17.11.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Války a války … někteří lidé chtějí neustále válčit

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Někdy v únoru 2023 bylai zákaznická služba internetového velkoobchodu Amazon, což je umělá inteligence jménem Alexa tázána, jestli ví, kdy vypukne 3. světová válka. Alexa udala datum začátku této události, což je podle ní 23. listopad 2023, v 6:05 ráno. To znamená, za pár dnů. Proti očekávání, kdy bychom uvažovali, že válka vypukne v Israeli, Alexa řekla, že válka začne tím, že Rusko napadne Německo.

Pátráním do původu videa, které tuto záležitost dokumentovalo vyšlo najevo, že se jedná o podvod. Amazon sám potvrdil, že nic takového není pravděpodobné. Podle nich by Alexa nic takového neřekla.

Ať tak či onak, těch válek je už nachystaných několik a všecky usilují o to stejné, spustit tu třetí, celosvětovou.

I když nečítáme třenice mezi Čínou a Tajwanem, do kterých se Spojené státy zkoušejí za každou cenu zamíchat přesto, že není přesně známo, na čí straně jsou, pak jsou zde další a další možnosti. Jsou to neustálé manévry s Jižní Koreou, které jsou pochopitelně namířeny proti Severní Koreji. Rusko zase má v úmyslu obě Koreje spojit.

Podle zastupitelů Severní Koreje v OSN, Spojené státy stále zhoršují situaci v Asii a dávají tím příčinu k vážným obavám. Zrovna nedávno, vyslali jaderné ponorky do moře v okolí Jižní Koreje, což způsobilo okolním národům nemalé starosti. Podle severokorejských diplomatů je něco takového vojenská provokace ze strany US a jeho spojenců, která může záporně ovlivnit rovnováhu a vztahy v této oblasti.

Severokorejský Nejvyšší vůdce, Kim Jong Un se vyjádřil, že neustálé vojenské manévry Spojených států s Jižní Koreou, dovršené přítomností jaderných ponorek v okolí, ženou celé území na pokraj jaderné války.

President Jižní Koreje, Jún Suk-jeol se ještě ke všemu vyjádřil, snad podporován Amerikou, že by také chtěli jaderné zbraně. Ať už je sami vyrobí, anebo US přestěhují některé k nim, považují jaderné zbraně na svém území za potřebné. Kdysi v minulosti, v r. 1958, v dobách tak zvané Studené války, Amerika skutečně nastavila jaderné zbraně na jihokorejské území a během let neustále zvyšovala jejich počet. Až teprve v r. 1991, pod vedením Bushe staršího, tyto střely odstranili.

Baltické státy

NATO, US a Británie se zjevněii připravují na velkou válku v Baltickém moři. Právě přemístili 54 amerických F-35 letadel do Británie, všecky vybaveny jadernými bombami B-61-12. A na sever, do Baltického moře poslali tři americké letadlově lodi a další dvě letadlové lodi mají ve středozemním moři. Také Britové, Italové a Španělé poslali do Baltu své letadlové lodi a jiné loďstvo.

Vypadá to, že se chystají na velkou válku, samozřejmě že v Evropě, své území si ničit nebudou. Veřejně říkají, že se obávají, že Rusko bude chtít připojit polský Suwalki koridor, aby mělo přes Bělorusko pozemní spojení s Kaliningradem. Prozatím mají jediné pozemní spojení s touto odlehlou částí Ruska skrze Litvu, která se jako partner neosvědčila, když na začátku vojenského konfliktu na Ukrajině zablokovala Rusku přístup.

Spojené státy začaly rozmísťovat po severní Evropě taktický letecký systém, což je dopravní a zásobovací letecké zřízení. Ve východní Evropě je instalován letecký navigační systém (TACAN MM-7000), který je schopen kontrolovat až 200 letadel zaráz.

Pro odborníky to vypadá na přímý vojenský útok na Rusko a Bělorusko. Může se též jednat o snahu zabránit Rusku a Číně ve vybudování severní obchodní cesty do Evropy, což by byla další, tak zvaná ‘hedvábná cesta‘, která by se vyhnula používání Suezského průplavu.

Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova tyto manévry ohodnotila jako zvyšování válečného napětí, které postupuje opačným směrem, než je žádoucí. Namísto odstranění jaderných zbraní z Evropy, je tam přidávají.

V současné době mají Spojené státy 100 gravitačních B61 bomb umístěných v pěti evropských zemích: v Belgii, v Německu, v Itálii, v Holandsku a v Turecku. Británie má asi 225 jaderných hlavic pro střelbu z ponorek. Jaderné zbraně, které má dostat z US jsou také B61-12 gravitační bomby. Mají být umístěny na základně RAF, v Lakenheath, kde je pro ně právě budováno bezpečné skladiště, zvané ‘Surety‘.

Všecka tato aktivita samozřejmě podkopává naděje na světový mír a na stabilitu jednotlivých zemí. Váleční štváči už neví, kde by rozpoutali válku, jen aby mohli co nejvíc všeho zničit a pak to za drahé peníze znovu budovat. To je ten jejich vysněný ‘Fénix‘, pták, který shořel na popel a z něho se znovu zrodil a vzlétl ke slunci. Náš hlavní problém je v tom, že nás všecky jejich výmysly nesmírně ohrožují a ještě ke všemu je platíme.

Spojené státy a Syrie

Organizaceiii ‘Islámský odpor‘ z Iráku začala po vypuknutí konfliktu mezi Hamas a Israelem častěji a častěji napadat americké okupační základny ve východní Syrii. Vadí jim, že se US postavili na stranu Israele a zkoušejí je vypudit ze země. Napadli těch základen celkem šest, některé i vícekrát. Většina těchto míst se nachází v oblasti, kde je těžba ropy, kterou Američané Syrii kradou a vyvážejí ze země.

Kradou také potraviny, které Syrie sama nutně potřebuje. Tím si samozřejmě nezískávají lásku obyvatelstva, ani přízeň syrské vlády, která neví, jak se těchto pijavic zbavit. Syrie zřejmě není po vojenské stránce na něco takového dostatečně zdatná.

Takže jsou bitiiv ze všech stran: Američané je vykrádají zevnitř a ještě ke všemu ji spolu s Israelem a s Tureckem bombardují, prý kvůli nějakým kurdským teroristickým skupinám, které se v zemi zdržují. S počátkem bojů v Israeli bylo bombardování značně zesíleno, údajně proto, aby oslabili Hamas, kteří se tam podle nich zdržují. Zároveň je bombardován již tak zničený Libanon, což prý je snaha zabránit jejich militaristické organizaci Hezbollah, aby se zúčastnila bojů v Gaza, na straně Hamas.

Syrii se nevyplatilo, že nebyli sami schopni ve 2010. letech zabránit muslimským útokům, podporovaným Západem a Tureckem. Museli tehdy přibrat na pomoc některé militaristické skupiny, z nichž mnohé byly vycvičeny a vyzbrojeny v Iránu. Tyto už v zemi zůstaly a to i přesto, že jsou v těsném spojení s Hezbollah. A teď jim Američané, Israelci a Turecko kvůli tomu ničí zemi, okrádají je o přírodní bohatství a zemědělské produkty.

Samozřejmě, celý svět je ostře proti těmto útokům, ale doopravdy v tom nikdo nic neudělá, protože se bojí Ameriky a Israele.

A tak žihadisté, podporováni, placeni a pod ochranou turecké armády, pohoršeni americkou podporou Israele, zesílili útoky i na hustě zalidněné části Syrie. Pomáhají jim v tom ‘zvláštní jednotky‘ turecké armády, což jen zvyšuje nebezpečí, které tito lidé představují. Zvláštní jednotky jsou v jistém směru součástí turecké armády, ale spolupracují s NATO a v souladu s jejich zájmy dnes napadají nejen Syrii, ale také Irán a dokonce i ruské vojenské instalace, v Syrii se nacházející.

Jednoduše řečeno, je jim jedno, s kým budou bojovat, hlavně když budou bojovat.

Ten obrovský problém je v tom, že turecká armáda je údajně schopna v případě potřeby zmobilizovat až 2 miliony mužů a jít proti komukoliv, kdo by byl označen za nepřítele. A protože Turecko někdy mění názory a rozdává svoji přízeň chvíli tam a chvíli jinde, to z nich dělá nevypočitatelné a snad i nespolehlivé partnery.

Vyčíslení amerických krádeží v Syrii

Syrie, ta chudá zeměv, která je vojensky napadána a okrádána ze všech stran, si stěžuje v OSN, ale bezvýsledně. Ještě tím vůbec nic nedocílili. Lidé by si měli uvědomit, že OSN zde není na ochranu členských států, ale na jejich okrádání, plundrování a ničení. Pod záminkou ‘humanitární pomoci‘ jsou schopni napadnout kteroukoliv zemi vojensky a zdecimovat i na prach a stejně tak NATO a Spojené státy. Ti všichni jsou jedna velká, zákeřná, spiklenecká, pirátská banda.

Syrské ministerstvo zahraničí odhaduje, že útoky, krádeže a sabotáže US jednotkami a jejich teroristickými pomocníky je už stálo $115,2 miliard. To zahrnuje ztráty od r. 2011, asi do poloviny r. 2023 a také $27,5 miliard přímých ztrát za miliony a miliony sudů ropy, kterou Američané kradou v množství až 150 000 sudů denně.

Dále se jedná o miliony a miliony kubických metrů zemního plynu, který je v tom také zahrnut, plus vandalismus a poškození bombardováním ropných a plynových těžebních území. Mnoho miliard bylo také ztraceno tím, že syrské firmy a výrobní podniky nemohou produkovat kvůli neustálému vojenskému napadání země.

Krádeže ve velkém umožňuje Američanům asi 12 základen, které mají roztroušeny po syrském území, prý za účelem bojů proti teroristické skupině Daesh (ISIS), které mají v úmyslu vypudit ze země. Je těžké určit, jestli se toho úkolu chopili sami na svých, ale určitě k tomu nebyli syrskou vládou vyzváni. Takže jsou vlastně okupanti v jiné, samostatné zemi.

Problém je v tom, že teroristická skupina ISIS byla vytvořena a vycvičena jimi samotnými, takže je to záminka ubohá. Přesto se holedbají, že se jim podařilo Daesh ze země vymýtit, ale sami poté neodešli. Zůstali nadále a jako lupiči okrádají chudou Syrii kde mohou. V současné době okupují asi jednu třetinu země. Jsou také ve spojení s Kurdy a není přesně známo, jestli ti Kurdové jsou ti, které všichni považují za teroristy, anebo ne.

Damašek se bojí proti Spojeným státům drsně zakročit, i když by mu možná jeho spojenci, což jsou Rusové a Irán, byli nápomocni. Ale všichni mají obavy z vyvolání vážného vojenského konfliktu, kdy by se US mstily všem dokola, což by mohlo vést k plné válce.

Daesh je přesto stále dál v Syrii

S těmi Daeshvi v Syrii to ale nezvládli dostatečně dobře, protože tito tam stále jsou. Spíš to vypadá, jakoby je tam US zkoušeli udržet a tím narušovat soulad Syrie s ostatními arabskými státy. Je také možné, že je za tím vším snaha znemožnit a později odstranit právoplatně zvolené vedení Syrie, které je jim trnem v oku od samého začátku.

Zrovna nedávno se vynořila zpráva, že Spojené státy vyzbrojily Daesh chemickými zbraněmi. Spolu s Al-Kajida, kterou v této oblasti řídí americké CIA a s jinými radikálními žihádskými muslimskými skupinami, si Daesh zbraně vyzkoušeli v syrské provincii Idlib. Asi 100 civilních obyvatel doplatilo na jejich pokusy svým zdravím a možná i životy.

Prý se jen brání!

Koncem minulého měsícevii bombardovaly Spojené státy v Syrii opět několik vojenských základen. Prý to byla oplátka za to, že byli sami napadeni ozbrojenými jednotkami, které byly podle nich určitě ve spojení s Iránem. Americký ministr obrany, Lloyd Austin dokonce prohlásil, že ty vojenské základny napadli v sebeobraně, na ochranu amerického vojska v Iráku a v Syrii. A prý to nemá nic společného s vojenským konfliktem v Gaza.

Přesto, nebyli v právu. Podle mezinárodních zákonů, okupační jednotky nemají právo se bránit útoku okupovaných. Stejnou měrou mají okupovaní lidé plné právo bránit se okupantům, třeba i vojensky.

V Syrii se v současné době nachází asi 1000 amerických vojáků, kteří – s pomocí militantů, vedených Kurdy – zabrali hlavní ropná těžiště země a tyto neustále vykrádají.

Okrádají i jiné

Zrovna nedávnoviii ‘zkonfiskovaly‘ Spojené státy skoro 1 milion sudů údajně iránské ropy, která byla na cestě do Číny. Americké Ministerstvo spravedlnosti se vyjádřilo, že to byl ve skutečnosti kontraband, pašované zboží, protože oni přece uvrhli na Irán sankce a Irán si přesto dovolil jednat proti nim a prodat Číně ropu. Jakým právem si tu ropu ale US ponechaly, to zbývá zodpovědět.

Zde je nutno se ptát: jsou Spojené státy nějaký policajt, který má právo zabavit jiné zemi řádně prodané zboží? A jakým právem si dovolují uvalit sankce na kohokoliv? Proč vůbec všichni ty sankce respektují? Další otázka je, když si Amerika může dovolit uvalit na někoho sankce, můžu si i já dovolit uvalit sankce na někoho? Budou také uznávány po celém světě tak, jako ty americké? (Určitě ne, protože nemám armádu, rakety, bomby, tanky, atd.)

Američané prohlásili, že ropa musela být zabavena, protože podporuje iránské ozbrojené jednotky, ‘Quds‘, což jsou elitní jednotky, zabývající se zvláštními úkoly a rozvědkou. Soudní dokumenty se dokonce honosily tím, že zabavením ropy se podařilo zabránit Quds v šíření zbraní hromadného ničení, v provozování terorismu jak ve vlastním státě, tak i v zahraničí a v ohrožování lidských práv na mezinárodní úrovni.

To jsou řádně přehnané žvásty. Irán žádné zbraně hromadného ničení nemá a jestli Quds provozují terorismus ve státě, do toho jim nic není. V zahraničí o nich nikdo nic neví, takže i to je lež a že by kdekoliv a jakkoliv ohrožovali lidská práva to je naprostý nesmysl.

Ve skutečnosti ani není jisté, jestli se jednalo o iránskou ropu. US spoléhaly na satelitní snímky a trvali na tom, že řecký dopravce Suez Rajan záměrně změnil informace o původu ropy a přitom tajně vezl iránskou ropu do Číny. To celé mohl být jejich vlastní výmysl, s jednoduchým účelem: ukrást někomu ropu. Přepravce se obvinění nebránil, asi se bál, stejně jako se bojí všichni ostatní a na své vlastní náklady převezl ropu do Spojených států.

Biden varoval

Od 17. říjnaix byly americké základny v Syrii a v Iráku napadeny vojensky celkem dvacetkrát. Joe Biden proto vydal varování, kde vyhrožoval, že Spojené státy se budou mstít za jakékoliv útoky proti nim, které by podnikli pro-Iránští militanti kvůli tomu, že podporují Israel.

Iránci jejich varování ignorovali a promptně napadli další čtyři americké základny v Iráku a v Syrii. Útok na těžiště ropy v blízkosti Dei ez-Zor způsobil přídavnou explozi, kdy zřejmě trefili skladiště munice. Iránská vláda popřela účast na těchto útocích s tím, že militanti si dělají co chtějí a že jim v tom nemohou zabránit. A dodali: „Jestliže budou Spojené státy pokračovat v tom co dělají, pak se vyskytnou další zdroje odporu proti nim.“

Iránský president Ebrahim Raisi podotkl, že US poslali varování několika protiamerickým a proti-israelským militantním jednotkám na Středním východě, kde je vyzývali, aby na ně přestali útočit. Raisi se k tomu vyjádřil, že: „Washington dostal praktickou a veřejnou odpověď přímo na místě.“ Tím myslel bombardování.

Už teď jsou v rejži

Spojené státy so dostaly do svěráku ještě ani nestačily něco podstatného provést. Irácká militaristická organizace ‘Islámský odpor‘ jim vzkazuje: „Vypadněte z Iráku, nebo všichni američtí vojáci, kteří tam jsou, budou napadeni a zabiti.“ Požadují, aby Američané opustili zemi s okamžitou platností.

Generální sekretář této organizace, šejk Harakat Al-Nujaba potvrdil, že jejich úmyslem je osvobodit Irák od cizích vojenských sil. Toto rozhodnutí je nezvratné, řekl, a na závěr dodal: „Jsme připraveni bombardovat americké základny tak dlouho, až bude naše země osvobozena. Přítomnost i jednoho Američana v Iráku je příliš mnoho. Abu Ala al-Walai.“

Jak to teď Spojené státy zařídí, aby odtud vycouvaly a neponížili se před celým světem, to bude zajímavé sledovat.

Další sankce!

Jako ukázkax nesmyslnosti toho všeho, Bidenova administrace se rozhodovala, jestli by neměli uvalit sankce na africký stát Ugandu. Prý proto, že nepodporují LGBT+ a dokonce si dovolili prohlásit některé druhy homosexuálního styku za protizákonné. Tresty, které na tuto činnost vytyčili jsou opravdu velmi přísné, které by snad jinde neprošly, ale přesto se US nemají co míchat do záležitostí jiného státu.

Američané také okamžitě zkoušeli Ugandě zastavit veškerou finanční a lékařskou podporu a zrušit bezcelní přístup k americkým trhům.

Takže diktují ubohým Uganďanům co smí a co nesmí a krutě je trestají, když neposlechnou. Přitom mnozí jejich ‘spojenci‘, jako Saudská Arábie, Katar, Spojené Emiráty a Afghanistán zavedly podobné zákony proti homosexuálům již dříve a nebyli za to trestáni.

To ukazuje na to, že někdo může být víc rovnoprávný než ti ostatní. Obzvláště když má lepší a mocnější armádu, vybavenou moderními zbraněmi.

 

i https://www.10news.com/news/fact-or-fiction/fact-or-fiction-amazons-alexa-predicts-wwiii-to-start-on-nov-23-2023

ii https://warnews247-gr.translate.goog/etoimasies-megalou-polemou-sti-valtiki-aerogefyra-metaforas-pyrinikon-oplon-stin-vretania-tria-aeroplanofora-tou-nato-200-aeroskafi-kai-54-f-35-me-pyrinikes-vomves-v-61-12/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

iii https://en.ypagency.net/309703

iv https://en.topcor.ru/40866-military-watch-izrail-turcija-i-ssha-usilivajut-svoi-ataki-na-siriju.html

v https://sputnikglobe.com/20230911/syria-reveals-staggering-cost-of-us-looting-and-sabotage-of-energy-sector-1113291685.html

vi https://sputnikglobe.com/20230703/us-arms-daesh-in-syria-with-chemical-weapons–russian-intel-1111638392.html

vii https://www.rt.com/news/585916-us-strikes-syria-pentagon/

viii https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-confirms-it-seized-nearly-1-million-barrels-iranian-oil-allegedly-en-route-china

ix https://sputnikglobe.com/20231029/militants-ignore-bidens-warning-rain-down-fire-on-us-forces-in-iraq-syria-1114572582.html

x https://mises.org/wire/biden-wants-sanctions-uganda-because-its-government-passed-anti-lgbt-laws

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x