23.8.2016
Kategorie: Společnost

Co má tohle zase znamenat?

Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ

„Zásobte se jídlem aspoň na deset dnů, vyzve podle tisku Němce vláda“, toto byl včerejší „idnessácký“ titulek článku, jenž věrně kopíroval příspěvek německého mainstreamového Frankfurter Allgemeiner Zeitung. Jen ten dotazník – na kolik dní má našinec zásoby vody a jídla – byl iniciativou českých žurnalistů. Doufám, že tímto „obohacením“ nepřekročili bruselskou politickou korektnost, to by byl ve čtvrtek mazec!

[ad#clanek-respo]

Ale zpět k věci:

Na tyto informační balónky týkající se možné celoplošné katastrofy upozornila německá alternativní média již 1. srpna, kdy přinesla zprávu z internetového portálu n-tv.de o tom, že nejvíce zalidněná německá země Nordrhein-Westfallen (NRW) kupuje za 800.000 € zásoby jódových tablet pro případ radioaktivní katastrofy. NRW nemá sice na svém území žádnou jadernou elektrárnu, scénář možného jaderného ohrožení byl prý ale vypracován na podnět události z jara 2016. Tehdy se do tisku (23.3.16) dostala zpráva o zabití hlídače belgické jaderné elektrárny a o zmizení jeho vstupní karty do areálu, což by mohl být počinek teroristického útoku. Internetové mapy ukazují vzdálenost mezi antverpskými elektrárnami Doel und Tihange kolem dvou set kilometrů k hlavnímu městu NRW – Düsseldorf.

Trochu jsem zabojovala s paranoiou, ale vrátivši se do stavu normálně myslícího jsem uvážila, že tato informace se nás, bydlících prakticky v sousedství s Temelínem, také týká. Upřímně – obstarala jsem tablety jodidu draselného.

Takže to byla ojedinělá zpráva z prvního srpna. Za ní však tuto neděli následovalo info z FAZ, ZEITu. To jsou všechno média patřící do spektra ovládaného německou vládou. V těchto článcích už se nemluvilo o možném jaderném nebezpečí z Belgie, varování bylo zobecněno na nebezpečí celoplošné katastrofy, při němž bude vládě, starající se starostlivě o své lidi, trvat přibližně deset dní, než zajistí zásobování občanů. Už se nemluvilo o tabletách, ale o pitné vodě a jídlu.

Článek nebudu citovat, jak přes kopírák ho přetlumočil iDnes. Najednou bylo těch starostlivých balónků na mne až moc. Vlády, které ohrožují své občany tím, že podporují migrační politiku, se najednou takto angažují pro své občany?

Začala jsem číst zprávu – v přeneseném slova smyslu – tentokrát druhým okem a posuzovat informace z hlediska „cui bono“. Vybavilo se mi prohlášení švýcarského Dr. Danielle Gansera: „První obětí války je vždy pravda, každá válka začíná lží.“ Vzpomněla jsem si na amerického ministra zahraničních věcí Colin Powella, jak drží v únoru 2003 v pravé ruce lahvičku s čímsi, aby prohlásil (a v roce 2005 zase odvolal): „Máme důkazy, že Saddám Husajn má zbraně hromadného ničení.“ Tehdejší premiér Anglie Tony Blair odůvodnil před svými občany invazi do Iráku, při níž zahynul 1 milión obětí, větou: „Během 45 minut můžeme být Irákem napadeni.“

Také působivé, že?

I on toto tvrzení později odvolal.

Ale to už masakr v Iráku dokonán.

Proč zde připomínám tyto události? Jak říká Dr. Ganser, o oprávnění vést válku je nutno přesvědčit domácí frontu. Válku výbojnou je nutno vylíčit coby válku obrannou. Je potřeba vyvolat pocit ohrožení, aby byl tento výbojný akt lidmi přijat.

Domyslím- li toto vlákno, napadá mě jediný „nepřítel“, proti němuž NATO poslední dobou svědomitě brojí i zbrojí. Máme snad těmito katastrofickými zprávami nabýt pocitu ohrožení východním nepřítelem?

[ad#clanek-respo]

Ráda ukončuji příspěvky pozitivně. Čtenáři, těším se v diskuzi na Tvoji pozitivní závěrečnou větu! Díky….

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 3,77 out of 5)
Loading...