11.12.2022
Kategorie: Politika

Civilizovaný svět, tak si dnes říká západ. Já tomu říkám arogance

Sdílejte článek:

KATEŘINA DOSTÁLOVÁ

Civilizovaný svět, tak si dnes říká západ. Já tomu říkám arogance. Cožpak ten ostatní svět není civilizovaný? Je to úplně stejné jako když nám vláda říká, my jsme demokraté a kdo nejde s námi není demokrat. Staví se na piedestal té jediné pravdy a nařizuje nám co si máme myslet. Odlišný názor tituluje “dezinformace” a vypálí vám za něj cejch na čelo.

Dnes se rozhodla kdo bude a kdo nebude náš přítel. Ukrajina ano, Maďar ne. Mluví za všechny a bortí letité dobré vztahy. Odmítám to. Ukrajina nikdy nebyla můj přítel, protože neumím vymazat svou paměť. Tu paměť, která mi uchovává přátelství s Maďary. Maďary, kteří na rozdíl od nás nikdy neztratili hrdost. Za hluboké totality pro nás byli azylem pro objetí s blízkými v emigraci. Byli pro nás radostí ze setkání se zakázanou kulturou. To jsou pro mě Maďaři.

Považuji za hanebné jak se vláda chová k našim sousedům pro poklonkování Bruselu. Evropská komise Maďarsku zadržuje peníze ze strukturálních fondů. Údajně nebrání dostatečně korupci. A oni chtějí poslat miliardy do země kde nic jiného než korupci neznají. Náš ministr financí se chlubí tím, že jede podtrhnout Maďary a spolu s ostatními státy vymýšlí jak obejít jejich veto. Namísto poděkování za výjimku na ropu vybojovanou Orbánem, připravují podraz.

Proč? Pro svůj komplex z odvahy, které nejsou schopni. Pro ty drobky ze stolu co jim stačí, pro ty lži které jim stále prochází a pro ty intriky, které jsou jediné co umí. Naše země má prolhaného premiéra, stejně jako neschopného ministra financí. Pohrdám těmito lidmi co nám vládnou a otevřeně říkám, že mi nikdy nikdo nebude nařizovat kdo je, či není můj přítel.

Setkání odvahy svrchovanosti s evropskou socialistickou hodnotou.

 

Kateřina Dostálová

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)