30.12.2020
Kategorie: Politika

Agresivita mezi lidmi roste

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝRozdělení společnosti je na nejvyšší úrovni od dob, kdy se terčem represí stali Židé a později ti, kteří nebyli ochotni vcelku logicky pochopit kolektivizaci a znárodňování. Dalším zlomovým obdobím byl rok 1968 a dění po něm. Naopak v roce 1989 to vypadalo na velké semknutí občanů, to však s rozdělením republiky vzalo zase za své.

Máme za sebou rok 2020. Lze jej považovat za pravděpodobně nejhorší od normalizace po roku 1968. Jestliže od té doby jsme tak nějak šli stále kupředu, byť v době vlády dr.Husáka pomalu, pak to vše nabralo díky tzv. Sametové revoluci docela rychlost. Zdálo se, že bude skutečně lépe a lidé měli dostatek energie. Sice se to tak nějak zvrtklo, když zem byla rozkradena, ale stále bylo lépe než za socialismu. První vážné varování přišlo s ekonomickou krizí v roce 2008, ale i tu jsme překonali. Netušili jsme, že bude hůře. K moci se dostal bývalý agent STB Andrej Babiš, což by plno lidí ignorovalo, kdyby sebou nepřinesl některé zvyky z doby, kdy toto členství bylo bráno za jistou propustku do horních vrstev. Dále se prezidentem stal Miloš Zeman, které kdysi plno lidí odsuzovalo za podpis koaliční smlouvy mezi ODS a ČSSD. Pravdou je, že ta ještě zjednodušilo rozkrádání. Miloš Zeman mohl být za určitých okolností prezidentech všech Čechů a Moravanů. O tom, jak moc se to podařilo, svědčí výsledek volby do 2. funkčního období, kdy vyhrál jen velmi těsně. Tím se ukázalo velké rozdělení společnosti u nás. Momentální stav je však ještě horší. Naše občany rozdělují 4 hlavní témata. Dělají z nás znesvářené a bohužel lze konstatovat, že vzájemná nevraživost a agresivita roste. Jsou to Babiš, covid, migrace a Evropská unie.

Andrej Babiš je velmi kontroverzním politikem, kterému mohou věřit každé slovo jen idealisté. Jeho nekonzistentnost v názorech měněných rychlostí světla je proslulá. A týká li se to budoucnosti celé země, je navíc nebezpečná. Jak si vysvětlit jeho poslední počin, kdy se chce dotazovat předsedkyně Evropské komise Leyenové na to, můžeme li z jedné lahvičky vakcíny vytvořit o dávku více? To by předseda vlády svrchovaného státu nikdy neudělal. Naznačuje to jeho bezprecedentní podřízení se vládě Evropské unie, přestože dlouho tvrdil, že bojuje za Českou republiku. Za dobu jeho vlády došlo k faktickému rozpadu V4. Jeho příznivci však ignorují i další fakta. Vynechme neoprávněně získávané dotace pro firmy z Agrofertu, to by zabralo mnoho stránek. Ví se však, že velké množství výběrových řízení je ušito na míru firmám spojeným s předsedou vlády? Například v oblasti lesního a zemědělského hospodářství? Nebo dovolí si někdo napadnout promyšlený systém daňových úniků v tomto koncernu? Babiš tak škodí na téměř všech frontách, není na to však sám. Musí mít dostatečnou podporu. A asi ji má. Zkuste jmenovat před zarytými podporovateli slovenského imigranta důvody, proč by měl Babiš skončit v teplácích a věřte, že někteří budou mít tendenci Vás za to i napadnout.

U covidu se zastavíme jen krátce. Rouškaři versus ,,nezodpovědní“. Tak vidí svůj boj Svědci covidovi. Neexistují argumenty, které by je přesvědčily o rozměrech obrovského podvodu, kterým se toto onemocnění stalo. Jejich gurem je šílenec Flégr a zachráncem Prymula. A kdyby vláda přikázala zatlouct okna, udělali by to. Jejich počet stoupá s tím, jak média šiří paniku a politici vytváří hororové scénáře. Část z rouškařů sice není o nebezpečnosti viru přesvědčena, ale už chce normální život a věří tomu, že roušky a očkování nás vrátí zpět do normálního života. Nedochází jim, že to není v plánu. Covid má jiné úkoly a zatím k cílům směřuje nekompromisně. Logicky uvažující lidé sbírající informace vydávané našimi médii za dezinformace a odmítající podřídit se nesmyslnému diktátu se stále více dostávají pod tlak. I tady už dochází k fyzickým střetům, urážkám a represi. Mimochodem, slyšeli jste, že systém PES byl napaden hackery a už týden nefunguje? Čísla jsou opět více cucána z prstu.

Ani o migraci nemá cenu mluvit dlouze. Dosud se neprokázal zisk z této akce, za to jsme svědky mnoha problémů, které budou ještě gradovat. Falešná představa o krásné, vyspělé a pracovité světle hnědé rase jsou fantasmagorií ignorující historická fakty, rozdílnost kultur a náboženství. Jde o nejnebezpečnější pokus na světové populaci, jehož výsledkem bude obrovský nárůst kriminality, ekonomický propad a hmotné škody. Přesto u nás především v řadách mládeže a v oblasti neziskového sektoru má přísun cizích národů dost příznivců podporovaný mnoha politiky.

Samotná EU je velmi kyselým a červavým jablkem sváru a existují diametrální rozdíly v náhledu na ni včetně společné měny. Její příznivci ignorují cestu, kterou se ubírá. Také to, že bývalé EHS bylo mnohem demokratičtější, progresivnější a konstruktivnější. To vše se změnilo a my vstoupili do rozjetého vlaku směřujícího do propasti. A společná měna, kterou chtějí Piráti, STAN a Top09 prosadit, tomu všemu napomáhá. Nadřazenost Evropské komise je odstrašující předzvěstí diktatury liberálů a ekoteroristů, která už začala. I přesto díky mediální masáži řada přisluhovačů a lidí tvrdících, že bez EU bychom snad i umřeli, neutěšeně roste. Pravdou je, že špatnou hospodářskou politikou jsme přímo svázáni s Německem, ale pokud nezačneme velmi rychle řešit právě tuto problematiku, budeme jednou němečtí celí. Tento pokus už tu byl vícekrát a vždy to skončilo špatně. Ostatně členové Landsmannschaftu s podporou Schwarzenberka to ještě nevzdali, naopak volají po zrušení Benešových dekretů. Evropská unie je ve skutečnosti hrobem svrchovaných evropských států. Řekněte to voličům Pirátů, Topky a STAN, dost možná ale nejdříve spočítejte, kolik jich kolem sebe máte.

Agresivita lidí stoupá s napětím, které výše uvedená témata vytváří. Výbušnost prostředí je evidentní a mezilidské vztahy jsou na bodu mrazu. Nervozita, mediální tlaky a hry politiků s obyvatelstvem klidu nepřidají. A o to přeci jde. Nenechat lidi sjednotit ke společnému odporu. Ať se radši pozabíjí mezi sebou, To se vládne nejlépe.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...