21.6.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Buzny versus islamisté, sáčko Hillary Clinton a konec soucitu se zavražděnými

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 21|06|2016

Pondělí 13. června

Z komentáře k vraždám v Orlandu: Je lépe být příslušníkem menšiny ve společnosti, která je k menšinám přívětivá, než společnost rozvrátit jen proto, že si jako příslušník menšiny připadám „diskriminovaný“, a otevřít tak cestu děsivému teroru. Po Orlandu je to ještě jasnější – až dojde na lámání chleba, konzervativci se na obranu homosexuálů postaví (ať už si o jejich chování myslí cokoliv). Na rozdíl od profesionálních bojovníků za práva menšin.

[ad#clanek-respo]

Úterý 14. června

K dotazu, co si myslím o koncepci “sociálního bydlení” současné vlády. Je to stejně špatné jako všechno ostatní, co tato vláda dělá.

Normální člověk se zdravým rozumem ví, že vláda by měla usilovat o takové podmínky, aby si poctivě pracující lidé mohli pořídit rozumný byt, aniž by se zadlužili na celý život.

Vládní strategie je ovšem založena na tom, že ceny bytů jsou vyhnány téměř k nedostupnosti a vedle toho má existovat přídělový systém. Zapomeňte na poctivou práci, vzkazují nám Sobotka, Babiš a Bělobrádek. Když se budete dost plazit před úředníky a šikovně falšovat údaje, dostanete krásné sociální bydlení. Tedy pokud nebudete zastávat názory, se kterými nesouhlasíme. Nebo ten byt možná přidělíme nějakému islámskému kolonistovi. Zatím se pro jistotu ponižujte a pak se uvidí.

Pryč s takovou vládou!

Středa 15. června

Na Radiu Dixie dnes vyšel moc hezký článek o jižanské vlajce, z něhož cituji: “Jih svůj boj o právo jednotlivých amerických států zvolit si svou vlastní budoucnost bohužel prohrál, ale duch rebelství a touhy po svobodě a nezávislosti přetrval až do dnešních dnů. Symbolem tohoto odporu proti byrokratické nadvládě základní lidská práva omezující centrální moci se velice často stává právě vlajka na bitevním poli (leč nikoliv morálně) poražené Konfederace.”

Samozřejmě, že jižanská vlajka symbolizuje svobodu. Jen úplný dement si může myslet, že když mají trampové na svém táboře konfederační zástavu, vyjadřují tím touhu vlastnit černé otroky.

Zajímavé je, jaké lidi rozpaluje jižanská vlajka doběla. Jsou to ty typy, které v dětství žalovaly paní učitelce. Možná ne ani tak kvůli vlastnímu prospěchu, ale kvůli tomu, že nesnesou pohled na rebelství a neposlušnost.

Čtvrtek 16. června

Hillary Clintonová pronesla působivý projev proti příjmové nerovnosti. Jako pomoc pro chudé lidi navrhuje složitější předpisy a víc úředníků. Módní recenzenti ocenili zejména sáčko od Armaniho za 12 500 dolarů, které měla na sobě.

Dobrá zpráva je, že pracující na celém světě začínají tento typ “levice” rázně odmítat. Roky se takovým politikům dařilo dělnickou třídu podvádět, ale donekonečna to nejde. Očekávaný kolaps ČSSD je jen součástí celkového trendu.

Pátek 17. června

Z textové verze minulého Hampla TEMPA upozorňuju zejména na třetí epizodu o tom, že naše civilizace je té islámské nadřazena nejen ekonomicky a technologicky, ale především morálně. Bez ohledu na to, co říkají fňukalové, patříme i svou morálkou k tomu nejlepšímu, co se kdy v dějinách objevilo. Připomínám taky, že hodnotová zakotvenost se nepozná podle počtu přednášek, ale podle chování lidí v běžných každodenních situacích.

“Podstatná část lidí je pořád ještě ochotna tvrdě pracovat. Pečovat o svoje rodiny. Lidé jsou schopní se spolu normálně domluvit. Většinou i dodržovat závazky a chovat se slušně. To nejsou příznaky úpadku… A teď se nám někdo snaží namluvit, že tahle civilizace je prázdná, a že ji máme nahradit nebo aspoň doplnit krvelačnou ideologií, pro kterou je normální zneužívání dětí, sex se zvířaty, sadistické zabíjení a kde se vlastní názor trestá smrtí.”

Hamplovo TEMPO: Intelektuálský díl

Sobota 18. června

Do odvolání přestávám využívat služeb Student Agency a všech ostatních Jančurových podniků. Jančuru ztráta jednoho zákazníka nezabolí, ale jde o moje svědomí. 

[ad#clanek-respo]

Neděle 19. června

Vražda Lee Rigbyho, kterého v roce 2013 muslimové ubodali na londýnské ulici, vzedmula vlnu solidarity, protože se lidé mohli seznámit s jeho tváří, příběhem, reakcí jeho rodičů atd.

Šéfredaktoři velkých médií se z toho poučili, takže po ještě brutálnější vraždě tento týden ve Francii zavládla cenzura ohledně všeho, co by mohlo působit na city. Neznáme jména zavražděného manželského páru, jejich tváře, jejich příběhy (ze stručné zmínky můžeme soudit, že měli dítě, ale nic víc), nevíme nic o bolesti jejich blízkých. Jak řekl asi před 20 lety šéfredaktor Respektu, který chtěl bagatelizovat úplně jinou vraždu v ČR, “ten člověk nemá jméno,” (čímž myslel oběť).

hampl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...