Fico v Pekingu na „nejdůležitější cestě roku“
IVAN DAVID
Slovenský premiér Robert Fico to označil za nejdůležitější cestu roku a ve čtvrtek zahájil oficiální návštěvu Číny. Tato návštěva je také vnímána jako návštěva s významnými praktickými a pozitivními politickými důsledky. Někteří čínští analytici uvedli, že by mohla prohloubit pragmatickou spolupráci mezi Slovenskem a Čínou, vytvořit model pro spolupráci mezi Čínou a EU a pomoci zlepšit vztahy mezi Čínou a EU, zejména v podmínkách probíhajících spory o cla na čínská elektrická vozidla (EV).
Čínská zpravodajská síť CGTN informovala, že Fico přijel do Pekingu ve čtvrtek 30. října.
Na zasedání Národní rady Slovenské republiky 24. října Fico prohlásil, že oficiální návštěvu Číny považuje za „nejvýznamnější cestu roku“.
Zhao Junjie, vedoucí vědecký pracovník Institutu evropských studií Čínské akademie sociálních věd, řekl ve čtvrtek Global Times, že Ficova návštěva Číny má významné a pozitivní politické důsledky. Během několika posledních let zaujal pragmatický a přátelský přístup k Číně, díky čemuž se slovensko-čínská spolupráce na strategické úrovni stala modelem mezi středoevropskými národy.
Fico původně plánoval návštěvu Číny v červnu, ale kvůli zraněním, která utrpěl při květnovém pokusu o atentát, musel odložit, uvedl slovenský zpravodajský web Hnonline.sk.
Zhao uvedl, že některé země střední a východní Evropy, včetně Slovenska, mají silnou touhu po spolupráci s Čínou v nových energetických sektorech, zejména ve výrobě elektrických vozidel a baterií, a zůstávají otevřené čínským investicím.
Vzhledem k současnému hospodářskému poklesu v Evropě a vysoké míře nezaměstnanosti je přilákání čínských investic a podpora spolupráce v oblasti špičkových technologií zásadní pro budoucí rozvoj a posílí místní ekonomiky, řekl Zhao s tím, že Ficova návštěva podtrhuje jeho pragmatický přístup s cílem posílit ekonomické a technologické vazby. s Čínou.
Premiér odmítl tvrzení, že jeho cesta ohrožuje ekonomiku Slovenska.
Pokud podle něj někdo ohrožuje ekonomiku Slovenské republiky, je to Zelená dohoda schválená EU. V příštím roce podle něj podle zpravodajského portálu European Newsroom zažije Evropa kvůli svým rozhodnutím těžké ekonomické časy.
Evropská unie v úterý rozhodla o uvalení takzvaných vyrovnávacích cel na čínská elektrická vozidla v rozmezí od 17 procent do 35,3 procenta, jak uvedla tisková zpráva Evropské komise.
Zhao řekl, že na pozadí obchodních třenic poněkud oslabila politická důvěra mezi Čínou a EU. Některé země čelí výzvám při udržování strategické autonomie uprostřed velmocenské hry, zejména ve světle rusko-ukrajinského konfliktu a rostoucího sbližování EU s USA. Proto má Ficova návštěva Číny zvláštní význam, poznamenal Zhao.
Slovensko a Maďarsko vynikají mezi zeměmi střední a východní Evropy svým pragmatickým přístupem k Číně a interakce na vysoké úrovni jsou životně důležité pro zlepšení vztahů mezi Čínou a Evropou, uvedl expert.
FB
- Růst jenom podle statistiky - 4.11.2024
- Angela kdo? - 4.11.2024
- Čemu lze ještě věřit? - 4.11.2024
Slovensku už ani 1 miligram českého lithium! Dráteník ať bačuje na zasratej salaši!
Slovenský premiér R,Fico se do Číny určitě vydal jen proto ,aby předvídavě svému čínskému protějšku nabídl značnou finanční podporu a plně vymustrováné žoldáky, své země SR, aktivně se zúčastnit akcí
v rozhodujícím čínském střetnutí ze zákeřnými Jihokorejci a pro ni vlastizrádným vystrčilovem,po staru Formózou.!
Jistě díky své vrozené slovenské předvídavosti až po dohodě ze svým zřizovatelem a ochráncem proradnýmV.V.Putinem o jejich materiální a morální podpoře o´,
Ostatně usoudil jistě už dříve, že celou Koreu uSeverní i Jižní je nutno zničit.
Pevně doufám,že naš Řehtačka a jeji Gš AČR už v tuto chvíli ze svým plným nasazenímm a osobní zárukou premiéra ČR ,odpovědně číní rázná ,odvetná oopatření.
Naši Pravdu a lásku a svobodu hubydržením si přece žádným drotátským čobolem přece vzít nedáme!
Technická poznámka,
Vsadím botky že Blicí listy,Fóry24,Moravcovvo nedělní žumpa,duchaplné kometáře zdejšího Joláněte, budou těmita a jim podobýmni srač*kami až přetejkat
Zhao uvedl, že některé země střední a východní Evropy, včetně Slovenska, mají silnou touhu po spolupráci s Čínou v nových energetických sektorech, zejména ve výrobě elektrických vozidel a baterií, a zůstávají otevřené čínským investicím.
jo, to bude HDP zázrak – chytat světlo do čínských pytlů na noc pod Tatrou
Pro mě je mého obdivu hodný politik je ten kdo se osobně snaží jakýmkoliv způsobem a z kýmkoliv o prospěch nejen svůj,ale i lidí země kterou zastupuje,
Nežli chameleon a prolhaná vprdellezecká onuce,kteří se z příkazu svých tvůrců a zřizovatelů z plným nasazením ba i z osobní zárukou nepřetržitě snaží o jejich zkázu a zmar!
To lithium mozes poslat svojmu premierovi Zelenskemu, idiot
REZ je Debil.
Lapsi Čobole Drátěnku, muožeš kopať v bání Handlovéj vo Felvidéku slovenský brikety pro NagyMagyarorszag.
Horthy Miklos
Premier Fícó uzavrel v Čine barterový kartel na medvědí žluč. Čina za to pošle na Slovensko čínské pandy do Tatier na obed na tatranské bambusy.
Slováci myslí na svoji budoucnost oproti té naší fialovité zpitomělé pragocentrické komandatuře.
Slováci jsou opice 🐒 z prdele zvané Felvidék, je to prdel Velkého Maďarska.
Čína debatuje se Slovenskem. Také s Maďarskem, Německem, Indií, Tureckem, Saudy, dokonce s Leyenovou a dalšími a dalšími. Jen na toho Fialu není jaksi nikdo zvědavý.
nyalj meg feher geci