16.11.2022
Kategorie: Politika

V kolonii jménem Česká republika by chtěl žít každý

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Také jste zaznamenali, že německá vláda myslí na své občany a po nepříliš dlouhém hloubání přišla s tím, že pro zářivější budoucnost vlastní země poníží našeho skvělého premiéra Fialu? Německá vláda se totiž rozhodla, že Němcům sníží daňovou zátěž. A to nadmíru. Pro nadcházející rok by hranice pro nedanění příjmů měla být 10 908 eur (což je asi 270 000 Kč). U nás se daní už při 15 000 Kč. A změny? Žádné. Prezident Zeman volá po tom, aby se výrazně zvedly daně. Experti s ním souhlasí. A premiér Fiala se snaží o revizi vládního programového prohlášení, kde slibuje, že daně se zvedat nebudou. Takže se možná zvedat budou. A když ne daně, tak se sesekají alespoň dávky jako rodičovská.

Být na místě Petra Fialy, před vyhlášením války Rusku to vezmu s naší armádou přes Berlín a srovnám si to tam do latě. To, co Německo předvádí, to jsou normální záškodnické akce hodné dvojího agenta. Žádná solidarita se zbytkem Evropy, jen samý bojkot společných bojůvek s názvem nakoupíme plyn společně, pořešíme krizi společně.

Místo solidarity s chudým zbytkem Evropy se Německo chová, jako kdyby neprožilo dva roky s covidem. Německá ekonomika i přes krize neustále pumpuje do země nekonečné množství příležitostí a možností jak využít padák při aplikaci ekonomických pravidel. Tu 200 miliard eur na podporu průmyslu. I toho velkého. Tu odpuštění zdanění do výše 270 tisíc korun. Jak tomuhle má chudák Fiala konkurovat?

Ono nám tu Německo vlastně pod rouškou tmy buduje daňový ráj. I mě, vesničana tělem i duší, u přečtení článku napadlo, jaké by to asi bylo, danit v Německu. A šlo by se odoptimalizovat tři kilometry opodál a vykazovat daně na finančním úřadu v Německu? Mám to rozhodně blíž než můj nynější finanční úřad. A mým výdělkům se tam vysmějí, protože to na německé poměry bude parádní almužna. Na německé poměry rozhodně. Bych byl jako ti magnáti, co to umí s penězi až tak, že jim i nějaké zůstanou. A ty daňové bonusy, no krása pohledět. Ne, ne, tělem, duší i peněženkou Čechem na věky věků.

Nebo že by bylo na místě Petru Fialovi ukázat německý příklad a položit prostou otázku – co vy na to, pane premiére, není to inspirativní? Ale ne, není, Fiala by hodil odlesk do kamery, zašermoval pažemi a zkonstatoval, že produktivita českých podniků a zaměstnanců je zoufale malá, že když bude český zaměstnanec víc a usilovněji pracovat, pak, pak možná. Však stejná argumentace se běžně používá, když se v České republice někdo ohání tím, že bychom se platově měli těm Němcům po osmnácti letech v EU už alespoň blížit. Už bychom jim měli dýchat za krk a těšit se, až budou dýchat oni na krk nám.

Já bych danil, až bych řval, ale chtělo by to nějaký ohled státu, ne pouze dohled. V poslední době nevycházím z údivu, co a kolik všechno stojí. A jak to umí krásně cenově růst. A říkám si u toho, jestli si ještě někdy koupím cukr za 15 korun za kilo, nebo už to máme na věky za 45. Potravinové banky bědují, že jim rapidně narostl počet lidí s nataženou rukou, ale dárců ubývá, lidé berou útokem úřady práce a žádají o fialovné na přežití Fialova vládnutí.

A v Německu snižují limity pro zdanění. Lijí do průmyslu i do lidí peníze horem dolem. A brakují naše lidi na pracovní pozice, kde se Němcům nechce dělat. A Fiala se blýská. Je takový reprezentativní. A v pozadí zní popěvek – ko-ko-ko-ko-kolonie, to se nám tu ži-i-i-je. Tak co, už se těšíte na zvyšování daní v České republice? Ministr Rakušan nám k tomu jistě vyvěsí nějaký pěkný tematický plakátek na vládní budově zaplacený i z daní těch, kteří teď běhají mezi potravinovou bankou a úřadem práce. Na hlavu si nechali i…

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x