27.10.2023
Kategorie: Ze světa

Předsedou americké Sněmovny reprezentantů byl zvolen odpůrce dodávek zbraní Ukrajině a podporovatel Trumpa

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Po zdlouhavých bojích a odmítání vzájemných kompromisů mezi velmi rozdělenými republikány se nakonec povedlo poměrně nečekané: všemi hlasy republikánů byl zvolen zástupce protrumpovské větve republikánů.

Volba předsedy Sněmovny reprezentantů nám opět ukázala bezzubost systému dvou konkurenčních stran, protože názorová propast uvnitř republikánské strany je v mnoha směrech obrovská.

Jistá shoda je v konzervativní politice, ale tím to asi tak končí.

V mnoha dalších záležitostech jsou obě frakce zcela v rozporu. Takzvaní RINO republikáni jsou v podstatě stejnou součástí Deep state jako demokraté a mnohdy jsou ochotni hlasovat v souladu s Bidenovými demokraty.

Tato frakce se také velmi zdráhá impeachmentu Bidena, podporuje zasílání zbraní a peněz na Ukrajinu i přesto, že podle průzkumu to již drtivá většina jejich voličů odmítá a velká část RINOs také nemá v podstatě žádný problém s ničivou Bidenovou zelenou politikou.

Oproti tomu MAGA republikáni na impeachment Bidena velmi tlačí, což byl jeden z důvodů výměny předsedy Sněmovny reprezentantů, který se k tomu stavěl poměrně laxně.

Stejně tak jsou MAGA zásadně proti další podpoře Ukrajiny a patří i k čelním odpůrcům Bidenem zaváděného Green dealu.

Ve středu byl republikán Mike Johnson (R-LA) zvolen novým předsedou Sněmovny reprezentantů 118. kongresu Spojených států po dvaadvaceti dnech, kdy se ucházelo o hlasy čtrnáct kandidátů.

V úterý večer se Johnson stal posledním přeživším republikánem, když po několika kolech hlasování získal od své strany nominaci na předsedu Sněmovny reprezentantů. Po celý večer si Johnson udržoval stabilní náskok v hlasování, přičemž jeho nejbližším konkurentem se stal poslanec Byron Donalds (R-FL).

Vakuum ve vedení vzniklo po sesazení Kevina McCarthyho. Jeho odvolání vydláždilo cestu k volbě nového vedení, ale tento proces byl zatížen vnitřními rozpory a veřejnou kontrolou.

Johnson je v Kongresu již 7 let. Je pro-life a je hlasitým zastáncem náboženské svobody. Johnson důsledně hlasoval proti pomoci Ukrajině. Podpořil také exekutivní příkaz prezidenta Trumpa z roku 2017, který zakázal imigraci ze sedmi zemí s muslimskou většinou.

Hlasoval proti potvrzení Bidenova zvolení a aktivně se podílel na vyšetřování Bidenovy zločinecké rodiny. Logicky tak bude velmi tlačit i na to, aby byl již započatý impeachment Bidena doveden do konce.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x