16.7.2017
Kategorie: Politika

Andrej Babiš vede a vede … a proč?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Zatím všechny útoky na pozici šéfa hnutí ANO (Asociace nespokojených občanů), podnikatele Andreje Babiše, se minuly účinkem a předvolební preference ANO (jakkoliv zfalšované) stoupají a stoupají. Proč tomu tak je? Na to nikdo nikde, zdá se, neodpovídá.

[ad#clanek-respo]

Omyl první

Zdálo se, že vytažení informací z anonymního zdroje pod názvem Julius Šuman by mohlo pozicí Babiše a hnutí ANO otřást. Nic takového se ale nestalo. Opět proč? Protože lidé vědí, že stejné praktiky používají všechny strany a o takové ODS můžeme dosvědčit, že dokonce tlačila na zaměstnavatele svých odpůrců, aby jí „nepohodlní“ byli propouštěni z práce. Metody nevybíravé, blízké praktikám Stb se používaly i po roce 1989 a lidé to vědí. Odhalení od tajemného Šumana proto na voliče nepůsobí.

Omyl druhý

Majetek Babiše a zveřejnění jeho získání měl představovat další diskreditaci tohoto (ne)politika. Opět se snaha zcela minula účinkem. Divokou privatizaci 90-tých let si pamatují mnozí, a co se nepovedlo touto formou, to se dodělalo formou konkurzních řízení, o kterých se říkalo, že jde o třetí vlnu privatizace. Otřesnost těchto metod užitých dávno před nástupem Babiče si vynutilo i radikální změnu zákona. Nějaké korunové dluhopisy nebo vytažení peněz z EU na jakési turistické sídlo voliče v podstatě nezajímá. Děly se mnohem horší věci za vlád minulých.

Omyl třetí

Hnutí ANO má prý špatné a neschopné lidi, zatímco ostatní strany nabízejí odborníky. Tento omyl vzbuzuje skoro veselí. Především to není pravda (např. ministři Pelikán, Ťok,) a i zoufalou Krnáčovou (opravdu neschopnou) dokáže Babiš přebít svou iniciativou. Voliči chtějí rázného „vůdce“ a toho jim Babiš nabízí vrchovatě. Navíc velká část národa žije v omylu, že když má někdo hodně peněz, už nechce další. Opět k pousmání, leč voliče to k ANO přivádí. Zatímco ostatní strany nabízejí obehrané tváře, politické fíkové listy (např. předseda ODS Fiala), spící důchodce a internetová řešení na všechny problémy do vesnic, kde polovina lidí nemá žádný počítač či razantní odchod z EU, kterého se lidé zjevně bojí, pak Babiš hraje hru, že EU chce, euro ne a EET podle něj ukázalo, že zloději mizí z trhu. A lidé tomuto tvrzení věří. Protože mu chtějí věřit.

Omyl čtvrtý

Jako houby rostou nové mini straničky dalších miliardářů, kteří si myslí, že ukousnou krajíc ze švédského stolu, který si pro sebe chystá Babiš a jeho ANO. Nic není směšnějšího. Babiš se dlouhodobě a pečlivě připravoval a nyní sklízí první výsledky této práce. Představa, že si nějaký miliardář nalepí tvář na plakát a začne „bojovat o demokracii“ a tím získá voliče, je lichá. Někde podprahově totiž působí vědomí a poznání, že hrozná Čína s hroznou diktaturou komunistické strany a hroznými vládami přivedla za dvacet pět let tuto zemi do pozice druhé největší světové ekonomiky, zatímco moudrá česká demokracie s nejmoudřejšími vládami za dvacet pět let s bídou dohnala chudé Portugalsko. A to je voličské vysvědčení minulým vládám a to je podhoubí pro růst moci Babiše.

Realita za páté

Porazit Babiše a jeho ANO bude chtít nové a jiné strany (hnutí), než ty, kteří se dnes nabízejí. Navíc je zřejmé, že vedení mnoha těchto „za demokracii bojujících“ stran si Babiš do své koaliční vlády jednoduše „nakoupí“. Nic totiž neovládá tak skvěle jako to, že duševním chudákům nabídne s úsměvem ohlodanou kost a ti se za ni rozplývají v děkovačkách. Realita české politické scény. Tak se těm preferencím ANO divit nemůžeme. Žel.

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...