21.8.2018
Kategorie: Společnost

O zbabělém útoku podle cikánské morálky

Sdílejte článek:

PAVEL B. REICHL

Když absurdita překročí veškeré hranice, stává se i nechtěně vtipnou. O tom, že se svět skutečně již naprosto pomátl a vytváří absurdní situace den co den, jsem se opět před malým okamžikem přesvědčil na vlastní oči.
 

Server Romea.cz zveřejnil video z demonstrace DSSS a doprovodil ho titulkem „Zbabělý útok neonacisty na včerejším shromáždění DSSS. Útočí zezadu pěstí do zátylku“. Rozumíte tomu někdo? Myslí to vážně a nebo ten server hackli nějací recesisté a vtipálci?

Víte co je pro mě zbabělé? Když tři cikáni v temné uličce přepadnou pár stařečků a neštítí se jim sebrat pár korun z portmonky. Nebo férový boj sedmi proti jednomu. A nebo třeba ještě donedávna na Náměstí Bratří Synků, kdy osm až deset cikánek s cikáňáty obstoupilo nic netušícího cestujícího a nechali mu jen trenýrky a když se náhodou okrást nenechal, tak z poza stánku o kousek níže vylezla tlupa vyžraných invalidních důchodců a zmastila ho takovým způsobem, že mu stejně zase zbyly jen ty trencle.

Mohl bych tady hodiny vypisovat o zbabělých cikánských útočnících, ale k čemu by to bylo? Kdo chce vidí a kdo ne, tak tomu i kdyby to vlastní matka vyprávěla, stejně neuvěří…

Možná někoho z Vás napadlo, proč mě to tak pobouřilo. Nesnáším zákeřnosti a fauly, nesnáším ten současný rasismus vůči většinové společnosti, nesnáším zakrývání cikánských prasáren jakýmsi rasismem, nesnáším, když cikánky řvou na staré lidi, že jsou to „bílý svině“, nesnáším jejich podvody a záludnosti, nenávidím jejich neochotu se integrovat do společnosti, která je už více jak pět století podporuje a živí, nesnáším jejich komentáře na sociálních sítích, nesnáším jejich rasistické pohrdání jiným etnikem, nesnáším když vyhrožují násilím a nebo udáním z rasismu, nesnáším jejich útoky v přesile, nesnáším jejich kňourání, když i přes přesilu dostanou do huby, nesnáším…

Už jsem to psal několikrát, jedním z mých nejlepších kamarádů je cikán, dříč a skvělý otec od rodiny, znám velice dobře jeho děti a všechno jsou to nesmírně slušní a pracovití lidé. A oni, oni se distancují od cikánů co škodí společnosti. Nikdy jsem je před jinými lidmi neslyšel po sobě pořvávat cikánštinou, nikdy jsem neslyšel, že by, ač je to kopáč a celý život dře a má svaly jako provazy, někomu vyhrožoval, nebo někoho napadl, nikdy nepřišel nikdo od nich s tím, že je Imra v base a nebo na policajtech. Je stejný jako já nebo Vy. Taky odsuzuje neoprávněné a přemrštěné sociální dávky, taky si je vědom toho, že třeba ty dávky jsou strašlivě nespravedlivé, taky zná lidi, kteří mají minimální příjem nebo důchod, ale nikdy by si nikam nešli stoupnout s nataženou dlaní a nikdy by neobviňovali druhé ze svých podělaných životů..

Nakonec bych rád napsal, že nejde nepostřehnout skutečnost, že slova jako rasista, zbabělec nebo lump, mají v posledních letech ve svých ústech především ti, kteří sami dokonale naplňují obsah těchto nálepek. Je opravdu jen na nás kam až ustoupíme, kam až se necháme dotlačit a jakou nenormálnost budeme ochotní tolerovat jako normálnost.

Asi jste si taky všimli, že volební systém tak jak je dnes nastavený žádnou změnu neumožní, stále nám budou vládnout ti samí lidé i když ve volby projedou na celé čáře. Připadá někomu snad normální, že socani vyhnali z minulé vlády Babiše a ten je nyní dostal opět k moci? Kam až sahá lidská nenažranost? Kam až současný barevný svět dovolí zajít lidem, kteří parazitují na druhých a ještě je uráží a bijí?

Pokud se lidi nespojí a budou se tahat nesmyslně o to, kdo bude šéf, tak prostě změna nemá šanci. A já se pokaždé v takové chvíli ptám sám sebe „Opravdu tohle lidem vyhovuje? Opravdu chtějí někomu nabízet chléb a dostat za něj nařezáno? Opravdu jsou lidé ochotni hrbit svá záda ještě více? „

A opravdu se bojím, že znám správné odpovědi. A název mnou uvedeného článku to plně potvrzuje, a to se na mě zlobte a nebo ne. Každý agresor dojde vždy jen tam, kam mu je umožněno dojít. A opět musím apelovat na lidskou statečnost v každém z nás. Celek tvoří jednotlivec a jak silný je, tak silný je celek. Stará, ale čím dal aktuálnější pravda.

Můžete žehrat na sociální nespravedlnost tři hodiny u jednoho piva, ale tím opravdu k žádné změně nedojde. Přečíst si opravdu pečlivě volební program té či oné strany a nebo apelovat na své současné politiky, aby něco změnili, to Vám nezabere ani polovinu času.

Možná nastává čas přestat se bát o Fandu v garáži a dokázat sám sobě, že strach a neochota pomoci druhým, se bleskově může otočit proti nám. Však jsem toho svědky dnes a denně…

Autor: Pavel B. Reichl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x