31.12.2022
Kategorie: Společnost

Zajímavý časy

Sdílejte článek:

ANTIVIRUS

Situaci dnešní doby skvěle vykresluje případ, kdy si radiožurnál pozval na telefonickej rozhovor vojenskýho analytika Martina Kollera, pro kterýho si připravili 14 otázek. Když začal v přímym přenosu rozhovor a pan Koller odpovídal na otázky jinak, než si představovali soudruzi v radiožurnálu, tak prostě pana Kollera po třetí otázce utnuli a slušně poslali do prdele. Nakonec se divákům veřejnoprávního média dostalo od radiožurnálu za tento počin omluvy. Ovšem jestli si myslíte, že se omluvili za to, že v podstatě porušili ústavu a prováděli sprostou cenzuru, tak se pletete. Omluva zněla takto:

“Vojenský analytik Martin Koller v poledním publicistickém pořadu Hlavní zprávy – rozhovory, komentáře prezentoval své názory na válku na Ukrajině, které však nebyly podložené fakty. Jeho účast ve vysílání považujeme za důsledek naší nedostatečné přípravy. V kontextu mnohadenního vysílání ČRo o válce na Ukrajině šlo o ojedinělý moment. Posluchačům se za to omlouváme.”

Mimo jiné editor, kterej Kollera pozval, bude mít nižší půlroční odměny. Takže se omluvili za to, že cenzuru, kterou běžně prováděj už tim, koho si vybíraj, teď totálně zvorali. A ještě cejtili potřebu někoho exemplárně potrestat, aby se to už nestalo. V netotalitním právním státě by to správně mělo bejt tak, že flastr dostane ten, kdo cenzuruje. Teď dostal flastr ten, komu se cenzura nepovedla. Veřejný přiznání k cenzuře a omluva za nepovedenou cenzuru ukazuje na absolutní pokleslost ČR.

Další zajímavej případ je Soňa Peková. Ta na začátku plandemie dokázala vytvořit postup pro testování na covid, který byl asi o polovinu levnější než testy v tej době používaný. Mám dojem, že její test byl i rychlejší. V novinách o tom psali jako o extra super kousku český vědy a Soňa Peková byla opěvována skoro jako národní hrdinka. Každý noviny s ní chtěly dělat rozhovor a strávit chvilku na výsluní jejího génia. Pak se ale stala ta věc, že Soňa Peková řekla pár věcí, co se řikat nemaj. Třeba, že očkovat děti proti covidu je kravina. A rázem se z národní hrdinky stala osobou, na kterou je třeba intenzivně plivat. V mainstreamu už s ní nikdo rozhovory nedělal a když zrovna jo, tak jen proto, aby jí trochu poplivali, ale většinou na ní plivali jen tak v článcích, aby se náhodou nemohla třeba hned bránit. To je jen jeden případ z mnoha, jak se běhen jednoho dne může z hrdiny stát vyvrhel.

Ve světě se taky dějou zajímavý věci. Třeba řidiči kamionů, který protestovali proti covidovejm restrikcím v Kanadě. V médiích se toto hnutí pokoušeli nejdřív ignorovat, pak bagatelizovat a pak kriminalizovat. Nakonec potlačovat s pomocí represe a trestů. Strategie vůči takovejm hnutím/demonstracím je, je ignorovat, jestli se to třeba samo nerozpadne. Když to pokračuje několik tejdnů a už je blbý to ignorovat a tvrdit, že se nic neděje, když je celkem jasný, že se něco děje, přichází druhej krok, a to je zmenšovat velikost hnutí, zpochybňovat jeho cíle a celý to nějak zesměšnit. Je jasně viditelná snaha najít vedoucího a toho potom nějak potopit. Když ani to nepomůže, musí se holt lidem dát přes držku. V Kanadě proběhlo vše výše zmíněné. Náklaďáků účastnících se protestů byly tisíce, v médiích to číslo zmenšovali. Až z toho musel premiér zdrhnout z Ottawy. Nakonec se účastníkům protestu blokovaly bankovní účty, dokonce i lidem, který se opovážili protestujícím pomáhat, třeba jim nosit jídlo. Takže vy proti nám chcete protestovat? OK, tak vám zmrazíme vaše peníze a třeba si chcípněte hlady. To je demokracie.

Farmáři v Holandsku nedávno protestovali proti tomu, že jim vláda nařizovala vybít asi třetinu svejch krav, aby nám krávy negenerovaly příliš skleníkovejch plynů. Je tu vidět jasná snaha holandský vlády zachránit planetu. A proto se k týhle akci přistupovalo stejně jako v Kanadě, jen v bledě modrym.

Momentálně se chvilku řešilo to, že do Polska doletěly dvě rakety, udělaly tam díru do země a povalily valník za traktorem, aniž by výbuch rakety způsobil na valníku viditelný škody. No je možný, že raketa nevybouchla. Ale pak by tam asi neměla bejt taková jáma. Možná byl ten valník pancéřovej. To prostě nevim. Než se všichni dohodli na tom, že to nakonec byly Ukrajinský rakety, tak vyšel v jednom našem seriózním plátku článek, kde hodnotili reakce našich kandidátů na prezidenta na tenhle útok. Článek udělal jasnej závěr, že ty kandidáti, který se k tomu okamžitě a rozhodně postavili a plivali na Rusko a v podstatě požadovali rozpoutání WW3 se zachovali správně. Jen ten kokot Babiš se vyjádřil asi až druhej den a spíš vyzýval k opatrnosti, za což byl označenej za neschopnýho břídila. Což teda je, ale zrovna za tohle bych ho neodsuzoval.

Ukrajinci se hrozně dušovali, že to jejich rakety nebyly, a Zelensky asi dvakrát řek, že to rozhodně nebyl úmysl. Dožadovali se toho, aby byli připuštěný k vyšetřování. OK, takovou reakci bych od Ukrajiny čekal, ať to bylo jakkoliv. Ovšem co mě dostalo, bylo to, když Poláci řekli, že nemaj problém s tim k vyšetřování ukrajinský vyšetřovatele pustit, když jim (Polákům) to dovolej Američani. Jako kurva co? Slyšel sem dobře? Nikomu to nepříde divný? Amíci rozhodujou o tom, jestli se Ukrajinci směj podívat do Polska, a ne Poláci?

Nakonec se to zametlo pod koberec poté, co se jim podařilo probudit ospalýho Joa a řekli mu, že má říct, že to nebyly Ruský rakety, ale Ukrajinský. A zrovna si náhodou ani ty dva státy nesplet, takže se WW3 zatím nekoná. Nebo si to jako obvykle splet a totálně jim zmařil plány.

Další zajímavý události si jsou v něčem podobný a v něčem zase ne.

Útok na dvojčata. Tam je samozřejmě hodně divnejch záležitostí, ale já teď zmínim jenom jednu. O strůjci týhle akce bylo jasno v podstatě v řádu hodin. Nevim, jestli s tim závěrem přišli novináři nebo nějaký vyšetřovatelé, ale to je celkem jedno. Výsledek je stejnej. Osama byl pak v médiích tak často, že o něm nikdo nepochyboval. Člověk si ospravedlňoval neuvěřitelnou rychlost vyšetřování tim, že je to největší teroristickej útok v dějinách, takže na odhalení pachatele bylo okamžitě přiděleno třeba tak milion lidí. No a jestli vyšetřovacímu týmu o třeba stovce lidí by trvalo odhalit Osamu třeba rok, tak když si to přepočtu na milión lidí, tak mi skutečně přímou úměrou vyjde, že v tomhle počtu lidí ho odhalej v řádu hodin. :) Čili OK, to dává smysl.

Pak je tu ta záležitost s letadlem MH17, který se zřítilo na Ukrajině. Tam bylo taky během několika hodin jasno v tom, kdo to udělal. Sice pro to neni žádnej důkaz, ale neustálý opakování týhle teorie jí časem přetavilo ve fakt, a kdo odporuje jasnejm faktům tohoto typu, je samozřejmě úplnej debil. Tady mám dokonce takovej dojem, že s tou teorií/faktem ani nepřišli žádní vyšetřovatelé, ale média. Zdá se, že pomalu přebíraj práci oficiálního vyšetřování.

No a teď je tu ten Nord Stream. Dalo by se v klidu říct, že je to druhej největší teroristickej útok v dějinách. Takže by se na to mohlo vrhnout třeba aspoň pár set tisíc vyšetřovatelů, aby to odsejpalo, tak nějak podobně jako u 911, a měli bysme ty výsledky, když ne za pár hodin, tak aspoň za pár dní, maximálně tejdnů. Takže mi teď teda neni jasný, jak to, že to zatím naši profesionální vyšetřovatelé nerozlouskli? Vyšetřuje to vlastně někdo? Nebo by to měli vyšetřovat v médiích od stolu pročítáním mailů? Nějak se v tom přestávám orientovat.

A nakonec ten náš (no spíš ukrajinskej) Fiala. V tom aby se taky prase vyznalo. Když se řeknou Fialovi konkretní kroky pro zlepšení situace, s logickym odůvodněním, čeho se tim dosáhne (opustit burzu v Německu a prodávat elektřinu rovnou lidem, zrušit emisní povolenky, pokusit se vyjednat kontrakt na plyn rovnou s Ruskem, jako to vždycky bylo, odkoupit zásobníky plynu), tak na to řekne, že to neni tak jednoduchý. Tečka. Že to neni jednoduchý asi nikdo nepochybuje. Přinejmenším by se musel zvednout zadek ze židle. Když se ho pak zeptáte, co za neutěšenou situaci může, čili čekáte, že se teda vytasí s nějakou odbornou složitou podrobnou analýzou, kde by se vysvětlilo, co a proč neni jednoduchý, tak odpoví, že za všechno může Putin. No prostě rozbor situace jak stehno.

Jak že se to říká – “kdo ti píseň zpívá, ten ti sežere chleba?”

Vypadá to, že přicházej zajímavý časy. Zapněte si pásy, bude to drsná jízda. Přívrženci adrenalinu ať si zaberou místa u okýnek.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (45 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)