19.6.2023
Kategorie: Historie

Ukradená republika

Sdílejte článek:

DAVE MOOS

Nevím jak mě to napadlo. Určitě jsem ten titulek už někde viděl a teď mi nějak vyvstal v hlavě. Možná se opakuje historie, protože kdo se z historie nepoučí, je nucen si ji zopakovat.

Ale na co chci dnes vlastně ukázat… Bývala doba, kdy tehdejší Československo bylo nejvýkonnější ekonomikou Evropy. Náš strojní, textilní, těžební, cukrářský, pivovarnický a sklářský průmysl byl známý po celém světě. Dokonce i dnes si například v Číně váží našich sklářských produktů a dovednosti, se kterou ručně vyrábíme skleněné výrobky. Ne, že by to neuměli také, ale pokud je to z ČR, je to 10 krát a více dražší. Ve všech oborech, které jsem jmenoval, jsme byli považováni za světové špičky. A víte proč? Protože to bylo chvíli poté, co Československo vzniklo. Lidé byli nadšení, že konečně má český národ svoji vlastní identitu. Že jim nikdo nevykládá a nenařizuje, že jsou tu pro Rakousko-Uhersko. Byli neskonale šťastní, že mají vlastní stát a že se mohou každý jednotlivě, v rámci svých schopností, podílet na jeho rozvoji. Naši pra a prapradědečkové a praprababičky byli tak šťastní, že když se budoval zlatý poklad, abychom měli vlastní měnu, tak neváhali a dávali tam sami a dobrovolně i snubní prsteny. Dali pro vznik našeho státu vše. Svoje schopnosti a svoje poklady. Vznikla tak jedna z nejstabilnějších měn v Evropě a dodnes je tato událost v ekonomických kruzích považována za zázrak.

A teď se z historie vraťme do přítomnosti a podívejme na dnešní stav České republiky. Situace je snad úplně opačná. Politiky nezajímá Česká republika. Daleko více je zajímá Ukrajina, Evropská unie a prakticky všechno ostatní, než občané ČR. Ekonomiku máme nejhorší ze všech států Evropské unie. Občané nevidí absolutně žádný zájem o zlepšení jejich života. Jediná snaha, kterou politická reprezentace předvádí, je vydojit z občanů ČR vše. Naschvál nepíšu všechny peníze, které s tím neodmyslitelně souvisí, ale použil jsem pojmem vše. Tvorba a úprava zákonů je regulérní snahou o likvidaci českého národa.

Například nesmyslné Greendeal zákony. Správa státního majetku, kdy se hledí na všechny možné zájmy, jen ne na občany České republiky. Viz. ČEZ a ceny energií, kdy se upřednostňují zahraniční fondy. Místo levné elektřiny pro občany ČR a firmy působící na našem území. Ať už České, nebo zahraniční.

Neschopnost zdanit zisky zahraničních společností v ČR. Tady se dá uvést Generále Societé – Komerční Banka a Reiffeisen Bank. Generále Societé dosahuje vyšších zisků v ČR, než ve Francii a je nejvýkonnější v celém holdingu. RB to stejné s tím rozdílem, že sídlo má v Rakousku. A těch příkladů je mnoho. Ještě jen tak mimoděk uvedu vodárny. Kdy naše voda je prodávána francouzskou firmou a zisky tečou do Francie, ale o trubky se stará a jejich údržbu platí město.

Takže oni prodávají naši vodu nám samým, zisky seberou a na údržbu distribuční sítě nedají nic. A to je voda strategická surovina a jistě mi dáte za pravdu, že životně důležitá. Tady chci jasně ukázat, kam jsme laxností, nezájmem a neochotou nechali naši republiku padnout.

Když porovnáte, co dělali naši předci a co děláme my, aby jsme se postarali sami o sebe, o svou zem a o naše děti, tak se musíte okamžitě psychicky zhroutit ze své neschopnosti. Oni to měli daleko těžší. Dali do toho vše. Úplně vše! A my dnes nejsme ochotní ani vystoupit z komfortní zóny.

 

Dave Moos

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)