5.11.2020
Kategorie: Politika

Zásadní problém jsou korespondenční hlasy

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVolební systém ve Spojených státech je naprosto rozdílný od toho našeho a rozhodně nebudí důvěru. Především jeho část dávající možnost volit korespondenčně dává obrovský prostor pro manipulaci s hlasy a už ve středu bylo jasné, že se stane příčinou nedůvěry ve vyhlášené výsledky boje o Bílý dům. A pravděpodobně i podnětem pro činnost soudů.

Boj o moc ve Spojených státech je částečně zároveň bitvou o svět. Přestože si některé země do své vnitropolitické a ekonomické situace mluvit nedají, historicky jsou USA velmocí považovanou za vlivnou a v některých místech světa nedotknutelnou. Protiváhou jsou jim snad pouze Rusko a Čína, v poslední době se snaží o vlastní cestu Evropská unie, ta však bojuje především sama se sebou. Rusko má výhodu v osobě prezidenta Putina, s jehož přispěním a jistou autokracií získalo stabilitu, vypořádalo se s následky bezvládí z dob Jelcina a porcování oligarchy, postupně se vrátilo na pozici velmoci. Čínský ekonomický boom postavený nejdříve na prostém kopírování technologií, pracovitosti a disciplíně sice lehce slábne, nicméně došlo ke změně přístupu a Číňané i přes komunistickou stranu v čele předvádí solidní přechod ke kapitalismu, byť svým specifickým způsobem. Evropa tápe. Státy jsou často předlužené, její vedení naprosto zmatené a zliberalizované, vítězí levice.

Z výše uvedeného vyplývá, že prezident Spojených států patří k nejmocnějším politikům světa. Není to úplně pravda, klany Rothschildů a Rockefellerů, Sörös či Gates svými penězi a vlivem dokážou škodit světu mnohem více a jejich zákulisní hry a kontakty dosahují i do míst, kde se ,,první muž“ světa vyskytuje. Přesto jej řadíme k těm opravdu mocným. Takže udělat cokoliv pro vítězství ve volbách je skoro povinností. Problémem zůstává, co si kdo představuje pod pojmem cokoliv. Právě volby by měly být ukázkou demokracie. Celý liberální svět kritizuje průběh v Bělorusku a podporuje nezvolenou kandidátku, a naopak kritizuje dlouholetého lídra Lukašenka. Co se však děje v USA, je neuvěřitelné. Celodenní masáž proliberálních médií byl koncertem jednostrannosti, z Bidena byl vytvořen anděl a z Trumpa satan. To platí i u nás, vydržet pozorovat vysílání ČT, Novy a několika dalších médií vyžadovalo buď abyste byli nekritickými příznivci Bidena, nebo měli stažený zvuk. Ten děs v očích moderátorů ve chvíli, kdy Trump v mnoha státech vedl a bylo zjevné, že by mohl vyhrát, byl okouzlující. Jenže vědomí toho, že přijde sčítání korespondenčních hlasů, jim dávalo naději. Věděli snad více?

Naprosto nedůvěryhodný systém z minulých voleb byl ještě více vypracován a Demokraté se poučili. Letos bylo údajně odesláno přes 100 miliónů korespondenčních hlasů. Údajně kvůli covidu. Takže máme první vysvětlení druhé covidové vlny. Minimálně v USA. Znamenalo by to, že došlo k největšímu využití této možnosti v historii, zároveň při celkovém počtu voličů k výraznému posunu směrem k velmi diskutabilnímu způsobu volby. Což se prokázalo při sčítání hlasů. Přestože Donald Trump byl v úterý favoritem a většina států mu patřila, po začátku sčítání korespondenčních hlasů se čísla začala měnit snad nadzvukovou rychlostí a objevovaly se zajímavé údaje jasně poukazující na manipulace. Wisconsin a Michigan skokově změnily poměr sil, nárůst volebních hlasů pro Bidena byl nikoliv podezřelý, ale přímo strašidelný. V Michiganu to dokonce vypadalo tak, že v jednu chvíli přistálo na straně Bidena 138000 hlasů a Trumpovi ani jeden. Dále se zjistilo, že došlo k napříč Spojenými státy k navýšení registrovaných voličů nad počet občanů oprávněných volit o 1.8 milionů lidí, tedy mrtvých duší. V Pensylvánii a Arizoně byla Demokraty provedena obrovská kampaň, ve které vybízeli své voliče pouze ke korespondenčnímu hlasování. Ve volebních místnostech byly poté k volebním lístkům přidávány fixy, jejich použití udělalo z lístků automaticky neplatné. Někde to příznivci Trumpa zaregistrovali a rozdávali venku propisky, byli však vytlačeni policisty. V New Yorku došlo k napadení republikánských voličů členy Antify.

Na výsledky voleb budou jistě reagovat týmy právníků obou kandidátů. Jasně se ukazuje, že duch demokracie umřel. Jak při volbách, tak v médiích. Je tedy s podivem, že i u nás jsou politici, kteří prosazují možnost volit korespondenčně. Ale poté, když si uvědomíme, že je nalezneme u Pirátů, Top09 a částečně STANu, jsme doma. Tyto subjekty totiž v čistou demokracii nevěří. Ovšem někde něco ošulit, to zní dostatečně levicově a tím i progresivně. Jenže nic takového nesmíme dopustit. Jak se ukazuje v zámoří, původní osobní účast a odvolení při zachování anonymity byla nahrazena anarchií bez možnosti prověření a zabránění podvodům tak rozsáhlým, že lze totálně změnit výsledky. Demokraté tuto činnost zdokonalili až tak, že to bije do očí. Bude zajímavé sledovat, co se bude dít nyní. Věrohodnosti voleb a důvěru v nich už však nic nevrátí. Svět tak prohrál v prvním kole.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...