12.10.2016
Kategorie: Společnost

Stav společnosti a českého národa jako odkaz voleb

Sdílejte článek:

SVOBODNÝ OBČAN

Volby ukázaly v celé kráse stav a ubohost české společnosti! Společnosti, jakožto soužití lidí jednoho národa. Devastaci občanské zodpovědnosti. Stav myšlení občanů.

[ad#clanek-respo]

Nebudu se tolik zaobírat čísly a statistikami. Několik dnů po volbách je jich internet již plný. Nabízím jiný pohled na to, jak číst výsledek voleb a dosažená čísla z nich.

  1. Volební účast – za poslední tři volby stále klesá, průměr z dosavadních 5 krajských voleb 35%.

Nezájem? Znechucení? Nepochopení důležitosti? Demagogie myšlenky, že krajské volby nijak nesouvisí s vedením politických stran? Pohodlnost „můj jeden hlas – co změní“? Nezodpovědnost?!

  1. Rozdíl mezi průzkumy na internetu a jinými způsoby provedení průzkumu.

Zde jsou výsledky předvolebního internetového průzkumu od 36.000 účastníků. Nelze si nevšimnout výsledku pro ČSSD, která laboruje na hranici 5% a v mnoha krajích není vůbec zastoupena. A pak tu je výsledek skutečných voleb, kde ČSSD obsadila pozici druhé nejsilnější partaje. Lze se tedy celkem oprávněně domnívat, že v článku zmíněné facebookové upozornění na průzkum sehrálo svoji roli a promítlo se výrazně do výsledku SPD+SPO (je třeba však zároveň říct, že tuto možnost měly všechny politické subjekty). Patrně ony výsledky byly natolik „brutální“, že se ještě před zveřejněním upravovaly (viz. článek). Osoby z oblasti IT se asi podiví nad zdůvodněním a úrovní těch, co projekt měli na starosti…. To, že nepropadlo ANO (zcela) – je pochopitelné s ohledem na vlastnickou strukturu a pozadí. Takže průzkum se alespoň „revokoval“ do přijatelné podoby.

  1. Rozdílnosti v průzkumech plynoucí z bodu 2) však také ukazují na to, kde se berou voliči ČSSD. Mnohdy jde právě o starší voliče – důchodce, kteří žijí mimo internet. S tím souvisí i cílené zvýšení důchodů od 1.1.2017, oznámené dva týdny před volbami. To je to, na co mnoho starších lidí slyší. Bohužel, je to tak. Nelze to mít ale starším lidem rozhodně za zlé. Zvlášť, když ceny rostou rozhodně zcela jiným tempem než oficielní míra inflace, neboť tzv. spotřební koš důchodce je diametrálně jiný než ten oficielní!!! Věřte nebo ne, 300,-/měsíc je pro někoho opravdu hodně.

  1. Politologové v tisku, ale i na ČT utvrzovali lidi v tom, že krajské volby nejsou od toho, aby se řešila témata vyšší politiky. Ovšem obráceně se to využívá náramně – jak z centrální úrovně ovlivnit lidi do krajských voleb skrze zvýšené důchody. To kupodivu žádný z oněch pánů politologů jaksi nekomentoval v tomto úhlu pohledu.

  1. V diskusi na Českém rozhlase Radiožurnál (neděle 9.10.2016 od 10h) zazněl údaj z úst Kalouska, že průměrný věk voliče byl 63 let. Souvislost viz. body a a d dále a bod 2) výše.

  1. Ve stejném pořadu Faltýnek (ANO) sděluje do veřejnoprávního českého rozhlasu směrem k osobě Okamury, že by měl chodit na hlasování. Na což Okamura reagoval, že má nejvyšší účast ze všech předsedů stran v parlamentu a lze to ověřit na stránkách Parlamentu. Následně Faltýnek reaguje, že si statistiku ověří a případně se rád omluví…. Faltýnek tedy přímo napadne Okamuru, aniž má údaj ověřený. Pokud by se Okamura neohradil, vznikl by dojem, že „se někde fláká“. Takto se pracuje s médii a občanovi to ani nedojde. Bohužel, podprahové vnímání ale funguje!!! Zmiňuji to, jako ukázkový případ zachycený v reálném čase. Viz. záznam.

  1. TOP, STAN… označují některé strany za extrémní či xenofobní apod. Ne nadarmo podepsali smlouvu o spolupráci. Vrána k vráně….

  1. A podle mne to nejdůležitější na závěr. Volby naznačily, ba přímo ukázaly následující fakta:

Kdo je reálnou, alternativní, celorepublikovou opozicí v migrantské otázce. Úsvit zcela propadl a to takovým způsobem, že bez nějaké naprosté změny je nepoužitelný pro parlamentní volby 2017, aby se s ním dalo počítat. Proti migraci jasně vystupuje SPD Okamury. Nikdo další s potenciálem dosáhnout 5% limitu ke vstupu do parlamentu při parlamentních volbách 2017. Podívejte se na přehled zde. (SPO Zemanovci, Svobodní, Národní demokracie, Zelení s Piráty, Alternativa s osobou p.Hamplem…) Prostě není.

Smutná realita, ale je dobré toto vědět a tím se mohou hlasy soustředit – teoreticky. Dokážeme to naplnit v praxi?

Pokud se chceme posunout a provést změnu během parlamentních voleb 2017, které se konají už za rok, je nezbytné pojmenovat problémy, na kterých se musí pracovat. Ano, píši, už za rok, protože tyto volby do krajů ukázaly fatální stav společnosti.

Definování problémů stavu společnosti, na kterých se musí okamžitě začít pracovat:

  1. Informovanost

Problém není nedostatek informací o tom, co se děje. Alternativních webů jsou desítky, počet proti systémových bloggerů půjde ještě o řád výš. Problém je, že tyto informace se dozví jen ti, co mají internet.

  1. Nesystematičnost a chaos v informacích

A z těch co mají internet, když se někdo dostane třeba i náhodou na alternativní web, je tam tolik informací, že se zahltí. Mnohdy pomíchané všechno možné – školství, zdravotnictví, bezpečnost, EU, válka v Sýrii, volby v USA a další. Navíc, některé informace vyžadují vyšší znalosti souvislostí, zejména ve vztahu k událostem v/ze zahraničí, mnohdy alespoň určitou znalost legislativních procesů, zákonů. Občan s myšlením, který spolkne tvrzení ČT, ČRo, že lidi chtěli změnu (tj. vyhrálo ANO před ČSSD), se v informacích na takovém webu ztrácí, protože věci „jsou jaksi jinak“ než si myslel a pro něj samotného jsou vytržené z kontextu.

Poznámka: Na Praze 11 pražská ČSSD podpoří do II.kola senátních voleb bývalou ministryni Válkovou (ANO) – rezignace 1.3.2015. Takže asi tak moc se nemají rádi Babišovci a Socani…. Oni se vzájemně potřebují! Trochu to připomíná parodii na US prezidentské volby – lidi si myslí, že volí/zvolili změnu….

  1. Volební (ne)účast

Přestože je stav za hranicemi naší země víc než vážný, k volbám přišlo ještě méně voličů než u předchozích krajských voleb! Přestože do hry na krajské úrovni vstoupil nový politický subjekt, nové voliče nepřitáhl. Došlo k přerozdělení hlasů občanů, kteří zřejmě chodí volit pravidelně! Je asi naivní si myslet, že k parlamentním volbám 2017 přijde výrazně víc voličů jen tak samo od sebe. (Pokud se výrazným způsobem nezhorší bezpečnost státu, to ovšem už bude pozdě na demokratické změny a pak je celkem možné, že volby už opravdu nebudou zajímat nikoho. Vyostřující se konflikt v Sýrii je dalším zdrojem mezinárodní nejistoty.)

  1. Lidé bez přístupu k internetu

Byl jsem u známého a večer jsme se šli projít po vesnici v době zpráv. Téměř všude běží tv… O účelovém vysílání tv je snad zbytečné psát. Právě zde je dvojitý potenciál zasadit systému účinnou ránu. A to tím, že hlas těchto voličů se přesměruje. Nejúčinnější „útok“, ale nejsložitěji proveditelný. Každý se může zamyslet, jak zde efektivně působit na starší občany. Je třeba zohlednit, že priority člověka nad 70let jsou dost jiné jako 40letého člověka s rodinou. A problematika migrace a pravda kolem, jej možná sice zaujme, ale zda změní volební preference, si nejsem vůbec jist. Priority budou ve zdravotní péči, výši důchodu a celkově „aby si užil penzi“. Ani bezpečnost nebude tím, na co uslyší. Snad jen kvůli vnoučatům… Jako jeden z možných postupů působení, vidím v komunikaci v rámci rodiny – tj. kdy např. děti těchto důchodců se stanou informovanými a budou informace předávat a tím působit na svoje rodiče-důchodce. Že to není krátkodobá záležitost? Ne, není. Protože tento postup má dvě fáze: nejprve informovat střední generaci a ta následně může působit na své rodiče-důchodce. Jeden z faktů, proč je v úvodu použito fráze „už jen rok“ do parlamentních voleb 2017. Za výhodu však považuji, že by toto mělo být účinné v konzistentnosti změny postoje penzisty. Proč?

    • Spíše vezme „novou pravdu“ od svého potomka než z nějaké besedy, letáku či neznámé osoby apod. Před volbami chodí mnoho letáků s pozlátkovými slogany, kdy strany slibují dokola to samé a pořád to nefunguje. Občané jsou vystaveni politickému marketingu.

    • Náklady na udržení konzistentního postoje důchodce až do voleb při tomto způsobu budou minimální, pokud informovaní potomci budou informace předávat svým rodičům-penzistům. Jakýkoliv jiný způsob je nákladnější – finančně i časově. Riziko podlehnutí politickému marketingu je vysoké a pokud tito lidé nemají přístup k internetu, jaké jsou možnosti je oslovit všechny v době před volbami? Popř. v zásadní chvíli? ČT je pod kontrolou, ČRo zrovna tak….?

  1. Volby potvrdily…

To, co je napsáno v kapitole 13. Dokumentu

Hlasů, občanů, ochotných se zvednout a jít volit a volit v zájmu národa a bezpečnosti nás všech, je velmi málo! V parlamentních volbách je nutné obdržet min. 400% hlasů oproti krajským navíc!!!

  1. Každý musí začít sám u sebe

Toto se asi mnohým nebude líbit. Pravda bolí, ale výsledky voleb to řekli naprosto jasně. Postoj typu: „Já volit jdu“ nebo „Já chodím volit pravidelně“ bohužel za daných okolností – volební neúčast, klamná informovanost občanů z veřejnoprávních médiích a nedostatek času (ten utíká zejména nám a našim dětem!) – tak tento postoj nestačí. A to píšu nyní, rok před volbami. Pokud se považujete za někoho, kdo chce změnu, kdo chce uchránit tuto zemi před migranty (ale nejen před nimi, protože politická a ekonomická verbež už nám hostuje ve vládě), zamyslete se, zda jednoduché „chodím volit“ stačí.

Nyní k volbám přišlo ještě méně občanů a situace je vážná. To, co je za hranicemi, je jen otázka času, kdy se začne stávat realitou i zde. Jít volit nestačí, výše jsou uvedené body, na kterých je třeba okamžitě začít pracovat.

Pokud nezměníme postoj z pohodlnosti k aktivitě, volby 2017 nic nezmění.

  1. Máme na výběr: zachránit zemi nebo cesta islamizace (anebo emigrace…) anebo otevřený boj

Je další otázka pro každého, kdo opravdu chce změnu. Každý ať si vybere, jak využije čas následujících 12měsíců z jeho života. Přemýšlejte teď, abyste měli klidné svědomí, až budete přemýšlet potom. Uvědomme si, kdo vstupuje do Evropy. V roce 2015 dokonce zcela bez kontroly. I nyní ono zachraňování na moři není o nic sofistikovanější. Uvědomme si, že zatímco evropská civilizace žije v míru už tři generace, v tamních lokalitách je boj běžností. A to, že jistá organizace provádí už několik let „výcvik“ v oblasti Blízkého Východu snad připomínat nemusím. Možná to mají být všechno skutečně jen policisté. Možná taky ne. Pokud by došlo ke krajní situaci, buďte si jistí, že na distribuci zbraní se již pracuje. Hledejte informace o bulharských strážcích hranice a co nejčastěji se pašuje…

  1. Neexistence výrazné osobnosti, vlastence

Bohužel. Pokud se někdo takový nenajde, neobjeví, bude celý proces složitější.

  1. Volební roztříštěnost

Zde jenom odkážu na kapitolu 8 Dokumentu. Celá řada hlasů od občanů propadla. V parlamentních volbách 2013 jich bylo víc jak 600tis. (cca 13%). Dokážeme to změnit? Tyto hlasy jsou dvojnásob nepříjemné pro strany, které jsou na pomezí limitu 5%, protože tyto hlasy zvyšují počet nutný ke vstupu do parlamentu.

  1. Alternativní weby

Zamysleme se nad jejich účelem, smyslem. Nevím o žádném portálu, který by cíleně sjednocoval. Uskupoval roztříštěné myšlenky, dával do souvislostí. Aktualizoval popis situace dle vývoje. Myslet si, že diskusí nějak výrazně napomáhám je opět a jen alibismus a lhaní si do kapsy. Mačkáním kláves se volby opravdu nevyhrají. Včetně psaní článků. Krajské, senátní, parlamentní, jakékoliv. Klíč leží v šíření informací – nikoliv v rámci komunity alternativního webu – ale mezi neinformované občany. Zejména ty, kteří jsou doslova odkázaní na propagandu ČT nebo ČRo!

Popřemýšlejte. Máte-li co říct konstruktivního, napište to do diskuse. Zatím existuje ucelený, informačně utříděný Dokument, který lze číst jako „knihu“ či „noviny“. Vše pohromadě, zasazeno do souvislostí. Setkal jsem se s názorem „to je dlouhý“ a „kdo to bude číst“. Nevím, co ti dotyční, kdy sepsali, žádný odkaz na alternativní text nepřipojili. Jsem toho názoru, že pokud se člověk dokáže rozhodnout vnitřně na základě stručných hesel, je konzistentnost odolná asi tak do doby než dostane leták do schránky s jinými hesly… Nemusíte souhlasit samozřejmě. Dalo by se psát dále, ale vzkaz voličů i nevoličů považuji za jasný, včetně příčin. Důsledky na sebe nenechají dlouho čekat. A zrovna tak je jasné, co je třeba dělat.

Pokud chceme změnu, musí se začít ihned aktivně pracovat na šíření informací, oslovování občanů. Ne až po vánocích, až po velikonocích.. Ne. Hned. Dále je třeba pracovat s nevoliči – každý určitě víte o několika lidech, kteří nechodí. Je ideální s nimi rozebrat, proč nebyli volit. Můžete začít u nich. Máte rodiče? Jak se rozhodují? Na podkladě jakých informací? Čtou noviny? Nabídněte jim “jiné čtení“ – fakta o krocích vlády podloženo odkazy na dokumenty vlády, parlamentu ČR, EU, OSN.

A že postupně přituhuje – kontext plynoucí z níže uvedených zpráv je předpokládám jasný.

Změna na postu gen.tajemníka OSN, zrovna z UNHCR…

FRONTEX se mění na European Border and Coast Guard Agency aneb obchází se Dublinská smlouva?

V ČT je deset předsedů politických stran a veřejnoprávní televize nevěnuje žádný čas otázce migrace a bezpečnosti v rámci čtvrteční superdebaty na ČT1…?! Bez komentáře.

[ad#clanek-respo]

Občané, je to opravdu jen na nás – aktivních občanech. Zbývá posledních 12 měsíců ( a možná i méně, pokud pokročí proces z Bruselu ohledně kriminalizace osob s „hate speech“ projevem směrem k migraci). Využijme stav jaký je alespoň nyní, kdy můžeme šířit informace jednoduše.

Může přijít doba, kdy budeme chtít a nebudeme moci!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...