18.9.2023
Kategorie: Ze světa

Ukrajině docházejí muži, naděje na vítězství se vytrácí

Sdílejte článek:

COM/HSP

Hromadí se zprávy – stejně jako ukrajinské mrtvoly – o obrovských ztrátách Ukrajiny na bojišti. Před rokem podle Telegraphu na Ukrajině vládly velké naděje na blížící se vítězství. Tento oslavný chór je pryč; nahradil ho pohřební chorál, píše Larry Johnson ve svém ostatním příspěvku.

Russia Ukraine válka pohřeb ukrajinský voják
Lidé klečí, když vojáci nesou rakev ukrajinského vojáka Sergije Jarmolenka, který byl zabit v boji s ruskými jednotkami, během pohřebního obřadu na Náměstí nezávislosti v Kyjevě na Ukrajině

Když Alina Mychajlovová, důstojnice a záchranářka ukrajinské armády, mluvila o tom, jak zabití jejího velitele „osiřelo“ její jednotku, její bolest byla citelná.

 

 

“Když jsem ztratila tohoto muže, kterého jsem tak moc milovala a se kterým jsem toho tolik sdílela, uvědomila jsem si, že my všichni v praporu jsme teď sirotky,” řekla a utírala si slzy, zatímco publikum před ní se snažilo zadržet své. . . .

“Možná největší rozdíl oproti roku 2022 je ten, že nyní zemřelo tolik lidí,” řekl Dmytro Natalukha, ukrajinský poslanec, který se zúčastnil konference. „Každý druhý člověk nyní zná někoho, kdo zahynul v bojích. Ztratil jsem už počet svých přátel, o které jsem přišel.”

 

 

Jeden důstojník, který mluvil mimo záznam, mluvil o tom, jakou daň si pro jeho rotu vyžádal útok přes minová pole proti dobře zakořeněným obráncům bez leteckého krytí. Dodal, že mužům, kteří nahradili padlé, chyběl stejný výcvik a motivace. A pokud se válka protáhne o jeden nebo dva roky, tlak na omezené lidské zdroje Ukrajiny může být obrovský.

Nejde o ojedinělou zprávu. Smutek nad ztrátami je rozšířen a ukrajinské oběti stoupají každým dnem. Následující informace zveřejnily ukrajinské zdroje na Ukrajině:

Vitalij Berežnyj
Na snímku podplukovník Vitalij Berežnyj

Ze 100 obyvatel ukrajinské Poltavy, kteří byli na podzim 2022 posláni na frontu, zůstalo ve službě jen 10-20.

Zbytek je mrtvý nebo zraněný, uvedl zastupující náčelník regionálního vojenského rekrutačního úřadu podplukovník Berežnoj.

Strašné ztráty zasáhly Ukrajince. Navzdory slibům, že budou bojovat až do úplného konce či horlivé víře v konečné vítězství, nesoulad mezi převahou ruské palebné síly a stále zoufalejší snahou Ukrajiny shromáždit nové vojáky a získat více zbraní z vyčerpaných amerických skladů a skladů NATO staví Kyjev před nemožný úkol. 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)