9.7.2022
Kategorie: Humor

Jak se baví interent: Ministryně to dokázala

Sdílejte článek:

EMA

Žid potká selský povoz. Ptá se:
„Jak daleko je to do Szatymazi?“
„Půl hodiny.“
„Smím se svézt s nima?“
„Prosím.“ Jedou půl hodiny. Žid znervózní.
„Jak daleko ještě do Szatymazi?“
„Asi hodinu.“
„Co?! Předtím říkali půl hodiny a vždyť už půl hodiny jedeme!“
„Ale opačným směrem.“

Bývalá ministryně financí, zlatá medailistka z mistrovství světa v ekonomii z Vídně a historicky první a zřejmě i poslední ministryně of money in Czechia to opět dokázala. Opět zbořila všechna známá pravidla makroekonomie, mikroekonomie a financí a dostala se do učebnic.

Ukázalo se, že v době, kdy byla Alena Schillerová ministryně of money in Czechia, platilo ministerstvo čtrnáct milionů dodavateli za účtenkovou loterii, i když se účtenková loterie nekonala. Na první pohled se to nezkušenému oku může zdát jako plýtvání, respektive nějaká finanční ztráta. Ne však pro bývalou ministryni of money in Czechia a zlatou medailistku z mistrovství světa v ekonomii Alenu Schillerovou.

„Když chcete vydělat, musíte investovat. To je ekonomický základ a mě téměř uráží, že tohle musím vysvětlovat,“ začala Alena Schillerová vysvětlovat svou ekonomickou teorii a potažmo rovnou nový ekonomický směr, který se dostane do učebnic ekonomie jako schilleriánství.

„My jsme zaplatili za účtenkovou loterii jedenáct milionů, i když účtenková loterie nebyla, a právě protože ta účtenková loterie nebyla, ušetřili jsme stovky a nejspíš i tisíce miliard za případné výhry. Já vám to vysvětlím teď jako laikům, protože ekonomicky mě vyloženě nestíháte,“ odhadla Schillerová na tiskové konferenci ekonomické znalosti přítomných novinářů z ekonomických rubrik.

„Tím, že nebyla účtenkovka, neproběhlo slosování a nikdo tak nevyhrál. Tím pádem jsme nemuseli vyplácet peníze a stát ušetřil spoustu peněz. Tyto ušetřené peníze šly na spoustu dobrých věcí, jako byly dotace pro Agrofert, na mého kadeřníka a podobně,“ nastínila Alena Schillerová základy shilleriánství pro ekonomií nepolíbené přítomné, prosťoučké novináře a širokou veřejnost.

Podle schilleriánství je tak původní investice čtrnáct milionů korun dodavateli, který zprostředkovává účtenkovou loterii a která se nekoná, cestou k zisku stovek miliard korun. Je to téměř geniální.

Odborníci z řad ekonomů se shodují na tom, že něco podobného v životě neviděli a že to boří úplně všechno, co vědí o ekonomice, což je samozřejmé, neboť bývalá ministryně of money in Czechia Alena Schillerová svými teoriemi a de facto i jen svou přítomností na ministerstvu financí bořila jednu ekonomickou teorii za druhou.

„Díky mé prozíravosti jsme měli za mého působení na ministerstvu HDP na úrovni DPH, což bylo historicky v EU největší a dost lidí žilo v blahobytu. Já tedy určitě. Za svými ekonomickými i finančními kroky si stojím a vše bylo učiněno s cílem maximalizovat zisk České republiky, protože jsme vedli Českou republiku jako firmu a firma musí být v zisku,“ uzavřela téma Alena Schillerová, čímž potvrdila, že se do učebnic ekonomie zapíše nesmazatelným číslem.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Z AboutYou mi poslali slevový kód na 25 %. Probouzí se ve mně nejtemnější stránka mého já – bezuzdný spotřebitel.
  • Takže si říkám, jestli se nám tady kromě zločinecké skupiny zase nerozvíjí nějaký prokurátorský příběh o stamilionech korun a kilech zlata…
  • Pendolino poškozené při nehodě je opravitelné, hrubý odhad hovoří o 150 mil. Kč. Navrhuju to nějak zflikovat, stříknout a postavit ho do áček s cedulí „nebourané, po prvním majiteli.“
  • Jižní Morava je už plná milých lidí, kteří přijeli v kombíkách s pražskou značku s kolama na střeše a kterým můžete klidně nalít rybízak s tím, že to je Tramín červený.

Latest posts by Redakce (see all)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)