8.7.2023
Kategorie: Společnost

O Ukrajině se nepochybuje, na Ukrajinu se neptá. Ukrajina se velebí

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Pravda o novinářské nenávisti, aneb když už se nesmíte jako redaktor ani „nevhodně ptát“. Třeba na to, co se stane s Rusy, byť proukrajinskými, na ukrajinském území po válce.

Krásný příklad uvědomělého lynče, do té doby opěvovaného kolegy, nám tu předvedla novinářská úderka nejenom z České televize. Prostě jsou dámy a pánové otázky, které se nekladou. A už vůbec se nekladou lidem na tiskové konferenci. A už vůbec, vůbec, vůbec se nekladou nepříjemné dotazy nejopěvovanějšímu prezidentovi světa, který nás včera poctil svou návštěvou. O Ukrajině se totiž jinak než v superlativech nejen nemluví, ani netáže.

Musím říct, že potom, co předvedli například pánové Václav Hnátek, Bartkovský, producent Petr Baránek, Zdeněk Šrapatka nebo dokonce Mirka Němcová (to tedy je prý žena), se vůbec nedivím, že to Kutilová radši zabalila. Ne „dezoláti“ svými řečmi, ale tito uvědomělí, nenávistní svazáci ničí život každému, na koho dopadne jejich „prorežimní pěst“, protože by zrovna chtěl říct, nebo znát pravdu. A tak to teď za svůj dotaz schytal redaktor ČT, Andreas Papadopulos.

Oni vás k té autocenzuře donutí. Příště už se Andreas prezidenta Zelenského na to, co se stane s ruským obyvatelstvem na východě Ukrajiny po válce, ptát stoprocentně nebude. Ano, to byl ten dotaz, který se opovážlivě, do té doby uznávaný redaktor, na včerejší tiskové konferenci odvážil Zelenskému položit. A ještě ho dal do kontextu s odsunem Němců po druhé světové válce u nás! A všichni tihle najednou začali řvát, že přece to je úplně jedno, nerelevantní, vůbec se to tématu netýká a dávat do spojitosti svatozáří ověnčené Ukrajince a odporné Čechy, kteří vyhnali hodné Němce, kteří je většinově chtěli v průběhu druhé světové války vyhladit, nelze. Pro ty, kdo by chtěl namítat, že nelze házet všechny do jednoho pytle dodávám, že sice nelze, ale ať se podívají, jak a pro koho sudetští Němci z 90% hlasovali na jaře 1938.

Ale zpět k Papadopulosovi. Ten byl na Donbasu mnohokrát a velmi dobře ví, jak to tam chodilo a chodí. Proto se zřejmě taky zcela oprávněně takto ptá. Přesto mu bývalý velvyslanec u nás Perebyinis vpálil, že nepochopil, co se tam kolem toho děje. On to evidentně pochopil, ale nepochopil, co se děje tady. Že tady je pouze linka jediné pravdy, i kdyby to byla lež jako víno. Tady se lže, manipuluje a mlží. Tady se pravda nenosí, tady se za ni trestá. Takový Baránek demonstrativně volá po jeho okamžitém vyhazovu z ČT s tím, že ve veřejnoprávním prostoru nemá někdo takový co dělat. Jedno co vykonal předtím. Mirka je zděšena a na jeho Twitter nablila celá prorežimní úderka.

Tady už svoboda slova ve veřejném prostoru není. Mnozí další s tím mají své zkušenosti. Tady odporná sebranka manipulátorů vyhrožuje a dehonestuje každého, kdo by se o to chtěl pokusit. Klidně vás uštvou jako králíka a udělají z vás odstrašující příklad pro případné další odvážlivce. Bez skurpulí, bez výčitek. Tohle si tu pěstujeme, tohle si tu veřejnoprávně platíme. Na objektivitu si už nehrajeme.

Proč? Protože o Ukrajině se nepochybuje, na Ukrajinu se neptá. Ukrajina se velebí. Jinak dopadnete jako zatím jen mediálně zlynčovaná Markéta a Andreas. Jiní dopadli za tuto pravdu i hůř.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x