21.10.2023
Kategorie: Ekonomika

Fialova vláda se prolhala do Strakovky a lže dál

Sdílejte článek:

NESPOKOJENY

Odporní šmejdi. Jiné označení pro tuto vládu, po schválení toho jejich balíčku, který ničemu nepomůže, ale hodně lidí zničí, nemám. Doufám, že skončí tak, jak zaslouží. 13.10.2023 byl černý pátek pro českou ekonomiku, pro nás všechny. Pětidemolice pošlapala jednací řád sněmovny, pošlapala vlastní programové prohlášení, pošlapala zájmy rodin s dětmi, zaměstnanců, živnostníků i firem. Největší daňová nálož, jakou třicetiletá historie naší země pamatuje. Od vlády, která slibovala, že nikomu zvyšovat daně nebude. Přepište dějiny hospodářské politiky. Největší blamáž ponese značku Petr Fiala, Zbyněk Stanjura, Vít Rakušan, Ivan Bartoš, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová.

Rozpočtová politika pětikoalice v kostce:
Na Hradě zvýšili platy.
Ve vládě zvýšili platy.
V Parlamentu zvýšili platy.
A nám ostatním zvýšili daně.

Přijetí dnešního likvidačního balíčku znamená, že to tvrdě odnese každý z nás jak přímo, tak nepřímo. Také obce a města přijdou o stamiliony. A dopadne to na všechny občany – děti, střední generaci i seniory. Všichni tak platíme neschopnost vlády. Skupina poslanců s podporou pouhých cca 20% obyvatel, na návrh vlády vedené celosvětově nejméně důvěryhodným premiérem, schválila balíček opatření proti vůli více jak 75% národa. Jedná se o aroganci moci úrovně totalitních režimů. [zdroj]

Předčasné ukončení diskuse k vládnímu balíčku a zabránění řadě poslanců k němu vystoupit považuji za protiústavní postup. Nelze proto vyloučit zrušení přijatých změn Ústavním soudem, pokud podají poslanci ústavní stížnost. – Jana Zwyrtek Hamplová

Poslanci, kteří hlasovali pro likvidační balíček, hlasovali zcela proti zájmům občanů, a také proti zájmům jejich obcí a měst. Dali tím přednost potřebám svých neschopných ministrů ve vládě. Zcela tak popřeli roli zákonodárců dle složeného slibu. [zdroj]

Co podstatného přinesou změny od nového roku?

  • Živnostníci se musí připravit na zvýšení minimálního vyměřovacího základu. V průběhu tří let mluví dřívější odhady o nárůstu minimálních záloh až o 60 %.
  • Zvýšená administrativní zátěž u dohod u provedení práce a u více vydělávajících „dohodářů“ i výrazný růst jejich zdanění.
  • Daň z nemovitostí se zvýší v průměru o 1,8 násobek.
  • Zvýšení daně z příjmu pro právnické osoby z 19 na 21%.
  • Rozšíření daňové progrese u zaměstnanců (příjem nad trojnásobkem průměrné mzdy bude daněn 23%).
  • Zavedení „nemocenského pojištění“ hrazeného zaměstnancem ve výši 0,6%.
  • Zvýšení spotřebních daní a daně z hazardu.
  • Na druhé straně se vláda chlubí snížením dotací. To je ale jedna velká iluze. Například zrušení dotací na „čistou energii“ ve skutečnosti znamená, že tuto platbu stát převede na občany. Další část dotací pak nebude vyplácet stát ale například obce a kraje. A výsledkem není nic jiného než stále zoufale deficitní rozpočet.

Na výdajové straně přitom je kde šetřit. Možnosti úspor existují. To nakonec deklarovala i sama vláda, než zjistila, že k tomu nemá chuť nebo politickou odvahu. Opakovaně je navrhujeme a máme konkrétní návrhy. Vláda by ale musela najít odvahu omezovat agendu státu místo tupého zvyšování daní, které bude ještě více omezovat naši konkurenceschopnost v době nulového ekonomického růstu. [zdroj]

Průzkum oblíbenosti světových politiků agentury Morning Consult.
Český premiér Petr Fiala se v něm umístil na posledním místě.

Fialova vláda se prolhala do Strakovky, a lže dál

Odvodová zátěž OSVČ se zvedá z 25% na 40% a daň z nemovitosti o 80%. To nelze nazvat jinak než zlodějský balíček. Nenacházím přesnější a mírnější označení.

Tak vláda dle očekávání nakonec prosadila svůj devastační, pardon, konsolidační balíček…

Nemá cenu se vyjadřovat ke všemu, ale nad čím prostě zůstává rozum stát je zařazení neslazených minerálních vod, plen nebo menstruačních pomůcek do nejvyšší sazby DPH, zatímco například tzv. tiché víno je osvobozeno od spotřební daně…

Přijde mi to ve stylu „nikdo od minerálek, plen a tamponů nás nepřišel na rozdíl od vinařů uplatit, tak jim to za trest zvedneme“, jelikož dát tyto věci do nejvyššího zdanění prostě nedává smysl.

Nebo jestli ve stranách pětikoalice proběhla anketa v čem kdo podniká (on, nebo jeho příbuzní) a v čem nikdo nepodnikal, to se zvedlo? Opravdu nevím…

Zcela se ruší daňová sleva na školkovné nebo členský příspěvek v odborech. První považuji za odporné a druhé za pomstu vzhledem k tomu, že tato vláda není s odbory úplně v souladu.

Sníží se také státní podpora stavebního spoření na 1000 korun za účastníka, což povede vlastně k zániku tohoto spoření, ale jelikož se vláda netají tím, že chce lidi vyhnat do podnájmů, není se čemu divit.

Odvodová zátěž OSVČ se zvýší z 25 procent na 40 procent průměrné mzdy, což bude pro mnoho OSVČ likvidační a buď přejdou do šedé zóny a nebo na pracovní úřad.

A kdo by to hájil tak říkám, že tzv. průměrná mzda je fikce, kterou většina obyvatel prostě nemá a spousta OSVČ nepodniká kvůli ziskům, ale kvůli svobodě, kterou jim to dává a peněz mají možná méně než vy, ne každý se totiž v životě honí za penězi.

Daň z nemovitosti se zvedá o 80%. Ano ta daň, kdy vás stát nutí platit mu za něco, co už bylo X krát zdaněno při stavbě, koupi atp…

Cena roční dálniční známky vzroste o 800 korun… Tady si platíme za to, že používáme něco, co se postavilo z našich peněz a likvidují to zahraniční kamiony…

A dál už nic nepíši, jelikož se odmítám rozčílit ještě víc… [zdroj]

Asociální patologický lhář z Brna natočil video, kde sám sebe chválí

Uplynuly prý dva roky kdy demokratické strany porazily „populisty, komunisty a extremisty“. Tím označil každého, kdo nevolil jeho za extremisty, populisty a komunisty. Což je více než 50% voličů.

Tomu říkám projev demokrata sjednocujícího společnost! Takhle se to dělá! Vždycky když otevřeš hubu, nezapomeň urazit 6 z 10 lidí okolo sebe!

Ono vůbec je fascinující, že místo aby normálně zhodnotil co udělal, proč a co bude dělat dál, tak musí nejdřív plivat na půlku země a svého předchůdce, pak na něj všechno svést a pak lhát a vydávat svoje selhání za úspěch.

Následně má totiž tu drzost prohlásit, že jdou do druhého poločasu s dobrým skóre. Někdo by mu asi měl vysvětlit co to je, to skóre. Člověk s nejhorší popularitou od vzniku země, kterému pokles preferencí už nedokážou kamuflovat ani v České televizi s jejich „zcela důvěryhodnými průzkumy“ a pod jehož vedením má naše země jedny z nejhorších výsledků v EU prohlásí, že to dělá dobře.

Následně dodá, že zvrátil trend zadlužování. S plánovaným 300 miliardovým schodkem u kterého všichni pochybují, že ho dodrží. A samozřejmě nezapomněl poukázat, že za to může Babiš.

Ten člověk je úplně mimo realitu. [zdroj]

Úsporný balíček z poloviny tvoří vyšší daně

Vláda uspoří jen polovinu z toho co proklamuje že je „úspora“. Zbytek vybere na nás. Ale ten název balíčku zákonů na spoustu lidí dobře zabralo.

Stát má 3 000 miliard dluhů a každý rok na úrocích zaplatí náš stát tolik, co Fiala plánuje nyní „ušetřit“ zvýšením daní.

Pokud nepřijde někdo, úplně jiný než je současná koalice, nebo Babiš, nějaký radikál, co nenávidí přebujelý státní aparát, dotace a štědrý sociální systém a neudělá radikální změny v tom jak funguje státní aparát a jak hospodaří s financemi a nezruší úřady, které jen zatěžují státní rozpočet a nezačne moudře investovat do rozvoje naši ekonomiky, tak se nikdy z téhle dluhové pasti nedostaneme. A jen tím, že stát zvýší daňové zatížení lidí rozhodně nic nenapraví. A stát musí začít u sebe, aby alespoň u mne obhájil proč mu já mám víc platit. Já ty dluhy státu nenadělal. Ani jsem nevolil ty, který ten státní dluh nadělali.

Ale opravdu jsem fascinovaný nejen jak spousta lidí baštila a obhajovala Babišovu covid totalitu. Ale také jak lidí obhajují kroky Fialy při zvyšování daní, že tím oddluží naší zem. Aniž by pořádně začal u státu a jeho utrácení a vyhazování peněz do luftu.

Jsme fakt ovce. [zdroj]

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x