12.2.2024
Kategorie: Společnost

Znásilnění znamená znásilnění

Sdílejte článek:

MAREK STERZIK

K té nové novele o redefinici znásilnění, co jí teďka schvalujou… Jako, nás co se snažíme žít podle sexuální morálky “nejdřív kostel, potom postel,” se jaksi tato redefinice moc netýká, ale fascinuje mě ten zmetečný zákonodárný proces.

Podívejme se na to ale z blízka. Podle navrhované novely by měl být trestným činem už pohlavní styk “proti seznatelné vůli oběti.” Fajn. Představme si, že až se to definitivně schválí, dostane se nějaký takový případ k soudu. Řekněme, že nějaký muž bude obviněn, že vykonal pohlavní styk proti seznatelné vůli nějaké ženy. (nebinární jedince teď ponechme raději stranou, ti nevědí ani čím jsou, natož zda mají seznatelnou vůli). Pokud se případ dostal až k soudu, jsou karty zcela jednoznačně rozdány a JE DOPŘEDU JASNÉ, co bude která strana tvrdit:

– žena bude tvrdit, že zcela jasně a seznatelně vyjádřila svou vůli a muž jí nerespektoval.
– muž bude zase tvrdit, že naopak ženina vůle seznatelná nebyla, ba vyjadřovala mu celou dobu přímo náklonnost.

Ani jeden z aktérů nemůže tvrdit nic jiného, bo z toho pro ně přímo vyplývají rizika. A nikdo jiný než ti dva u toho nebyli.

Takže na jakou stranu se přikloní soudce v situaci, kdy objektivní důkaz zcela z principu věci neexistuje?

No, má dvě varianty, jedna je horší než druhá:

1. Buď se přikloní na stranu muže a bude respektovat klasickou právní zásadu “v případě pochybností ve prospěch obžalovaného,” pak se ale celý tento zákon stane bezzubým a žádné ženě už nikdy nepomůže, i kdyby stokrát dala muži seznat, že s aktem nesouhlasí. Muž to u soudu popře a žena bude za blbku, přesně tak, jak zastánci zákona hlásají, že je to prý teď.

2. Nebo se naopak soudce přikloní na stranu ženy a vyšle tím signál všem ženám, že mají na své sexuální partnery zcela neomezené páky a v případě jakýchkoliv neshod mohou svým partnerům vyhrožovat vláčením po soudech. “Nekoupíš mi tu kabelku? Tak já nahlásím na policii, že jsem včera nechtěla, bastarde!”

Zákonodárci tak vyrábějí zákon, o kterém soudci NEMOHOU ROZHODNOUT DOBŘE, i kdyby chtěli. Nutí soudce rozhodovat podle kritérií, která soudce nezná a nemůže znát. A takhle to máte dneska v parlamentu se vším.

Ono, než tu zavádět nějaké nové moderní principy “ne znamená ne” nebo “ano znamená ano,” zůstal bych raději u klasického principu “znásilnění znamená znásilnění.” Tyhle moderní výklady nic dobrého nepřinesou.

A to říkám jako zastánce velmi prudérní sexuální morálky.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)