21.5.2023
Kategorie: Ekonomika

Tohle zastaví až náraz do zdi

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Tohle zastaví až náraz do zdi. Připravte se na to. Bude to pořádná rána. A Česká republika to tam narve mezi prvními, v těchto věcech jsme poslední dobou nejlepší.
Vzhledem k tomu, že jsem takříkajíc přímo v centru našeho automobilového dění, a v podstatě denně se na mě valí neuvěřitelné informace ze všech možných pracovních pozic, chci se s vámi o pár z nich podělit. Zásadní informace na začátek je: „Tváříme se, že se nic neděje, řešíme kapající kohoutky a způsob komunikace s nebinárními zaměstnanci“. Toť totiž aktuálně nejpalčivější, k zaměstnancům hojně komunikovaný problém Škody Auto, ostatní je sluncem a Green Dealem zalitý ráj.

Tady nám premiér s jásotem oznámil, jak bude rozporovat a výjimkovat normu EURO7, kterou předtím za našeho veleúspěšného předsednictví se souhlasným hýkáním pomáhal schválit. Pochválil se samozřejmě za oboje, oslavné statusy velkého vůdce a lídra na FB k tomu dorostenci u klávesnic v kanclu vyrobili taky. Možná to ale ani pan politilog netuší, jemu stačí, že to ideologicky ukotvil. Kdo to nechápe, je samozřejmě dezolát a úplný pitomec, kterého netřeba poslouchat.

Jenže obrovské finance se dál lijí do Green Dealu v podobě všemožných subvencí. To jsou peníze na dluh, vytažené z bank, které nebude ekonomika EU schopna vykrýt. Nebude mít z čeho. Když přestanete vyrábět a něco smysluplného z vlastní blbosti produkovat, tak dřív nebo později přestanete mít kam sáhnout, komu něco sebrat. Velmi se obávám, že to je přímá cesta k bankrotu. Zatím například všechny hutě v Evropě co znám, vydávají prakticky vše na „zelenou ocel“. Koho by to zajímalo, jmenovitě Salzgitter, Voestalpine, ArcelorMittal, TATA, ThyssenKrupp.

Vodík se bude dobývat za pomoci „zelené elektřiny“. Staví se obnovitelné zdroje, neřeší se infrastruktura zemí, neřeší se základní výroba elektřiny, nikdo nechce slyšet, že po 2030 nebudeme schopni sami sebe energeticky zásobovat. Soláry a vrtule bez nehumánní Číny nebudou, s Ruskem samozřejmě nekamarádíme, Arabové nás odrbou jak to půjde, proč taky ne, když jsme idioti. Napadá mě, to nikdo z EU nebyl na „arabském tržišti“? To jim nedochází, jak snadno nás teď potopili třeba dohodou s Ruskem o snížení těžby ropy? Aha, my o tom nemluvíme, tak se to nestalo. My tam jezdíme jednat, škemrat, a oni z nás mají srandu. Evropa je dobrá jen na podojení, Česká republika je jim se svými Pekarovými pro smích úplně. Skoro bych řekla mimo rozlišovací schopnost arabských lídrů.

Evropa vesele dál jede na hnědé uhlí. Po tom, co si Němci zavřeli jaderky jim nic jiného nezbývá, ani mnohým lidem nic jiného nezbývá, takže to vyřešíme tak, že zakážeme výrobu kamen na hnědé uhlí od roku 2025. Podle našich vládců je to perfektní příprava na odklon od uhlí. A zavřeme doly na uhlí co nejdříve. Pro jistotu. No a lidé mají logicky z toho všeho strach, a proto nebudou auta obnovovat, natož aby si koupili auto na baterky, když neví, jestli je budou mít kde nabít, nebo jestli jim vláda náhodou nezakáže jezdit, aby bylo té elektriky dost.

Tady nikdo neví co bude do konce července 2025, a už vůbec ne do konce roku 2030. Zákazníci začínají bojkotovat nákupy aut a automobilky neví co mají dělat. Příští rok tak nejspíš bude k dispozici hromada součástek, ale žádní zákazníci. Místo toho, aby se ale bouchlo do stolu a konečně se řeklo, že to šílenství zastavíme, plnou parou zrychlujeme a řešíme kapající kohoutky a kvóty na nebinární fluidy.

Převeďte si to na jakoukoliv oblast hospodářské politiky EU chcete, neodvratně postupně dospějete k témuž. Koráb EU se vzdálil od pobřeží, země nevidět a vítr do plachet přestává foukat. V Bruselu se ale tančí dál. A my fialově s ním. Do úplného konce. Jak jinak.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (43 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)