31.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédský multikulturní sen se mění v noční můru

Sdílejte článek:

TOMIO OKAMURA

Kdysi bezpečná země je zmítána násilím imigrantských gangů, vraždami a znásilněními. Podle čerstvé zprávy švédské Národní rady pro prevenci kriminality zaznamenalo Švédsko za posledních 15 let největší počet úmrtí na následky střelby v Evropě. Vyplývá to z analýzy údajů od 22 evropských zemí, které poskytl Eurostat a Světová zdravotnická organizace (WHO). Počet úmrtí střelnou zbraní dvaapůlkrát překračuje evropský průměr. Většina obětí je tvořena muži ve věku 20 až 30 let. Sluníčkáři se snaží zakrýt, že to má souvislost s imigrací. Švédsko bývalo kdysi zemí s vůbec nejnižší kriminalitou na světě. Tohle nesmíme dopustit u nás!

Na konci května vypukla na předměstí druhého největšího švédského města Göteborgu potyčka asi stovky mladých imigrantů z afrických a blízkovýchodních zemí, informoval iDnes.cz. Jednoho muže v obchodě s potravinami zabila střela do týlu. Poté násilnou smrtí zemřel policista na předměstí Biskopsgarden. O několik dní později byl zavražděn muž v kadeřnictví na předměstí Frolunda…

Týdeník The Economist informuje o dalším násilí. Před několika týdny přežily dvě malé děti se štěstím křížovou palbu mezi znesvářenými gangy na předměstí hlavního města Stockholmu Visattra. Poslední incident je starý jen několik dní. Nejméně tři lidé byli těžce zraněni při střelbě ve městě Kristianstad na jihu Švédska. Zraněni byli dva muži ve věku 20 a 30 let. A také náhodná kolemjdoucí šedesátiletá žena.

Novinářka Paulina Neudingová z portálu Politico popisuje situaci takto: „Sociální nepokoje, zapálená auta, útoky na sanitky a výtržnosti se neustále opakují. Střelba v zemi se stala tak běžnou, že se už ani nedostává na titulní stránky novin. Zprávy o útocích jsou rychle nahrazovány titulky o sportovních událostech a celebritách. Čtenáři vůči násilí ztratily cit.“

Na předměstí Hjällbo v Göteborgu, které je typickou ukázkou no-go zóny, tvoří lidé narození v zahraničí až 70 % obyvatel. A zločinnost, gangy a násilí mají svůj původ právě tam. Profesor Kyösti Tarvainen z univerzity ve finských Helsinkách předpokládá, že pokud se švédská imigrační politika nezmění, budou etničtí Švédi tvořit v roce 2065 menšinu.

A příčina? Parlament ve Stockholmu v roce 1975 rozhodl, že Švédsko se stává multikulturní zemí a plně se otevírá migraci, připomíná profesor Aaltovy univerzity v Helsinkách Kyösti Tarvainen. „V té době tvořili více než 40 procent přistěhovalců moji krajané, Finové,“ sdělil listu Folkbladet.

„Situace se ale změnila. V roce 2019 bylo 88 procent přistěhovalců nezápadních a 52 procent muslimských. V populaci přistěhovalců tedy došlo k obrovskému kulturnímu posunu, protože její největší skupina přešla od Finů k muslimům,“ dodal.

Veřejnoprávní stanice SVT v roce 2018 uvedla, že spočítala všechny odsouzené pachatele znásilnění za posledních pět let a roztřídila je podle země jejich původu. A výsledek? Celkem 58 procent z nich se narodilo v zahraničí… Jen v době vrcholící přistěhovalecké vlny přijala skandinávská země v roce 2015 přes 160 tisíc azylantů, spolu s Německem nejvíc z celé Evropy.

Sluníčkáři se snaží zakrýt, že to má souvislost s imigrací. Švédsko bývalo kdysi zemí s vůbec nejnižší kriminalitou na světě. Tohle nesmíme dopustit u nás!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x