8.8.2023
Kategorie: Společnost

Další covidistická lež Ministerstva zdravotnictví

Sdílejte článek:

ZDENĚK KOUDELKA

Za největší covidistickou lež Ministerstva zdravotnictví považuji výrok ministra zdravotnictví Jana Blatného, který v Senátu tvrdil, že po covidovém očkování nemůže očkovaný nikoho nakazit a sám neonemocní.

Zákulisí zneužívání moci v době covidu dokazuje i to, že ministerstvo ve snaze zakrýt neodbornost ve svých covidových rozhodnutích, lhát nepřestalo. Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze 4. 8. 2023, 2 As 268/2022-29, potvrdil, že Ministerstvo zdravotnictví uložilo pokutu bývalému prezidentovi Václavu Klausovi za to, že neměl při projevu venku před Obecním domem v Praze na náměstí Republiky na státní svátek 28. října 2020 roušku, nezákonně a neústavně. Rozsudek vydal soudní senát, kterému předsedal předseda Nejvyššího správního soudu Karel Šimka. Tento rozsudek okomentoval mluvčí Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob slovy: „Ministerstvo zdravotnictví podalo v této věci kasační stížnost, protože i po rozhodnutí Městského soudu v Praze v dané věci zůstaly nezodpovězené některé právní otázky spojené s pokutováním přestupkového chování.“ (Klaus za projev bez roušky pokutu platit nemusí. Vyhrál rozum, řekl exprezident, iDnes 6. 8. 2023).

To je jasná a známá právní zásada, která platí pro všechny, včetně soudů. Podobně ani Nejvyšší soud nemůže nikomu uložit trest podle zákona, který byl zrušen jako vadný Ústavním soudem. Ministerstvo zdravotnictví napadlo pro něj nepříznivý rozsudek Městského soudu v Praze pouze z důvodu, že s ním nesouhlasilo, nikoliv protože by jeho odůvodnění bylo nejasné či mělo mezery. Proto Nejvyšší správní soud jednoznačně zamítl tuto snahu ministerstva. Rozhodnutí ministerstva nebylo jen nezákonné, ale i neústavní.

Ministerstvo zdravotnictví postupovalo právně neodborně v době covidu i v době po covidu. Prodlužováním zbytečného soudního řízení promrhalo jen další veřejné prostředky. Ti, kteří na Ministerstvo zdravotnictví rozhodli o protiprávním postupu a nesmyslném utrácení státních peněz, by měli zaplatit škodu ze svého. Za současné vlády tomu však nevěřím. Nicméně dobrá je i veřejná kritika nezákonnosti a zneužívání státní moci.

Děkuji Václavu Klausovi, že se v době covidu postavil vůči zneužívání moci. Byla to významná podpora, pro ty, kteří vládním lžím a propagandě nevěřili. A na závěr krátká zpráva, že na Kypru se rozhodli použít zbytečné vakcíny proti covidu na očkování koček (Co se zbylými vakcínami na covid-19? Kypr jimi bude očkovat kočky, Echo24.cz 4. 8. 2023). Tož nejsou covidové vakcíny pro kočku?

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x