10.1.2021
Kategorie: Politika

Bidenovi voliči chtějí stát, který se o ně postará

Sdílejte článek:

PETR PRUNER

Trump končí. Já bych Trumpa a Trumpismus hned neodepisoval, stojí za ním více než 70 milionů jeho voličů a to ne jen z lásky k Trumpovi, ale především k hodnotám, které představuje. Hodnotám hodně odlišným od těch Bidena a především jeho víceprezidentky. Nicméně jsou “odsouzeni” k budoucím prohrám.


O volebních podvodech bylo napsáno dost, je jisté, že se nevyšetří a budou se tedy opakovat. Neměly by nám ale zakrývat masovou podporu Demokratické strany od desítek milionů lidí, kteří chtějí stát, který se o ně postará bez ohledu na náklady. Ty spousty lidí pobírajících sociální a další podpory od státu, imigranté, černoši a menšiny všeho druhu, lidé spjatí se školami, neziskovkami, výzkumem apod jsou automatickými voliči Demokratů. A toto křídlo společnosti poroste tak jak je potlačované malé podnikání, jak odchází technologie do Číny.

Nevidím v USA sílu, která by mohla společnost sjednotit, jednotlivci typu nového JFK nedostanou šanci. Několik let nepřinese změnu ani neúspěšná politika demokratických vlád, protože obdobně jako v poválečném socialismu systém už není založený na penězích, jsou to jen tištěné nekryté papírky v systému směřujícím ke krizi – a skutečnými vládci budou nadnárodní instituce.

  • Petr Pruner, fb
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...