25.8.2023
Kategorie: Společnost

Třicet lidí … aneb jaká je ochota jít bojovat za “tuto zemi”

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Ano, přesně taková je ochota jít bojovat za “tuto zemi”. Ty uvozovky tam píšu schválně, protože pro tuto vládu je Česká republika a její občané evidentně až na tom posledním místě. Vlastně jsme jim dobří jen na to, abychom jim ty jejich excesy platili. Včetně samozřejmě jich samotných.


– Okradou úplně klidně naše důchodce, aby mohli posílat miliardy Ukrajině, kde se luxusní automobilky kasají, jak jim roste zisk.
– Je jim fuk, že jeden z nejlepších zdravotních systémů v Evropě jde do kopru, rozlejzá se tu svrab, HIV a syfilis a nejsou ani základní léky.
– Nezajímá je, že vytahují z našich kapes tisíce pro Němce a jejich zelenou energetickou zhovadilost.
– Klidně zruší pobočky České pošty a zatáhnou sem ukrajinskou a ještě se tím chlubí.
– Kolektivní vina je vždycky na straně Rusů a Čechů. Nikdy jinak. Jsme ti poslední, co mají právo protestovat.
– Nákupy evidentně předražených a nesmyslných zbraní z našich kapes už ani nevysvětlují, protože mají přece většinu a americká základna bude prý určitě super, když bude.
– Na soudy a nejvýznamnější instituce v zemi dosazují bývalé komunistické soudce a prokurátory.
– Prezident se jezdí miliskovat se Sudetoněmeckým landsmanšaftem po našem výročí osvobození od jejich předchůdců, kteří nás chtěli jako národ zlikvidovat.
– Jedna korupční kauza stíhá druhou, přesto se nevyvozuje žádná odpovědnost těch, kteří dotčené význačné straníky vedou. Dozimetr Rakušan je stále ministr vnitra, Blažek stále ministr spravedlnosti a tak můžeme pokračovat. Nikdo si nic nepamatuje, nikdo nikde nebyl.
– Vládě plně nevěří už vůbec nikdo.
– Fiala je nejméně oblíbený premiér na světě.

A tihle si myslí, že bychom je měli bránit pro jejich zájmy? Proč? Aby zase mohli ničit dál to, co z naší země ještě zbylo? Že bychom se měli nechat posílat do cizích válek, aby je někdo podrbal po zádech? No evidentně to moc nefunguje. Nicméně zkusila bych oslovit třeba vaši fanatickou letku dorostenců, co vám dělá sítě pane premiére. Věk na to už mají. Třeba se jim bude chtít za vás umřít. A nebo, že by ne? 

Trochu bych se být vámi zamyslela nad tím, kam kráčíte. Třicet lidí ochotných dobrovolně bránit ten váš systém fakt není moc. A v to, že se to zlepší, bych teda moc nedoufala.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)