5.9.2022
Kategorie: Společnost

Pavel Cocteau z Řeporyjí

Sdílejte článek:

JAROSLAV SYPAL

Nesnáším hulváty! Včera jsem vystupoval na jedné akci na Moravě. Zprávy o demonstraci jsem dostával od svých přátel přímo z Václaváku. Fandil jsem všem, co tam přišli. I když si myslím, že karty jsou už rozdány a je příliš pozdě. Do svědomí by si měli sáhnout ti, co tuhle ,,pětihrůzovládu“ volili… Vládu sobců, neumětelů a hlupáků, kteří pohrdají lidskými životy (Paní Černochová, co kdyby to byla vaše dcera?) a staví zájmy občanů cizí Země nad těmi, co se v ní narodili! Vyjádření ,,vrchnosti“ vůči demonstrantům pak překonalo mé nejčernější představy.

V jejich čele stojí Hulvát z Hulvátova – Pavel Cocteau z Řeporyjí. Jeho holý biskup kdysi obletěl Zeměkouli rychleji než Jurij Gagarin. ,,Na tu svoloč bych poslal vodní děla! Svrhnul bych je ze skály jako ve staré Spartě!“ A ,,nad TOP O9 podél skal, mu určitě za ta slova jeho guru fialový mužík zatleskal!“ Neuvěřitelné…Modrý pták Pavel Cocteau z Řeporyjí při své hlouposti zapomněl, že ve staré Spartě by ze skály ihned, jak by začal mluvit – letěl i on! Ze skály totiž házeli ty, co měli nějaký handicap a koktání tohohle nenávistného chlapíka by určitě neprošlo. Byl jsem s ním několik let v souboru Ringo Čecha. Neustále se s něčím vytahoval. Všechno uměl nejlíp, byl ve všem nejlepší. Tenkrát jsem hodně hrál tenis. ,,Ja,Ja,Jardo,ro,ro, roznesl bych tě na na kopytech!“ ,,Tak fajn. Kdy a kde?“ ,,No,u nás, v ha,ha le v Ře,ře, poryjích. Ve stře,stře du!“ Stalo se. Přizval si k zápasu několik svých kamarádů. Výsledek? 2:6 2:6. Cocteau byl tak v šoku z hladké porážky, že prokoktal celou cestu, kterou mě provázel k autobusu. Pak se začal vytahovat, že píše skvělé povídky, na které nikdo nemá. Opět jsem se ozval a promluvil k členům souboru: ,,Dejte nám téma. Oba napíšeme povídku a vy spravedlivě posoudíte, která z nich je lepší.“ ,,Na na namažu si tě na na chleba, Ja Ja Jaroušku!“ Nenamazal…Dali nám téma ,,Strach“. Napsal jsem povídku ,,Nocleh u Joa“, která je v mé knize ,,Kotrmelce jednoho herce“ a Pavel Cocteau…nic!

Potřetí se už raději nesázel. A to je přesně on, nafouklý bohatýr z Řeporyjí! Silná slova za kterými není nic! Jen nabubřelá prázdnota…Je paradoxem, že mezi tou ,,svoločí“, kterou by Pavel Cocteau házel ze skály a pokropil vodním dělem je i bývalý poslanec Tlustý, který má stejné názory, jako ti demonstrující lidé na Václaváku. Pan Tlustý totiž zachránil Cocteauovi z Řeporyjí otce. Bez něho by byl Petr Novotný s největší pravděpodobností ochrnutý a nebo dokonce mrtvý.

Petr Novotný pořádal zájezd do Las Vegas. Všichni zúčastnění včetně exposlance Tlustého čekali na Ruzyňském letišti na odlet letadla. Petr najednou začal chodit pořád dokola a blábolit nesmysly. Zřízenci na letišti si mysleli, že je opilý a chtěli ho vyvést. Pan Tlustý s tím nesouhlasil:,,To je blbost! Petr celý život nepije! To vypadá na mrtvici! Zavolejte Záchranku!“. Exposlanec Tlustý měl pravdu. Přivolaná Záchranka znamenala pro Petra záchranu. Tomu se říká ,,synovská vděčnost“.

Pavel Cocteau je taky přes svá vyjádření neobyčejně zbabělý. Před čtyřmi lety jsem se s ním setkal přímo v jeho Řeporyjské baště a řekl jsem mu, co si o něm myslím. Za to, že jsem se zastal kolegy Maxi mi totiž začal posílat urážející maily. Při mé řeči se tento ,,Řeporyjský velikán“ začal přede mnou zmenšovat. Chvíli vypadal jako Jirka Krytinář, chvíli jako Aťka Janoušková a k tomu měnil barvy jako chameleon…,,Ja Ja Jaroušku, budu ka ka ka..“ ,,Kakat?“ ,,Ne, ne, ne. Ka, ka, kandidovat na starostu. Ty, ty, ty, mo, mo, moderuješ ten fo fo fotbal. O o o mě ani slo slo slovo! Pro pro pro prosím!“ Slitoval jsem se nad koktou…

Kdyby v naší krásné Zemi opravdu došlo k ozbrojenému konfliktu – ,,hrdinný“ Pavel Cocteau z Řeporyjí bude první zalezlý v kanálu. ,,Po po pomoc! Jsou ta ta dy kry kry krysy! A všechny vy vy vypadají jako já!“

Tak v tom by měl Hulvát z Hulvátova výjimečně pravdu…

 

FB

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)