17.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

V Británii už mohou být muži matkami, zatímco francouzské školy zakazující výrazy ‚otec‘ a ‚matka‘

Sdílejte článek:

GERARD JULIEN

Britský vládní právník řekl, že „matka“ už není genderově specifický termín vyhrazený pouze pro ženy.

Tento komentář pronesl během slyšení u Nejvyššího soudu, kde ‚transgenderový‘ muž narozený jako žena porodil dítě a usiluje, aby byl prohlášen za otce, čímž by z tohoto dítěte udělal bezmatečného jedince, hlásí Telegraph.

[ad#textova1]

Vládní právníci už předtím během tohoto slyšení dali úředníkům pokyny, kteří předtím tohoto rodiče označili jako ‚TT‘, že by ho mohli na rodném listu tohoto dítěte nazvat „mužskou matkou“. Ben Jaffey QC zastupující vládní ministry z tohoto dokumentu citoval a řekl, „postavení matky už není sexuálně vyhraněné.“

„Být matkou už nutně neznamená genderově vyhraněný výraz. I muži jí mohou být a v tomto případě je TT matkou. On se rozhodl, že to dítě porodí a s láskou vychová,“ řekl pan Jaffey.

Zdroj z ministerstva vnitra rovněž novinám řekl: „Změna pohlaví nemůže mít dopady na postavení člověka jako otce nebo matky dítěte.“

Slyšení probíhá a rozhoduje, zda to dítě má být určeno jako ‚bezmatečné‘ a tento rodič jako ‚otec‘ nebo jestli soud odsouhlasí návrhy britských úředníků, že tento rodič by mohl být identifikován jako „mužská matka“, čímž se zruší privilegium mateřství čistě vyhrazené pro biologickou ženskost – to by však nejspíš vyvolalo změny v britské legislativě.

Mezitím francouzské národní shromáždění v úterý odhlasovalo, že ve školní dokumentaci odstraní výrazy ‚matka‘ a ‚otec‘ a nahradí je výrazy „rodič 1“ a „rodič 2“ jakožto součást rozsáhlých progresivních reforem zaměřených na to, aby školy byly inkluzivnější k rodinám „homopartnerů“.

Tento návrh předložila poslankyně Valérie Petit, která je členkou strany Republika na pochodu Emmanuela Macrona (LREM), kdy paní Petit vysvětluje, že účelem tohoto vylepšení zákona je „v zákoně zakotvit rodinnou diverzitu a touhu přestat už popírat existenci homorodičských rodin.“

„Rodiny máme jako takové uložené zmrazené balíčky sociálních a rodinných modelů, které jsou dnes už poněkud zastaralé. Dnes by se už nikdo neměl cítit být vyloučen nějakým zpátečnickým myšlením. Pro nás je tento paragraf opatřením k dosažení sociální rovnosti,“ řekla další poslankyně za LREM Jennifer de Temmerman.

Pravicový poslanec z establishmentové Republikánské strany Xavier Breton tuto úpravu odsoudil jako „politicky korektní myšlení, která nekoresponduje s realitou.“

„Když poslouchám to o tom zastaralém modelu, tak bych chtěl připomenout, že ve všech svazcích, sňatcích nebo občanských partnerstvích je pořád ještě 95 procent párů muž-žena,“ řekl.

Národní shromáždění rovněž tento týden odhlasovalo, takže se to asi stane zákonem, že ve všech školních třídách musí viset jak francouzské tak unijní vlajky, kdy populistická pravice namítala, že povinné bruselské vlajky jsou „protiústavní“.

 

[ad#pp-clanek-ctverec]

Zdroj 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...