2.8.2020
Kategorie: Společnost

Zastavme koronavirové rouškové šílenství, jenom děsí lidi

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieHysterie kolem COVIDu 19 už bylo dost. Opětovná povinnost nosit roušky v místech, kde to není třeba, je prachobyčejnou šikanou obyvatelstva. Jako u nás v Českých Budějovicích.

Tak jsem dneska šel na místní pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny a nevzal si roušku. Holt jsem zapomněl, že podle nařízení jihočeské krajské hygienické stanice jsou na úřadech, v nemocnicích, ústavech sociální péče, lékárnách a úřadech jižních Čech opět povinné roušky. Tak jsem si navlékl tričko na obličej a vypadal jak lupič. Byl jsem tam sám a tři úřednice na mě hráli přesilovku.

Počet nakažených koronavirem činí v okrese České Budějovice podle dnešních aktuálních stavů 9,3 na 100 tisíc obyvatel. V Hradci Králové je to pak 15 nakažených na 100 tisíc obyvatel. V Českých Budějovicích roušky na úřadech povinné jsou, v Hradci Králové nejsou. Pozoruhodná logika.

Je pravdou, že v Jihočeském kraji je na tom nejhůř okres Prachatice, který se výrazně vymyká všem ostatním, kde počet nakažených koronavirem dosahuje hodnot 74 na 100 tisíc obyvatel. Ale tam je to hlavně problém jedné firmy a jejich pracovníků, převážně cizinců z Maďarska, kteří jsou v izolaci. Nevidím důvod, proč znovu otravovat rouškami život lidem v dalších oblastech jižních Čech. Výzvu či doporučení vedení kraje, aby všichni jeho obyvatelé nosili roušky ve všech vnitřních prostorách, absolutně ignoruji. Takovým nesmyslem se nemíním řídit. A jsem rád, že se mnou tak činí velká většina Jihočechů.

Uvedu ještě jeden příklad z nedávna, kdy roušky byly povinné ve vlacích. Jel jsem rychlíkem z Českých Budějovic do Prahy a seděl sám v kupé, když kolem šla průvodčí, která už mě dříve zkontrolovala, otevřela dveře a řekla, ať si nasadím roušku. Já jsem protestoval, že takový nesmysl nebudu podporovat, páč, když jsem sám v uzavřeném kupé, tak přece nikoho neohrožuji. No, nakonec jsme se domluvili tak, že mám mít roušku v pohotovosti na krku. Paní průvodčí byla slušná a omlouvala se, že po vlacích chodí kontroly, a ona, když lidé nemají nasazené roušky, má z toho problémy.

Znovu opakuji, lidé většinou neumírají na koronavirus, ale s koronavirem. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. Někteří lékaři také tvrdí, že roušky jsou při koronaviru zbytečné. Mám fakt dojem, že v některých případech už nejde o obranu proti nemoci, ale o buzeraci a zastrašování lidí. Jsem rouškofob, miluji svobodu a nenechám si ji bezdůvodně brát!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x