12.7.2023
Kategorie: Ze světa

Jsou tak arogantní, nebo si neuvědomují důsledky?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Dvoudenní summit NATO ve Vilniusu dostal účastí ukrajinského žebrajícího prezidenta Zelenského zajímavý nádech. Předáci členských zemí této zločinecké organizace postrádající po rozpadu Varšavské smlouvy smysl a vedení americkou vojenskou i civilní administrativou nadále rozvíjí své válečnické choutky. Pozváním Zelenského těsně před očima ruské hlavy státu do žlutomodře oděného hlavního města ještě relativně nedávno sovětské republiky opět mávají zbraněmi a vyzývají k reakci, jejíž intenzita by mohla z půlky světa udělat spáleniště. Zdrženlivost Moskvy je ohromující.

Rusové jasně řekli, že Ukrajinu vstoupit do NATO nenechají a považují to za zásadní bezpečnostní otázku pro svou zemi. Podíváme li se na mapu, na které jsou země sdružené v NATO zvýrazněny, má to svou logiku. USA se dlouhodobě snaží Rusko obklíčit a zneužívají k tomu i postsovětské republiky. Majdan v Kyjevě měl záhy doplnit i převrat v Minsku, ostatně i v dalších bývalých státech Sovětského svazu, v nichž se podařilo dosáhnout odklonu od Ruska, panuje díky mediálnímu působení Západu protiruská nálada. Spojené státy nutně potřebující ekonomickou injekci v podobě získání nadvlády nad ruskými nerostnými nalezišti tlačí na pilu. Jenže v cestě jim nestojí jen Moskva, vzpírá se i Čína a obrovským nebezpečím je BRICS, tedy momentálně sílící nedávno vzniklé hospodářské sdružení ekonomicky stoupajících zemí. Byl zahájen útok na petrodolar, v jehož čele jsou silné Rusko s Čínou, pominout však nelze ani Brazílii či se přidávající arabské země. Americká měna už tak oslabená politikou Bidena a ekonomickou krizí je v ohrožení.

Spojené státy dosud vystupující jako světový četník i uzurpátor tak stojí v čele protiruské fronty. Po boku mají vždy věrnou Velkou Británii, od 2.světové války podřízené Německo a další postfašistickou zemi Itálii. Ta nedávno započala se zabavováním soukromého majetku ruským miliardářům. Jde o další vlnu zlodějny připomínající praktiky mafie tak proslulé svou činností na Apeninském poloostrově. Ani to jistě časem nezůstane bez odezvy, majetky Západu v Rusku budou odebrány podobně a oligarchové budou buď zahojeni, nebo se tím obrazně i fakticky vrátí majetek vyvezený mimo zemi do rukou ruského státu. Válka tak nezuří pouze v Rusku, ale i na poli úplně jiném. Tak, jako byl Abramovič odejit z Anglie, přestože v Londýně investovat do mnohých zlepšení britské metropole, i v jiných případech dojde zabavováním majetku Rusů i přes nabytí jejich nemovitostí v důsledku spíše k ztrátám. Nakradou si jednotlivci, ale prostředí, v němž ruské investice budou chybět, na to doplatí. Někde už Rusy nahrazují bohatí Ukrajinci, ti však i přes mohutné a rozkradené dotace například i z našeho státního rozpočtu nedosahují úrovně ruského kapitálu.

Zpět na summit. Přijetí válčící Ukrajiny do NATO je při síle ruské výzbroje víceméně nemožné. Dle našeho názoru bude snaha spíše pohltit Ukrajinu nejdříve Evropskou unií, což by mohlo konečně vést k jejímu totálnímu krachu a rozpadu. Hospodaření Evropské komise už je natolik tristní, že se Maďaři a Poláci ptají, kam ty peníze s takovou rychlostí mizí a odmítají nadále dotovat Leyenové eskapády. Ukrajina je černou dírou na peníze a její vyzbrojování i přelévání peněz evropských daňových poplatníků do soukromých kapes Zelenského a jeho parťáků přestává mnohé bavit. Ne tak naší vládu představující nový ,,úsporný balíček“. Na světě je další zlodějna v podobě největšího navyšování daní v existenci České republiky i Československa. Fiala & spol. jej sveřepě obhajují, přičemž absolutně tápou ve výpočtech a procentech. Amatérismus a lhaní je nastavenou normou vládní Pětikoalice a manipulaci s čísly, kterou předvádí Fiala se Stanjurou, se smějí už i někteří soudně uvažující novináři. Český národ si má stále dokola utahovat opasky, ale podpora Ukrajiny bude pokračovat, přestože zadlužení země a jejích občanů stoupá. Takoví politici nepatří do sněmoven či do Strakovky, jejich místo je u soudu a na pranýři.

O summitu ve Vilniusu se hovořilo jako o možném začátku 3.světové války. K té jsou třeba vojáci. Pokud si zfanatizovaní politici myslí, že by jich u nás mobilizací získali dostatečně, možná se zásadně mýlí a pouze by jejím vyhlášením urychlili svůj vynucený odchod. Někteří mladí se možná nemohou dočkat povolání do zbraně, ale první mrtví, utržené ruce a nohy by jim představu o válce, kterou získávají hrou na počítačích, značně změnily. Počty zabitých Ukrajinců, které se tady nepřipouští, jsou varováním pro celý západní svět. Použití americké kazetové munice proti Rusům je výzvou k odvetě. Nezapomeňme na zbraně ukryté zatím v ruských skladech a silech. Jejich použití by znamenalo například během několika minut likvidaci východního pobřeží USA do hloubky 400 km. Nebo jadernou zimu nad celou Západní Evropou po dobu moha desetiletí. A to není zdaleka vše. Provokovat Rusy se nevyplácí. Historickou zkušenost s tím mají Němci a zbytek světa by si měl uvědomit, že Rusko už nějakou dobu není chaotický a zaostalý Sovětský svaz. A ve Vilniusu ať se z toho amerického snu o ovládnutí Ruska konečně probudí.

Jindřich Kulhavý

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x