“ zavolá a ze zdola se ozve:
“Jo, jo, Lojzíku, obě!“…
Fotky jídla z dovolený jsou takový milý návrat ke kořenum sociálních sítí. Vždyť právě proto byly sociální sítě vytvořeny. Aby si tam lidi dávali fotky jídel.
Tento blahý a krásný původní smysl však postupem času zmarili všichni ti hamizni influenceri, kteří před objektiv cpou zadky v tangách ve snaze natáhnout honiče na svoje only fans v blahovem sebe klamu, ze to není porno, ale umění. Stejně tak účastníci všech těch Love Islandů, kteří si na kameru nechali “omylem” z trenek vykouknout lofase (kozu…), čímž se zapsali do srdíček nás všech a musí na slevové kódicky urvat co se dá, bo za půl roku přijde nová řada Love Islandu a o jejich kódicky si pak už nikdo ani kolo neopre.
Nenechme se však strhnout mamonem a slevovými kódíčky typu “Aguš15” a vraťtme se na okamžik do tech bezstarostných a hezkých času, kdy byly sociální sítě o fotkách jídla.
Jídlo na dovolené se rozděluje do dvou disciplin. Polopenze a all inclusive.
Polopenze je pro dobrodruznejsi povahy, kteří mají pro strach uděláno. Vždyť narvat si u snídane na svedskem stole plnou varnici klobás do igelitky Billa na obed před zraky ostatních stravniku, to chce odvahu.
All inclusive je taky ale o odvaze. O jiné odvaze. Sežrat k obědu sedm chodů, protože “mámo máme to v ceně, přece to tu nenechám” a potom jít do bazénu a neposrat se v něm, to si taky zaslouží respekt. A když se tam poserete, nevadí. Zítra je taky den a tu ctyrkilovou flakotu hovězího zadarmo do sebe natlacite třeba bez nehody.
Příští letní olympijské hry bude pořádat Los Angeles, ale pojďme se podívat do alternativní budoucnosti, kde svátek sportu převzala po Paříži Praha.
Slavnostní zahájení letních olympijských her v Praze má podle pořadatelů navázat na Paříž v tom smyslu, že se přesouvá ze stadiónu do města. Výpravy po vzoru Paříže proplouvají Vltavou na lodích. Praha ovšem nemá dostatek motorových plavidel, tak menší výpravy jedou na šlapadlech. Na výpravu Ghany dokonce nezbyla ani šlapadla, tak vlajkonoš a jediný ghanský účastník her – stolní tenista Kweme Kutu – s vlajkou v zubech plave.
Mimochodem Praha vynaložila 17 miliard korun na vyčištění Vltavy, aby splňovala nejpřísnější podmínky pro sportovce. Pražský primátor Bohuslav Svoboda ve svých čtyřiaosmdesáti letech po vyčištění Vltavy jasně demonstroval, že řeka je čistá natolik, že si v ní zaplaval. Jeho tělo se dosud nenašlo.
Slavnostní zahájení zahrnovalo kromě tradičního představování sportovních výprav s vlajkonoši i přehlídku české kultury s akcentem na výjevy z české historie. Na nábřeží podél Vltavy probíhal synchronizovaný prodej trdelníků. Bohatý program rovněž nabídl upálení Jana Husa, upálení Jana Palacha, upálení Jana Zajíce a upálení Jany Bobošíkové. To ale prý nebylo součástí představení a podle všeho chtěla Jana Bobošíková jen získat pozornost.
Pořadatelé rovněž neopomněli zapojit do programu české pověsti. Z Vyšehradu byl proto do Vltavy shozen čtrnáctiletý hřebec Adika, který měl znázorňovat Šemíka. Adika byl zapůjčen od chovatele z Brna. Adika pád nepřežil. Herec Jan Bláha, který hrál Horymíra a byl svržen záhy za Adikou, utrpěl mnohačetné zlomeniny, ale je ve stabilizovaném stavu.
O hudební vložku se postarala kapela Kabát, jež na Karlově mostě hrála v nekonečné smyčce píseň Má ji motorovou. Nechyběla ani kapela Kryštof a nejmenovaná nestárnoucí zpěvačka, která z petřínské rozhledny křičela, že má malý důchod. Hudební znalci napříč celým světem se shodli, že to bylo neotřelé a provokativní, leč vkusné. Byla to dlouhá noc.
Zapálení olympijského ohně na Staroměstském náměstí bylo naplánované na jedenáctou hodinu večer. Nejdřív si ale vzal slovo premiér Andrej Babiš, jenž jako zástupce pořadatelské země zkritizoval předešlou, Fialovu vládu a připomněl, že to je kampaň. Předseda Českého olympijského výboru, který měl promluvit hned po něm, se ke slovu vůbec nedostal, tak alespoň poslal do kamer vzdušný polibek.
Zapálení olympijského ohně se protáhlo, protože nejdříve museli hasiči vytáhnout z vody ghanského vlajkonoše Kwemeho Kutua, jemuž u mostu Legií došly síly a začal se topit. Navíc zapálenou olympijskou pochodeň, kterou nesl přes celé město Jaromír Jágr, někdo cestou ukradl, takže nakonec deset minut po půlnoci olympijský oheň zapálil nervózní Andrej Babiš zapalovačem.
Samotný průběh olympijských her proběhl poměrně hladce, ale ani tentokrát se to neobešlo bez menších komplikací. Cyklistický závod byl narušen aktivisty ze skupiny 30 pro Prahu, kteří svým pochodem zatarasili trať a vyžadovali snížení rychlosti cyklistů.
Aktivisté dělali problémy i na trati maratónu, kde se tentokrát členové Poslední generace přilepili k trati a někteří i k samotným závodníkům.
Ani Praha se však nevyhnula sabotážím a akcím hybridní války ze strany Ruska. Během průběhu her se skupina napojená na Moskvu pokusila ochromit dopravu sabotováním železničních tratí a způsobit tak masívní zpoždění vlaků. Kromě Bezpečnostní informační služby to však nikdo nezaznamenal a mnozí cestující si dokonce pochvalovali, že zpoždění vlaků bylo menší než normálně.
- Česká politika a povodně: Žvaním … tedy jsem - 14.9.2024
- Deprese nebo ztráta energie? - 14.9.2024
- Kamale Harrisové se nedá věřit - 14.9.2024
Letěj dvě stíhačky a jedna nestíhá