11.2.2017
Kategorie: Ekonomika

Mám tři platy. No a co?

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Může říci multipolitik Jiří Čunek. A není sám. Těch kteří kromě starostovaní jsou i hejtmani, poslanci a senátoři je daleko víc. Ovšem Jiří Čunek překonává všechny. Díky souběhu všech platů bere 290 tisíc korun měsíčně.

To je o sto tisíc víc než předseda vlády Bohumil Sobotka a 54 tisíc víc než prezident Miloš Zeman. Jako starosta Vsetína má téměř 62 tisíc korun. Jako hejtman Zlínského kraje, který sídli ve třiceti kilometrů vzdáleném Zlíně, má takřka 90 tisíc měsíčně. Jako senátor dojíždí do tři sta kilometrů vzdálené Prahy. A protože není pouhý obyčejný senátor, ale i předseda senátního podvýboru pro lidská práva, dostává dalších 135 tisíc korun měsíčně.

Když kandidoval, tak sliboval svým voličům (kterým?), že si nechá post senátora, ale starostování Vsetína se zbaví. Nejdříve do konce prosince, pak dokonce ledna, ale nyní netuší kdy se zbaví starostovského řetězu, protože je prý na něj vyvíjen nátlak, aby zůstal. Důvodem má být, že se ještě nepodařilo dokončit některé projekty. K tomu dodává, aby utišil některé nespokojené hlasy, že prý “stovky tisíc” ročně dává na charitu.

Určitě by se našel i nějaký soustružník ze Vsetína, který by rád dával “něco na charitu”, kdyby mu bylo umožněno dělat soustružníka ve Vsetíně, Zlíně a v Praze. Pravda den by musel mít minimálně padesát hodin, aby si v zmíněných městech mohl odpracovat svých 8 nebo 8,5 hodiny. Ale co není, může být. Poslanci by mohli nějaký ten zákon vymyslet, aby to chudákovi soustružníkovi umožnili.

Náš parlament v poslední době chrlí jeden zákon za druhým. Hlavně ty které mají (především ČSSD) zajistit patřičné hlasy, aby mohli být nadále u koryta. Ale zákon, který by řešil střet funkci není a není mi známo, že by někdo z poslanců či senátorů s nim přišel. Důvod je víc než jasný – týkal by se většiny z nich.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x