13.5.2023
Kategorie: Ze světa

Zprávy z Ukrajiny

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Zelenský dnes prohlásil, že mnohé země, které jsou přátelské k Ukrajině, nadále obchodují s Ruskem a je jich čím dál tím více. Také se tomu divím, zvlášť když jeden italský komentátor prohlásil, že pokud Evropané pociťují ve vlastním životě dopad ekonomických sankcí na Rusko, tak to znamená, že ty ekonomické sankce jsou správné.

Tohle zcela nepochopil gruzínský premiér, který řekl, že Gruzie nezavede sankce na Rusko, protože nechce, aby to mělo ekonomický dopad na gruzínské občany. Je to dezolát, jasný dezolát. Lipánek by měl zasáhnout. Možná by měl vytáhnout i Leoparda z kabelky Černochové. A pak i leoparda z ministerstva zdravotnictví. A to mě už dlouhou dobu zajímá….hraje leopard tanky ve World of tanks? Což je běloruská společnost, anebo ve War Thunder? Což je ruská společnost.

Polská prokuratura vydala pokyn ke stíhání bývalého německého kancléře Schrödera, ohledně jeho zapojení do příprav války na Ukrajině, na základě oznámení o jeho zločinném jednání, které vedlo k napadení Ukrajiny Ruskem. No, to budou mít Němci Poláky a Ukrajince ještě ve větší lásce. Za chvíli dojde i na Merkel.

Tak si říkám, nebylo by dobré žádat Poláky o odškodnění a reparace za dobu, kdy se spolčili s Hitlerem a napadli v roce 1938 Československo?
Evropská unie neví, kam zmizelo zboží za jednu miliardu. Z Evropské unie v loňském roce odešlo zboží do zemí jako je Arménie, Kazachstán a dalších zemí, které EU chce získat na svoji stranu, ale někde mezi EU a těmito zeměmi se ztratilo. Ne, kdepak firmy z EU o svoje peníze nepřišly, jen to zboží zmizelo někde na území Ruska. Na rozdíl od EU se nedivím, říká se tomu volný trh.

Tak ofenzíva prý nebude. Ukrajina čeká na dodávky zbraní, řekl Zelja. Před několika dny řekl Danielov, že ofenzíva bude brzy a že už má plavky, aby si zaplaval u Sevastopolu. Den na to Reznikov řekl, že ofenziva již probíhá, ale je tak tajná, že to není vidět. Další den Kutleba řekl, že pokud ofenzíva Ukrajiny nebude úspěšná, že to neznamená, že nebudou další. A pak zmizel Zálužný a vystoupil Zelja, že ofenzíva bude, až budou všechny zbraně za Západu.

Kličko dal nůž na krk Německu. Německo musí přijmout ukrajinské zraněné vojáky, invalidy, a léčit je na vlastní náklady. Jo, to je ten, co ukazoval Spieglu sestřelený ruský Kinžál s vážnou tváří tvrdil, že to je úspěch Ukrajiny a sám vidí poprvé Kinžál ve svém životě. Že to není Kinžál bylo jedno a vlastně je to jedno. Důležité je, že mluvčí Ministerstva obrany USA vyzval ke koupi Patriotů. Horst Fuchs hadr.

Melnyk, ta postava, co naštvala Němce, se stane velvyslancem v Brazílii. Asi má působit na vládu, která i po volbách nedostatečně podporuje Ukrajinu. Brazilci budou mít radost. Ukrajinci si asi neuvědomují, že čím dál tím více zemí je alergických na jejich vydírání. Včetně zemí, které projevovaly k Ukrajině solidaritu. Takže po Němcích jdou Ukrajinci naštvat i Brazilce.

No a zatímco u nás se píše u velkém úspěchu ukrajinských vojsk u Bachmutu, tak ukrajinský tisk píše

В Генеральном штабе Вооруженных сил Украины не упоминают о наступлении ВСУ на флангах Бахмута. (Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny se nezmiňuje o ofenzivě ozbrojených sil Ukrajiny na křídlech Bachmutu)

A tak si tu žijeme.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)