13.6.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Záchranář působící v muslimské čtvrti ve Vídni vypráví o násilí, které denně zažívají

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Předkové, kteří kdysi bojovali s Osmany u Vídně, se dnes musí v hrobech obracet, když vidí, jak jejich potomci tytéž násilné hordy vítají s otevřenou náručí. A ještě víc je musí ničit, když vidí, že samotná Vídeň již byla dobyta. A to beze zbraní…

Obětí násilných jedinců z nekompatibilních kultur se nestávají pouze náhodní kolemjdoucí z řad původního obyvatelstva, ale také ti, kteří musí v dobytých lokalitách pracovat.

Záchranář nedávno vypovídal o tom, co dnes a denně s kolegy zažívají v těchto multikulturních lokalitách.

Mladý záchranář z Vídně-Favoritenu to bez obalu řekl deníku Heute. Kvůli výměně obyvatelstva se jeho práce v 10. okrsku stala peklem. Urážky a fyzické násilí jsou to nejmenší, co ho trápí. Politické vedení profesionální záchranné služby ignoruje nebezpečí pro své zaměstnance.

„Jsem záchranář v Favoritenu a mám prostě strach. Kolegové z policejních a záchranných služeb bývají často napadeni a zraněni. Zrovna nedávno se někdo pokusil pobodat policistu. Zachránila ho vesta. Před několika týdny byli záchranáři zbiti do černa a do modra,“ popisuje situaci záchranářů ve Favoritenu mladý Vídeňan.

Masová imigrace tam vytváří podmínky podobné válce: násilí migrantů ohrožuje nejen občany města, ale postihuje i ty, kteří chtějí zachránit životy zraněných.

Cítí se opuštěn politickým vedením profesionální záchranné služby: 

Každý den jsme uráženi, nemáme absolutně žádnou ochranu. Žádný pepřový sprej. Bez ochranné vesty. Vůbec nic. Vídeňská záchranná služba se musí probudit. Zaměstnanci již nejsou v Favoritenu v bezpečí. Chceme alespoň neprůstřelnou vestu. Den ode dne se to jen zhoršuje.“

Vedení zdůrazňuje, že nechce téma zneužívat ke stranicko-politické změně:

„Vídeňská zdravotnická záchranná služba průběžně kontroluje své vybavení a průběžně ho přizpůsobuje aktuálním požadavkům. Ochrana zaměstnanců je samozřejmě naší nejvyšší prioritou. To je otázka, kterou vedení bere velmi vážně – a nesmí být zesměšňována nebo zneužívána ke stranicko-politickým změnám.“

Jinými slovy, vedení záchranné služby se obává, že by si lidé mohli uvědomit fatální dopady výměny obyvatelstva, pokud by byla přijata vhodná opatření.

Takže raději budou dál dělat, že je vše v pořádku. A to zřejmě až do té doby, než některý záchranář skončí s nožem v zádech…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)