22.10.2023
Kategorie: Ze světa

Trump: Biden vede Američany do 3. světové války

Sdílejte článek:

IK

USA jsou v nebezpečí kvůli naprosté neschopnosti prezidenta, řekl republikánský lídr.

Amerika je náměsíčná do nového globálního konfliktu, protože prezident Joe Biden nemá ponětí, kam zemi řídí, řekl jeho předchůdce Donald Trump.  

45. americký prezident ve svém sobotním psaní na Truth Social uvedl, že „směřujeme do třetí světové války kvůli hrubě nekompetentnímu vedení v čele s prezidentem, který nemá ponětí“. 

Trump však Bidena posměšně chválil za to, že se připojil k Truth Social, pravicové platformě, kterou založil poté, co byl v roce 2021 po útoku na americký Kapitol ve Washingtonu zakázán na Facebooku a Twitteru (nyní známém jako X). “Gratuluji Joe, alespoň k tomu!” zavtipkoval.  

Prezidentská kampaň v Bidenovi otevřela počátkem tohoto týdne účet Truth Social s názvem Biden-Harris HQ s obrázkem banneru s nápisem „Malarkey končí“ . Při psaní na X prezidentův tým řekl, že to udělali „hlavně proto, že jsme si mysleli, že by to bylo velmi zábavné“.  

“Studna. Uvidíme, jak to půjde. Konverti vítáni!” napsala kampaň ve svém prvním příspěvku na platformě.  

Trump, který je považován za předního kandidáta na republikánskou nominaci v prezidentských volbách v roce 2024, opakovaně kritizoval Bidena za jeho zahraničněpolitická rozhodnutí, zejména ohledně Ukrajiny, a varoval, že dodávky zbraní do Kyjeva by mohly vyvolat globální konflikt.   

Začátkem tohoto roku bývalý americký prezident také naznačil, že pokud by „byl prezidentem, válka mezi Ruskem a Ukrajinou by nikdy nenastala“. Tvrdil také, že i kdyby ano, „by byl schopen vyjednat ukončení této hrozné a rychle eskalující války do 24 hodin“.  

Tiskový tajemník Kremlu Dmitrij Peskov v komentáři k těmto poznámkám poznamenal, že Trump „není daleko od pravdy“ v tom smyslu, že USA, které se ukázaly jako klíčový podporovatel Kyjeva, mohly konflikt rychle ukončit.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x