27.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Zabijáci z řad převaděčů

Sdílejte článek:

J3K

Migrace z Libye do Evropy opět nabírá na síle. Propuštění německé pašeračky lidí Caroly Racketeovéz italské vazby a její následující drzost v podání trestního oznámení na ministra vnitra Salviniho, které vzápětí přineslo její ocenění pařížským starostou, jakoby dodalo sílu dalším lodím patřící neziskovkám podnikajícím v Západní Evropě a zabývajícím se importem Afričanů na náš kontinent. Lékaři bez hranic vyslali již druhou loď a rozšířili tak flotilu převaděčských plavidel. Místo léčení svých pacientů v jejich domovských zemích tak pomáhají šířit exotické choroby mezi evropské obyvatelstvo. Migranti nyní neohrožují starousedlíky pouze noži a brutálním násilím, ale také nemocemi, se kterými jsme se dosud u nás nesetkávali. Absolutní ignorace rizik spojených s roznášením smrtících virů ve jménu solidarity je jedním z hlavních znaků liberální politiky. Ostatně té ignorace a arogance je podstatně více.

V poslední době přichází častější zprávy o dalších utonulých v blízkosti libyjských břehů. Přetížené čluny obchodníků s černým masem a vydávající se na nedlouhou plavbu k předurčenému místu překládky lidského materiálu na lodě pašeráků z neziskovek nemusí vždy dorazit na dotyčnou lokalitu. Přestože obrovské nákladní čluny mají solidní nosnost, je třeba si uvědomit, že každý jeden člověk předaný pirátům znamená slušný zisk pro několik stran účastnících se na sjednaném kontraktu. Nelze se tedy divit pravidelnému přetížení plavidel kyvadlově přepravujících svůj vzácný náklad na trase libyjské pláže a hranice výsostných pobřežních libyjských vod. Přestup na větší a pro delší plavbu vybavenější plavidlo už probíhá pod dozorem odborníků z Frontexu, případně z řad dobrovolníků vyskytujících se na převaděčských lodích. Jen mimochodem, o nalomeném zdraví a připlouvajících nákazách svědčí i to, kolik imigrantů musí vyhledat okamžitě lékařské ošetření. To už neposkytují Lékaři bez hranic, ale doktoři hrazení z peněz evropských daňových poplatníků, což se týká především těch italských a na Maltě.

Afričtí mladíci, kteří měli tu smůlu, že se i přes poměrně zdlouhavou cestu vedoucí až na břehy Středozemního moře nedostali dále, než do jeho hlubokých vod, přičemž poslední, co viděli, mohl být žralok, naslouchali našeptávačům slibujícím jim nejen služby převozníků, ale také bezpracný život v evropském prostředí, krásné a nadržené ženy toužící po páření s nimi, solidní sociální dávky, bydlení a absenci činností, jako je práce, úklid a přizpůsobení se okolí vyznávajícímu vyšší standardy a evropské normy. Odešli z domovů, aby si splnili nikoliv svou potřebu, ale pouhý sen. Opustili rodiny, manželky, děti a vydali se za vábením slibů ne nepodobným hlasu Sirén, kterým ani staří Řekové nemohli odolat. Stali se pouhým zbožím v rukách ideologů a nástrojem pro příští absolutní převzetí moci. Někteří se do Evropy dostali, jiní poznali mořské dno, plno dalších jich trčí v záchytných táborech v Libyi a čekají na den, kdy na ně přijde řada. I přes jistý odpor Itálie kšeft běží dál. Je s podivem, že lodě nevjíždí do přístavů zemí, pod jejichž vlajkami plují a které by měl tedy přebírat své budoucí a toužebně očekávané novoobčany. Jenže Hamburk, Marseile, Barcelona a další přístavy v Západní Evropě jsou příliš daleko a lodě neziskovek by se nestačily tak rychle otáčet. Něco se sice některé vlády snaží přepravit muslimy pomocí leteckých mostů, ale u lodí je jednodušší zkrátit co nejvíce čas potřebný k opuštění libyjských teritoriálních vod a vysazení pasažérů v Evropě.

Z výše uvedeného vyplývá skutečnost, kterou je vina jak za utonulé, tak i za problémy s těmi, kteří se do Evropy přeplaví, a spadající na hlavu těch, kteří přesvědčují Afričany k daleké cestě, též na organizátory transportů, případně na jejich strůjce a vykonavatele. Evidentně nejde o žádnou humanitární službu a záchranu životů, naopak lze říct, že jsou to právě převozníci, kdo vystavují migranty nebezpečí smrti. Až bude opět OSN ruku v ruce s EU vydávat statistiky obsahující množství utonulých, nechť prstem ukážou právě na jejich vrahy. To se nestane. Místo toho se budou rozdávat vyznamenání a odměny. Ti mrtví nikoho nezajímají. Svým utopením byli propagandě nejužitečnější. A kšeft jede dále.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...