21.6.2022
Kategorie: Politika

Ty detaily …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Zůstaneme dneska ještě v našem českém rybníčku u aktuální kauzy naší skvělé koaliční strany, která je příkladem všem politikům ve známém vesmíru a která je pouhým selháním několika jednotlivců, přičemž nejlepší ministr školství, ač nevinen, podal demisi, protože to je známka vysoké politické kultury.

Včera jsem napsal, že jsem z podobných kauz už otupěl. Že je to pořád dokolečka stejné. Někde je hodně peněz a tak se tam začnou stahovat všichni marodéři z okolí a snaží se urvat, co se dá i nedá. Klasické korupčnické pravidlo říká, že můžeš žrát, ale nesmíš mlaskat… ale s jídlem roste chuť, časem to u těch korýtek přeženou a přijdou si pro ně chlupatí… nic nového pod sluncem.

Ale…. Když už jsem o tom začal psát, tak mi to nedalo a pokusil jsem se přečíst všechno, co k tomu bylo na našem mediálním rybníčku napsáno. A promiňte mi, zase mě štvou nějaké ty detaily.

Jednak na soudruha náměstka Hlubučka nic nemají. Pár odposlechů, ale s prachama ho nechytili. Kauza je poměrně stará – táhne se v podstatě už od Babišova premiérování a Hřibova primátorování. Včera se policii přihlásil další obviněný Kos. Ten už zřejmě v klidu zametl stopy. Únik do médií se proběhl v podstatě ihned a to se spoustou podrobností, s odposlechy, se vším. Modroptácký Don Pablo začal hned vyšetřovat, kdo za to může, ale řekl, bych že to se už dávno ví. Spíš se ověřuje, co všechno může policie vědět a na koho. Rakušan odvolává šéfa Pošty, který se s Redlem jen tak vzdáleně potkal…

Babiš neohlásil kandidaturu na prezidenta… Čeká. Proč asi?

Milion chlívek se ani neobtěžoval něco řešit. Nějaký střet zájmů je v této kauze pod Rollovu rozlišovací schopnost…

Pokud zůstanu věrný své zásadě, že když neznám pravdu, protože nemám dost informací, tak se prostě pokusím najít nějakou hypotézu, tak mám prostě a jednoduše pocit, že tu máme akci Vidkun II.

Je to už hodně dávno – to jsem psal ještě na Kose – tehdy jsem se seznámil s plukovníkem od GIBSu, který byl od útvaru odejít v rámci Chovancových čistek. Všechny tyhle lidi si tehdy nabral Andrejko k sobě do firmy a díky nim měl naprosto dokonalý přehled. Tento plukovník mi později řekl, že u nás není problém rozjet celkem libovolnou kauzu. Všichni vysocí státní zástupci mají na politiky plný trezor kompromitujících materiálů a zbytek je jen otázka ceny. Není problém někoho sbalit, chvíli ho povodit v klepetech, dostat ho před soud, zničit mu kariéru… a než se ukáže, že celý případ stojí na vodě, proběhnou dvoje volby…

Dovolím si parafrázovat Napoleona – s Modrými strakami se dá počítat jako s konstantou. To je pořád ta stejná mafiánská banda lidí, co spolu mluví, kteří se přisáli na státní penězovody už v devadesátkách a kteří představují tu skutečnou líbodémo moc. To jsou ti, kteří platí Mináře, Starosty, Piráty, Kalouska, Fialu i Člověka v tísni zároveň. To jsou ti, kvůli kterým pak modroptáci dělají sebevražednou politiku, protože prostě musejí.

A tak mi dovolte si zatím myslet, že se u příslušného státního zástupce konečně dohodla cena za pokus o odstřel vlády. Metoda je známá už od Nečase a je snadno replikovatelná. Všechno bylo připraveno, včetně příslušných mediálních úniků, bude z toho zase mnoho povyku pro nic… a teď se hrají klasické šachy, kdy nám vrcholní politici odhadují, kolik se toho na ně ví a podle toho se připravují reagovat.

Pokud mám pravdu, tak budeme v příštích týdnech svědky toho, jak se do médií dostávají další odposlechy a další podrobnosti. Když se spouští policejní razie, tak se už dopředu zpravidla ví, co se hledá. Čili si dovedu představit, že brzy vyplave na veřejnost něco, co bylo nalezeno v příslušném trezoru a vůbec bych nepochyboval o tom, že se to dotkne dalších politiků, kteří teď ani nevědí, že už mají na zádech terč. Pokud je celá kauza jen pokračování politiky jinými prostředky, budou nám postupně pouštět další a další pikantní detaily.

Pokud mám pravdu, tak nejde o žádného Hlubučka, ani o penězovody. Jde o odstřel vlády v tom nejblbějším možném okamžiku. Ve chvíli, kdy Fiala potřebuje být čistý jak lilium, protože přesně o tohle předsednické PR se dost snažil.

Včera se v diskusi poměrně široce řešilo, jaký je rozdíl mezi Fialou a Babišem… jestli vůbec nějaký je. Je vlastně docela dobře možné, že to brzy zjistíme. Máme politickou krizi, což je během předsednictví EU naše tradice. Dokonce si dovedu představit, že Fiala dostane od Andrejka neodolatelnou nabídku – předsednické a premiérské křeslo za určité přeformátování koalice…. ODS a ANO pospolu… Pak už budeme vědět, že Andrej je jen druhá strana té stejné mince… Ale ODS to zničí.

A nebo ty předčasné volby budou. Opozice vládu sestřelí a nechá si znovu rozdat karty… Pak budeme vědět, že mezi ODS a ANO skutečně rozdíl existuje.

Dejte si popcorn a sedněte si do první řady. Nekonečný seriál na téma modroptáckých vládních krizí právě vysílá další díl.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)