4.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Varování z Berlína

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilNěmecko je nám obvykle podáváno jako nedostižný vzor. Naše hlavní média se už po desetiletí předhánějí ve zdůrazňování německé důslednosti, organizovanosti, akurátnosti a disciplíny. Zpravidla tak činí v káravém kontrastu k ležérním, pohodářským Čechům, kteří trpí (Unijně nepřípustnými) sklony k improvizaci.

Teď však dostala jejich převýchovná snaha ránu z místa, odkud by to nikdo nečekal. Přímo z Berlína. Protože to, co vyplouvá na povrch o právě proběhlých volbách v hlavním městě Německa, to by nezvládli zrežírovat ani Kafka zkřížený s Haškem. Už den po volbách se začaly objevovat zprávy o podezřele vysokých počtech neplatných hlasů v řadě berlínských volebních obvodů. Podle Weltu se v nejméně 99 volebních okrscích projevily systematické chyby. Tak například v 18 volebních místnostech, kde během minulých voleb zaregistrovali žádné neplatné hlasy nebo jen jedno nebo dvě procenta, byly letos zjištěny hodnoty výrazně odlišné. Někde přes 10 %, v šesti případech nad 20 % a v jednom případě dokonce přes 36 procent neplatných hlasů.

Jak k tomu došlo, naznačují zprávy přímo z místa. Nebylo dost hlasovacích lístků. Prostě nebylo. Část voličů je nedostala a v hlasovacích místnostech jich bylo málo. To vedlo rovnou ke třem zásadním problémům berlínských voleb. Prvním z nich bylo, že voliči čekali v dlouhých frontách, až lístky dovezou. Někde se dočkali až po 18.hodině, tedy po oficiálním uzavření voleb. Část voličů tak hlasovala v momentě, když už byly zveřejněny předběžné výsledky. Což je v rozporu s pravidly celého tak zvaně civilizovaného světa.

Jiní berlínští voliči na svou volbu rezignovali. Odmítli hodiny čekat, sebrali se a šli domů. Další sice ve frontě setrvali, ale pak s překvapením zjistili, že nemůžou hlasovat ve všech typech voleb (současně se volilo i do místních samospráv a probíhalo i ono referendum o bytech). Některé lístky nejsou, řekli jim  přímo volební komisaři… V některých obvodech „vyřešili” nedostatek lístků šalamounsky – dovezli je z jiných oblastí. Ale to byl, po pozdním hlasování a nucené rezignaci na volbu, ten třetí problém, který nedostatek lístků přinesl. Protože lístek odjinud byl ze zákona neplatný. Jak uvedl volební komisař Rolfdieter Bohm: “Pokud se nepoužije oficiální  hlasovací lístek obvodu, hlasování je neplatné. I když je vůle voličů na těchto hlasovacích lístcích rozpoznatelná, nepomůže to.”

Nezvykle veliký počet voličů také hlasoval korespondenčně. Svou volbu takto pojalo 988 201 občanů, což je o 44% více, než v parlamentních volbách 2017. A s tím souvisí další průšvih. Do obecních zastupitelstev mohou v Německu volit také mladí lidé ve věku 16 a více let a cizinci z EU. Pokud někdo z nich hlasoval korespondenčně a vložil k lístku „povolenému”, ještě další, do parlamentu, nikdo to nezjišťoval a neodděloval. Neoprávněný hlas tak mohl být započítán. Kolik takových bylo, o tom se teď v Německu přou. Oficiální výsledek voleb má proto být vyhlášen až 14. října, což zjevně o něčem svědčí.

Takovým tradičním, milým koloritem německých voleb (ovlivňujícím volby nejen v Berlíně), pak bylo řádění levicových bojůvek. Pouliční, státem tolerovaný teror, jaký si v „tradičních” diktaturách, typu Ruska, Běloruska nebo Číny, neumějí ani představit. Tak třeba taková Antifa zveřejnila krátce před volbami, 13. září, revoluční výzvu „Pojďme zabít ta prasata”. Myšleno politiky z AfD. Jejich akční, předvolební letáček obsahoval jak adresy politiků AfD, tak i velice konkrétní návody k výrobě výbušnin.

Podle časopisu Focus obdrželo adresné výhrůžky smrtí 53 politiků AfD. Ale v zásadě se nic nestalo. Stejně jako když na 700 dredařů z Antify oblehlo dům poslance AfD Petra Bystroně. Vyhrožovali jeho manželce, házeli na dům kamení… a nic. Jen tiché, radostné tetelení „demokratických politiků”. To když jacísi „kujóni” z Antify vytáhli na světlo, jak podvedli AfD, tím, že se vydávali za tiskárnu, vzali prachy na tisk letáků a ty pak veřejně spálil… To už tetelení přerostlo v hlasité projevy souhlasu celého politického spektra a okázalé poplácávání antifáků po zádech. Jen tak na ně, na fašouny.

Při pohledu na takovýto, v Německu nevídaný „schweinerai”, přicházejí v úvahu jen dvě vysvětlení. Podle prvního už elity sundaly rukavičky. Tak, jako v USA. Hra na demokracii skončila. Po dobrém už to nejde, no tak si holt ta data nafixlujem. A co je nejlepším krytím k provedení volebního podvodu (a také k zametení stop)? Binec, nepořádek a chaos. Záměrný.

Podle druhého možného vysvětlení, nebyl berlínský zmatek plánovaný. Ale elity a jejich aparát už zdegenerovaly natolik, že se to začíná samovolně sypat. Pro tuto teorii by hrálo místo největšího chaosu. Berlín. Hlavní město, sídlo bank, univerzit a centrál. Tedy místo, kde je koncentrace ujetých, progresivních pošuků „větší než malá”. Ostatně podívejte se do Prahy. Nebo do Budapešti, Waršavy…

Ať tak, či tak, průběh berlínských voleb pro nás představuje další, vážné varování. Protože naznačuje trend. A kam se vydá Německo, tam brzy potáhne celá říše. Pardon, Evropská únie. Není už vážně čas, dát pár facek každému, kdo ještě dnes, stále a vytrvale mele havlistickou mantru, že „patříme na Západ”? Nebo si fakt přejete i u nás to, co se děje v Německu, Francii, Švédsku…?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...