14.11.2022
Kategorie: Společnost

Alternativlos

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Když se mi tak pěkně povedla sobotní analýza, tak teď zůstaneme ještě chvíli na stejné vlně objektivních skutečností. Částečně jsem toto téma nakousl při sobotním rozhovoru s Josefem Skálou na TV Bureš, ale tam jsem to odbyl několika větami. Ono si to ale zaslouží širší rozbor.

Začnu stejně jako v sobotu. Příkladem. Povím vám jednu optimistickou variantu blízké budoucnosti. Pro všechny hnidopichy rovnou hlásím, že jsem si ji od začátku do konce celou vybájil a ani slovo tam není pravda. Všem těm, co mě nemají rádi, doporučuji, aby následující odstavce brali jako další pokus o vidláckou manipulaci a důkaz mého ďábelství, protože to přece v jednom kuse dělám, no ni?

Takže…

Sedmnáctého listopadu se sejde více než stotisícový průvod, v jehož čele půjde Láďa Vrábel, dojdou až na henty Kavčí hory a tam soudruhům reportérům řádně zahulákají do oken. Láďa využije veškerou svoji výmluvnost (a on to fakt umí), dav bude bouřit, třeba padne i pár ostrých slov a z intervijuckých kanceláří to bude vypadat hóóódně ošklivě. Samozřejmě si nikdo netroufne vystrčit ani nos, nikdo se tak velkému davu natvrdo nepostaví, ale nedivil bych se, kdyby před vchodem stáli kluci policajtský v kevlaru, kteří se budou celu dobu modlit, aby se něco nestalo a oni nemuseli zasahovat proti davu, se kterým vlastně sympatizují.

Pravdomluvní reportéři si poprvé uvědomí, že těch sto policajtů je před skutečnou zlobou davu fakt neubrání. Poprvé se z výšky podívají, jak to vypadá ten nepoměr.

Šestadvacátého listopadu se na Letné sejde tři sta tisíc lidí. Jirka Havel a jeho skupina odborníků tam řeknou, jaká je aktuální situace. Tak trochu doufám, že si tam poslechneme i nadějné politiky, kteří představí způsob, jak toho dosáhnout, objeví se tam i podnikatelé, kteří jsou nuceni zavírat provozy a když všichni dohromady ucítí tu sílu, tak dostanou odvahu k nátlakovým akcím.

Před Strakovkou traktor vysype fůru hnoje. Dojde k prvním pokusům zablokovat křižovatky před Prahou. Česká televize už to nebude moci ignorovat a k Fialovi začnou přicházet hlášení i z jiných koutů republiky, že situace začíná být neudržitelná.

Nesmějte se mi. Popisuju optimistickou variantu, že se všechno daří. Za pár dní udělám přesný opak a popíšu variantu, kdy se nedaří vůbec nic.

Don Pablo si řekne, že tohle už stačilo. Že fakt nechce, aby brzy bylo na Letné půl milionu lidí a všichni policajti v republice se v tom davu beznadějně utopí. On by si plebs mohl uvědomit, že si může fakt dělat, co chce, protože si také spočítají, kolik jich je a kolik je policajtů. A tak Blažek posbírá nějaké rebely z ODS a kurvy z KDU, půjdou za Babišem a Fialu prostě sestřelí.

Nová „úřednická vláda“ se ujme funkcí, Zeman nebude dělat potíže a vypíše nové parlamentní volby někdy na duben, kdy už bude Babiš prezidentem, samozřejmě si tam nevezmou nikoho z hentěch demonstrantů, ale pořádně pustí rotačky na peníze a začnou mezi lidi sypat peníze. Dětské přídavky, přídavky na energie, přídavky na dopravu, budou různě vymýšlet, jak to udělat s plynem, aby nedošel, budou na kameru hrozit EU, ale potichu se s nimi domluví, že je všechno při starém, sice se ještě rychleji roztočí inflace, ale to vlastně nevadí, protože mohou spolu s inflací stále zvyšovat henty sociální dávky…

Pak budou volby, které ukáží, že jsme stále stejně rozhádaní a na politické mapě se skoro nic nezměnilo – Babiš je nejsilnější, Pětikolka dostala nářez, SPD neposílilo, protože se do sněmovny dostal Rajchl, KDU překročilo pět procent, STAN také, protože Vítek Rakušan je borec, dokonce i Bartošovy se dostal, protože je protikorupční… vypadne jen Svetrová Dvousvetrová. (stále optimistická varianta), ale lidové bouře se celkem utiší, protože lidi budou mít co do huby, ale jinak nebudou mít nic, protože každý pokus ušetřit nějakou tu korunku bude nemilosrdně potrestán vírem inflace.

Tohle pak bude nějakou dobu trvat, začnou se hroutit banky, protože na to máme nakročeno úplně dokonale, to se bude zachraňovat různými opatřeními, jako že nám zakážou vybírat naráz víc peněz… a ejhle než se nadějeme, budeme mít digitální měnu, nepodmíněný příjem a systém sociálních kreditů.

A víte co? Ono to nebude mít žádnou alternativu. Jak to říkala Merkelová? Že celý grýndýl je nevyhnutelný? Až se nedostanete ke svému kontíčku se sto tisíci korunami, tak budete rádi, že si můžete vybrat alespoň tisícovku denně. Proč? Protože objektivní skutečnost – ty prachy v bance stejně nejsou. Buď budete vybírat denně jen trochu, nebo banka zkrachuje a vy ty peníze stejně nedostanete. Všichni jsme zadlužení, stát je zadlužený, firmy jsou zadlužené, banky jsou zadlužené, centrální banky peníze tisknou, peněz je ve světě mnohem víc než zboží… takže v principu se nemůže stát nic jiného, než se se nadbytek peněz škrtne a vy budete rádi, když vám nechají alespoň něco.

Buď si pěkně zažádáte o přídavky na děti, nebo prostě nejezte… Takhle je to i dneska ne? Nebojte si říct o pomoc. Nebojte žádat o přídavek na bydlení. Že se vám nechce? Že je to taková žebrota? Že se nesnížíte k braní dávek? Tak nejezte! Nikdo vás nenutí.

A když chodíte každý den k bankomatu pro tu tisícovku, kterou vám to pustí… a tam samozřejmě stojí šílená fronta, tak si řeknete, že je vlastně fajn platit přímo kartou v obchodě… nebo mobilem. Ušetříte si to čekání před bankou. Nelíbí se vám to? Že máte právo na hotovost? Tak si počkejte, než si vyberou všichni před vámi, sem tam se dozvíte, že bankomat je mimo provoz… váš čas není neomezený… ještě rádi budete platit Visakartou.

A pak… napíšete něco na fejsbůk a ejhle… karta vám nedává peníze. A vy ani nevíte proč. Ale nedává. Matně si vzpomenete, že Cemper dostal další pravomoci, jak bojovat proti ruské propagandě. A tak to smažete. Pro jistotou celý profil… a ono vám to zase naskočí. Tisícovka denně.

Neušetříte nikdy nic, protože tisknutí peněz bude zároveň dělat inflaci. Takže budete mít tak tak na základní potřeby. Taktak zaplatíte nájem, taktak se dostanete do práce, taktak se najíte. Nebudete mít žádnou možnost si našetřit na auto a tak ho budete sdílet. Pak nebudete mít ani na vlastní bydlení, protože bankovní úroky budou tak vysoké, že vám nezbyde, než jít do podnájmu. A za chvíli se ukáže, že všechno patří velkým korporacím a henta „sdílená ekonomika“ znamená, že jim patří všechno a vy za všechno platíte. A do práce chodíte, protože to je jediný způsob, jak dostat poukaz na dovolenou v Chorvatsku. To je totiž důležitější než výplata… ta už nehraje roli, protože dostáváte sociální dávky. Ale za ty si dovolenou nekoupíte.

Pochopili? Myslím, že jsem nepopsal nic nového. I bez této krize a války to směřovalo touto cestou. Nejsem první ani poslední, kdo o tom píše, nejsem první ani poslední, kdo to řeší.

Ale já se ptám… existuje nějaká cesta, aby se tohle nestalo? Už od dob Merkelové nám vysvětlují, že to nemá alternativu, ale ono je to nejspíš pravda. Jakou se to dá udělat, aby se to nestalo?

Koho přesvědčíte, že je lepší, když teď přijde o všechno a nechá banky zkrachovat? Koho přesvědčíte, že je lepší, když nebude mít žádné peníze, než že bude mít alespoň trochu každý den? Že když nechá banku s jeho kontíčkem zkrachovat, tak se pak sesbíráme z trosek a postavíme lepší svět? Kdo tomu uvěří? Jak mu vnuknete víru, že když teď přijde o všechno, tak za čas to všechno postavíme znovu a on sám nepřijde zkrátka?

Proč myslíte, že nás Fiala a jeho pětidemolice postavili tak klidně před perspektivu zchudnutí a ještě se nám smějí do očí? Možná proto, že je to objektivní skutečnost a pokud nebudeme chtít přijít o úplně všechno, tak se rádi smíříme s digitální měnou, nepodmíněným příjmem a státní buzerací, protože druhá varianta bude, že nebudeme mít vůbec nic. Internet je plný siláckých řečiček, že je lepší umřít jako svobodný, než žít jako otrok. Ale chtěl bych vás vidět, jak to budete uskutečňovat, když vám děti budou plakat hlady… Až bude fakt zle, tak bude tisícovka denně na kartě úplně super proti tomu jít spát s prázdným žaludkem. A sdílená buňka v jakémsi činžáku bude mnohem lepší než bivak pod mostem.

Je možné ještě zabránit rozvratu světových financí? Je možné zabránit rapidnímu zchudnutí populace? Vždyť jim budeme tleskat, až nám dají ty sociální dávky. Budeme šťastní, až nová vláda uvalí moratorium na exkuce, ale s malým dodatkem od Rychetského, že aby to bylo v souladu s ústavním právem, tak musí mít stát jistotu, že fakt nemáme čím zaplatit a to se dá udělat jedině digitální měnou a ukončením hotovosti.

Oni nám to nebudou zavádět proti naší vůli, ale s naším souhlasem. Oni to staví tak, jak to řekla Merkelová – es ist alternativlos. Všechno ostatní bude mnohem horší varianta.

A nebo ne? Je tu někdo, kdo dokáže nabídnout lidem zachování statků i hrdel? Je tu někdo, kdo ví, jak to udělat jinak? Mně vlastně napadá jen jedna věc a ta se úplně neosvědčila.

Znárodnění.

Převzetí průmyslu, financí i zemědělství pod státní křídla. Se všemi problémy, které víme, že to má.

To bude budoucnost, co? Buď znárodnění, nebo sdílená ekonomika s nepodmíněným příjmem, digitální měnou a sociálními kredity… Nebo máte někdo nějakou jinou variantu? Víte někdo, jak na to jít, aby se tohle všechno nestalo? Tož byste s tím měli co nejdřív přijít. Víte, v čem se liší optimistická varianta od pesimistické? To je jednoduché. V optimistickém případě nám tohle všechno bude zavádět Babiš. V pesimistické nám to bude zavádět Fiala, nebo přímo Brusel.

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)