25.2.2023
Kategorie: Společnost

Další perla ze Seznamu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Přečíst si občas článek na Seznamu je poučné. Dozvíte se věci, které jste nevěděli, případně Vám tam vysvětlí to, co nejste schopni pochopit. Redaktoři Seznamu, Novinek, případně spřátelených webů, například Forum24, trpí syndromem výjimečnosti a geniality. Jste li však nestranným čtenářem s vlastním rozumem, musíte se podivit nad mírou loajálnosti autorů článků se současným režimem a s evropskými liberály.

  Nejdříve přikládáme odkaz na článek, který nás opět ,,dostal“.

O vítězi ve válce nerozhodují čísla. Papírově měla být válka prohraná – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Dle autora je Ukrajina v pozici menšího a slabšího účastníka konfliktu, zatímco Rusko je tím zlým a agresivním gigantem. To přesto, že i západní politici otevřeně přiznávají to, co od počátku konstatuje ruská generalita. Tedy, že se jedná o spor mezi Ruskou federací a Západem vedený na ukrajinském území. V tu chvíli je vše jinak. Rusko dlouhodobě varovalo před přibližováním paktu NATO ke svému území, které trvá od konce minulého tisíciletí. Tolerovalo porušování veškerých dohod včetně těch Minských Západem. Upozorňovalo na nacifikaci Ukrajiny a na aktivitu především amerických a britských subjektů včetně vojenských na Ukrajině. Monitorovalo činnost chemických laboratoří s vědomím jejich nebezpečí. A nakonec velmi mírně hájilo zájmy utlačované rusky hovořící většiny na Východní Ukrajině, a to i přes vysoké ztráty způsobené na tamním obyvatelstvu jednotkami ukrajinské armády, praporem AZOV a Pravým sektorem.

Ke vstupu Rusů na Ukrajinu tak bylo mnoho oprávněných důvodů. Západ ignoroval veškerou snahu Rusů o mírové řešení a žil v bludných představách o tom, že ruský medvěd nepodnikne vůbec nic. Naivita Západu, jeho neoprávněné sebevědomí a nulová sebereflexe způsobily, že se Rusové v klidu na speciální vojenskou operaci připravili a po jejím zahájení překvapené Ukrajince postupně zatlačili tam, kam potřebovali. Západní země místo ochoty vyjednávat zásobují ukrajinskou armádu zbraněmi a touží po dalších bojích. Odmítají si připustit, že si na Rusku vylámaly zuby předešlé generace evropských nájezdníků. Také to, že Moskva již nějakou dobu nedůvěřuje americkým politikům prosazujícím zájmy svým obchodníků a připravila se na delší válku, aniž by tím zásadně utrpěla její ekonomika. Ta se naopak hroutí v Evropské unii, nejvíce poté zemích z bývalého prosovětského bloku. Měli bychom si uvědomit, že nepatříme k Západu, ale že bohužel už Západu patříme. A o to samé šlo Anglosasům v případu Ukrajiny.

Vezmeme li výše uvedené v potaz, pak Rusko rozhodně nevede útočnou válku vůči Ukrajině, ale spíše obrannou válku vůči Západu, který svou rozpínavostí zatáhl tuto zemi i přes varování do svých bojů s Moskvou. Pravděpodobnost udržení celistvosti Ruské federace by při případném vstupu Ukrajiny do NATO byla zásadně ohrožena a americké základny tam umístěné by ohrožovaly suverenitu Ruska stejně, jako kdyby Rusové měli své jednotky v Mexiku a v Kanadě a dělali si nároky na americké území. Pokud někdo tvrdí, že Američané o ruské přírodní zdroje nestojí, pak se stačí podívat do Sýrie, kde kradou ropu ve velkém, do Iráku, odkud odcizili mnoho tun zlata.

Článek na Seznamu je další manipulací s myslí čtenářů. Když už bychom tedy zmínili války, kde slabší odolal silnějšímu, a vynechali 2.světovou válku a vyhnání Německa od hradeb Moskvy, můžeme připomenout Afganistán a nedávný úprk Američanů zanechávajících za sebou mnoho nešťastných místních, kteří v ně vkládali naděje i své životy. Ono je to trochu jinak. Bojujete li o svou vlast, své lidi, své území, se kterými jste historicky spjati, jdete do toho nejen s nadšením, ale i s větším nasazením. Krym byl v minulosti ruský a východ Ukrajiny díky místnímu obyvatelstvu má k ruské domovině daleko vřelejší vztah než k nacismem proslulému zbytku Ukrajiny. Zdaleka ne všichni Ukrajinci se hlásí k nacionální klice vyznávající náckovství. Bohužel u moci jsou tam ti, pro které je nenávist k Rusku prioritní. A podobně je to s naší vládou. My Češi je nezajímáme. Ukrajinci už se u nás navzájem střetávají, jdou po bohatých Rusech a Kazachstáncích žijících dlouhodobě v ČR. Zatím používají především nože, ale je otázkou, kdy se přeorientují na střelné zbraně. Samozřejmě nelegální. Válka na Ukrajině není naší, ale její mnoho dopady se nás týkají už nyní, bohužel jen v negativním světle. A o tom Seznam a jiná média nic nepíší.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (48 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)