26.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Hotovost a limity pro transakce

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPřestože svět trápí skutečné problémy, v Bruselu pravděpodobně nemají nic na práci a začínají se zabývat dalšími možnostmi, jak naštvat lidi. Obcházení skutečných problémů, kterými je pokračující invaze Afričanů a muslimů do Evropy, ekonomický propad blížící se dnu a nedomyšlené konečné řešení koronakrize, která se zdá být nekonečnou a pravděpodobně vakcínami neřešitelnou, se stalo znakem existence Evropské komise.

Leyenová a eurokomisaři se momentálně zaměřili na další bod programu likvidace svobod na našem kontinentu. V Gatesovu manuálu na změnu světa je další bod. Tím je rušení hotovosti. První náznaky k tomuto tématu se objevily už před 20ti roky, nicméně chvilku ještě trvalo, než byla určena hranice, která rozděluje možnost platit hotově a kdy je třeba využít bankovního převodu. Přestože každý stát to má jinak, u nás je to například částka 270 000,-Kč, komisařům se to zdá nepřípustné. Svůj názor obhajují bojem proti praní špinavých peněz. Je tedy se třeba ptát, co to jsou špinavé peníze? Pokud jsou jimi myšleny ty z obchodu s bílým masem, drogami, nelegálními zbraněmi, pak ano, nejsou to peníze vydělané v souladu se zákonem. Jenže právě na vzniku těchto peněz se politici podílí výrazným způsobem. Nebýt politiků spolupracujících se zločinci, neměli by tito tolik možností ke svým ziskům.

Nezapomeňme také na spolupráci CIA například s výrobci drog pocházejících z Jižní a Střední Ameriky, z Afganistánu a Pákistánu. Pomocí peněz takto vydělaných dochází k financování mnoha operací vedoucích k ovlivňování politických struktur v různých místech světa. Tady žádné praní špinavých peněz není třeba, je přikryto státními zájmy. Politici se však podílí i na dalších významných zločinech, jejich hlavním produktem je zisk. Snaha snížit oběh hotových peněz může vést možná k tomu, že si nejvyšší elity chtějí hlídat absolutně všechny obchody a mají potřebu vidět pod prsty i těm, o kterých si myslíme, že nám vládnou. To však ale hlavní důvod nebude.

Daleko reálnějším důvodem je kontrola prostého obyvatelstva. Co vadí eurokomisařům a elitám nejvíce? Jsou to jakékoliv daňové úniky. Daně zajišťují elitám luxusní život. Stačí se podívat na platy europoslanců, politiků, státních špičkových úředníků. Argument, že většinu jich spolkne sociální sféra, je samozřejmě lež. Na důchody si spoříme, byť ne každý se ho dožije. Zdravotnictví si hradíme pomocí odvodů. Tady by měl stát produkovat přebytky. Z daní jdou peníze samozřejmě do školství, dopravní infrastruktury (tu si platíme zvlášť formou dálničních známek a samozřejmě peněz vybraných státem při provozování a nákupu našich vozidel). Velkou hromadu spolkne státní správa a úřednický neproduktivní aparát s ní spojený. To vše spotřebuje hodně peněz, a přestože se daně zvyšuji, stále to není dost. Takže je třeba hermeticky utěsnit každou skulinku, kterou by mohlo něco uniknout. Navíc to umožní zúžit prostor pro šedou ekonomiku. Ale opravdu to je v pořádku?

Represe obyvatelstva i v té jediné skutečné svobodě, tedy možnosti vydělávat a své peníze utrácet dle vlastního uvážení, je základním projevem diktatury. Stát si uzurpuje postavení nejlepšího možného správce peněz a majetku. Navíc povinností mít peníze uložené v bance staví obyvatele do postavení vazala, který nemá právo volně nakládat se svými prostředky a v podstatě je postaven do role poddaného závislého na rozhodnutí státu, je li nyní vhodné manipulovat se svým majetkem či nikoliv. A může nastat situace, kdy státní úředníci zmrazí vklady či se majitel banky rozhodne opustit daný stát i s Vašimi penězi. V tu chvíli se stáváte otroky, bezdomovci a jste v koncích. Pokud toto obhájci bezhotovostních plateb a snižování limitů hotovostních transakcí nechápou, pak je marné od nich požadovat jakoukoliv objektivitu. Nejsou ji pro svou duševní a morální zaostalost schopní.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x