
Státní zástupce podal obžalobu na Okamuru a SPD za podněcování k nenávisti
ET/ČTK
Státní zástupce dnes podal obžalobu na poslance Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD za podněcování k nenávisti. Na dotaz ČTK to uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Kauza souvisí s loňskými předvolebními plakáty hnutí. V případě prokázání viny hrozí Okamurovi šest měsíců až tři roky vězení. Okamura kauzu už dříve označil za zmanipulovanou. Dnes ČTK řekl, že jde o pokračující snahu vládní koalice kriminalizovat jeho i SPD. Upozornil také na možné procesní pochybení.
„Podstatou dovozování trestní odpovědnost za uvedený přečin je prezentování dvou plakátů v rámci předvolební kampaně do zastupitelstev krajů a senátních voleb konaných v roce 2024, jejichž obsah vzbuzoval či posiloval negativní emoce nenávistného charakteru vůči migrantům negroidní rasy a romskému etniku na území České republiky,“ sdělil Lelek. Obžalobu bude řešit Obvodní soud pro Prahu 1.
Na jednom z kontroverzních plakátů SPD byl muž tmavé pleti se zkrvaveným nožem a v zakrvácené košili společně s textem „Nedostatky ve zdravotnictví nevyřeší ‚chirurgové‘ z dovozu“ a „Stop Migračnímu paktu EU“. Na dalším plakátu dva romští chlapci kouřili cigaretu, přičemž v doprovodném textu stálo „Říkají, ať chodíme do školy, ale naši to maj’ na háku…“ a „Podpora pouze pro rodiny, kde děti plní školní docházku!“.
Okamura ČTK už dříve řekl, že za kauzou podle něj stojí premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), kteří se snaží ovlivnit letošní podzimní volby do Sněmovny, a zůstat tak u moci. „Pokračuje snaha vládní koalice kriminalizovat SPD a mne za vyjádření názorů proti nelegální migraci a zabránit SPD účasti ve volbách,“ řekl dnes Okamura ČTK.
Doručení obžaloby
Za závažné procesní pochybení pak považuje fakt, že hnutí SPD jako takové prostřednictvím jeho zmocněnce nikdo nevyslechl. „Obžaloba nám ani nebyla doručena. Překvapuje nás, že z policie či státního zastupitelství unikají informace, o kterých ani nevíme,“ dodal Okamura.
Zmíněný trestný čin spáchá ten, kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků. V základní sazbě za něj lze uložit maximálně dvouleté odnětí svobody. Sazba se ale zvyšuje, pokud se pachatel činu dopustí „tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem“.
- Netanjahu pohřbil mírovou dohodu mezi USA a Íránem - 19.6.2026
- Prošli jsme si tím všichni - 19.6.2026
- Nemáme na to - 19.6.2026


(14 votes, average: 4,71 out of 5)
Myslím si, že SPD udělala chybu, že ten africký doktor nebyl oděn v pytli na mrtvoly.
adjektivum „státní“ má zde evidentně význam „euroimigrantský“ , následuje otázka: čí je vlastně tento „stát“ pod přezdívkou „Česká republika“ ?
Zřejmě to libtardní lepševici už nestihnou dotáhnout do konce. Mámotáta Jiřina se ale těší, jak Okiho zavřou, až zčerná.
Že žijeme v totalitě je zjevné.No jak se do lesa volá…….
nikdo me nedonuti abych mel rad negry
Myslím, že tentokrát si soudy pospíší…
Aby se to stihlo do voleb. Exemplární trest….
Nejde o to, že to odvolací soud časem shodí, jako pitomost. Ale o to, aby byl Okamura (a SPD) nepravomocně odsouzený, před sestavováním vlády.
No a pak ten kašpar na hradě začne trucovat, že vládu s odsouzeným nejmenuje… Ne a ne a ne. Protože hodnoty…
Jo, Čapí hnízdo se osvědčilo. A ty zoufalce už nic nového nenapadá.
Soudruh prokurátor se jmenuje Urválek?
Za pravdivý plakát bude trest smrti?
Ta fialová hovada se už neštítí ničeho!
A ten údajný „státní“ zástupce .. tedy podle ústavy zástupce lidu k výkonu věcí veřejných … ten byl ve kterých volbáh prosím lidem zvolen aby jako si nepřisvojil pravocme které nemá protože si jej k výkonu věcí veřjených jako státního zástupce lidé nezvolili a tuíž nedodtal od lidí k tomu mandát a lidé si vykonávají věci veřejné sami, nebo jako druhou možnost podle pstavy prostřednictvím svých zvolených zástupců? Já jen kyby se někdo ptal jetsli tu máme tu demograciu a práuvn stát s tím že moc je rozdělana na 3 nezávislé a do každé z nich by se mělo za stejných podmínek shruba volit aby to nebyla nějaká ta totalita kde by jednu moc třeban ikdo nevolil a navolila se tak nějak sama a sama si vládla jako diktátoři protiústavně a odstraněn by byl tak princip demokratického právního státu …..a třab příznivci spd by mohli na základě článku 23 takové nikým nevolné diktátory vztí a třaba i občansky zadržet soudit a tak lidovým soude ma odsoudit k trestu a to by jsme přece nikdo nechtěli žeano … protože těch nikým nevolených by třeab bylo násobně méně a němli by šanci demokratickým principům zabránit a vůli lidu který by ji právem podle zákona projevil ….
Aby nevznikla mýlka nedorozumění .. já netvrdím že je možné vydat zvloenými zástupci jiného zlovelného zástupce s imunitou ke stíhání já tvrdím že tu al není žádná soba která by takovou pravocm požádat o vydání ke sthíání a stíhání provádět byla protože nikdo z těch fízlů prokurátorů ani soudců nedostal od lidu mandát vykonávat za ně věci veřejné a stíhání je věc veřejná samozřejmě taktéž …
u mě vyvolává nenávist to stíhání za pravdivý plakát…neměla by teda být obžalovaná za podněcování nenávisti spíše jiřina pospíšil?
Libtardí úderka má vždy dvojí, trojí metr.U jedněch jí zločiny proti lidskosti, válečné zločiny nevadí a dokonce jim tleská.U druhých křičí od rána do noci.Stačí nahlédnout do diskuze na hovinkách, seznamu nebo fora 24, tam to nenávistí k určitým národům i vlastním spoluobčanům přetéká a nikomu státnímu to nevadí.
Fialovití grázlové vedou naši ekonomiku ke kolapsu
ale výnosných koryt se nechtějí vzdát, jak vidno.
Namísto politické soutěže chtějí zjevně nastolit jakousi
novo-bolševickou totalitu
Přátelé, děkuji všem, kteří nás dnes u soudu podpořili. Moc a moc si toho vážím a děkuju! V týdnu 27.10.2025 další stání. Zapomněli totiž obeslat obžalovaný spolek. Takže dnešní stání bylo anulováno. Tady nikdo do voleb nespěchá……..
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-za-mir-mestsky-soud-ourecky.A250807_112327_domaci_hock
Proruská svině T. Oksmura patří za mříže i bez toho plakátu s krvavou kudlou …
V lochu bude mít krvavou i (_!_) a teprve pak si zcela uvědomí, jak naši zemi tento imigrant moc ublížil!
Nejvyšší čas podat obžalobu na tuto protektorátní vládu za vlastizradu, za podporu genocidy (výměna etnických Evropanů za negry a muslimy), za podporu nacismu na Ukrajině a za nacifikaci ČR, za rozkradení a rozprodej národního majetku, za miliardové dluhy a okrádání vlastního národa, za ničení hospodářství, esenciálních základů života, za desintegraci politických a sociálních institucí, národní kultury, národního cítění a české státnosti. Už přes 30 let na tom pracují a národ nic neví, neslyší, nevidí?!? Být, či nebýt není otázka pro kompromisy. Národ aby přežil musí být bdělý, ostražitý a obranyschopný. Život je nepřetržitý boj o přežití. Národ, který toto a své kořeny už zapomněl, je určen k zániku. Pak k jeho zničení stačí hrstka duševně postižených nazývaných vládou. Amen
Ta fialová squadra má dneska fest zapařené řitečky,
a tak naprosto drze lže na zásadní témata,
používá perzekuci a la bolševici.
Dokonce si drze nechává schvalovat-přilepovat do zákonů paragrafy, které lze snadno ohýbat podle momentální potřeby.
Ve volbách potřebujeme nutně změnu, že.
Celoživotní svině Bořihnoj Hovínek se zase vyzvracel v 19:38:46 hod. Nažral se v penzionu pro důchodce a napsal zase ty jeho nenávistné slinty. Je to věřící svině. 😂
Tento zkurwysin už měl bručet.
Ta nevěřící svině Okamura 🦉 dopadne stejně, jako všichni jeho podporovatelé. Půjde bručet 😎
Nejdřív půjde bručet Bořihnoj Hovínek z chudobince Postřelmov. Všichni ho znají a ví, co je zač.
Lady, ten křivák už bude někde hnít v důchoďáku.
Lady se opět válí v těch svých hovínkách. Jako každý den nám při tom musí něco říct o sobě, i když je to zbytečné. Všichni ji znají a ví, že je to putinova šlapka.
Shnilý Adam se ozval z důchoďáku … 🤣
Ten intoxikovanej starej udavačskej dědek z chudobince Postřelmov, kterýho všichni znají, má vysokou hladinu adrenalinu v hustý krvi, což je dobře. Zvedne se mu tlak v ucpaných cévách a klepne ho pepka. A tady bude konečně klid.😂😂
Lady, ale o tý pepce tu odborné píšete už roky, a pořád 💩
Mám pocit, že k tomu klepnutí máte mnohem blíž vy sama, což ten klid rovněž nastolí … 👍
at nějaký negr rozpárá nožem jiřině pospíšil prdel, aby už nemohla porodit další dítě
Holýnek, nestaral se o mě, napsal radši, kolikrát byl ve špitálu a co se mu stalo, když k němu do chudobince dorazilo policejní komando. Já jsem naprosto klidná, mě nevytočí.😂😂
Přitom by tihle náckové měli dávno vědět že rusko se s náckama nemaže utíkali za moře jak sběsilí a vzdávali se „spojencům“ nové technologie umožnují aby je našli všude a sledovali všude a že rusko tak nějak vždy války ukončuje jak uzná za vhodné nikoho se neptá jestli jako chce s tou agresí a provokacema skončit a pokusem rusko dobít že co sme si to sme si … nechápu chciválky co chtějí napadat rusko když je to jaderná supervelmoc a to je prostě daný fakt … můžem o tom diskutovat můžeme se o to přít můžem zavřít pár lidí ale to je tak asi všechno co s tím náckové můžou dělat…. mravenec si taky nezačne válku proti slonům a může je nenávidet jak chce je rád žemu slon nešlape do mraveniště a repsktuje ho jako spojence nebo neutrální mraveniště….. není hloupej jako chciváklkovská banda ssáčků neonácků co obvinují a zavírají lidi jen tak jako ssáčci za ády a u toho lžou a lžou a lžou a zase jenom lžou jako když pomáhali úchylovy z havlbrodu a deviatnce z havlbrodu unikat tretníému stíhání za nepromlčitelná tresný čin poškození cizích práv psáchaný na dětech a jejiihc rodičích … a jako za ády i dnes fízlovksje parazit a nácek podporuje aktivně ssácký režim a útočí na lidi na pokyn ssáčků úplně stejěn jako to dělala fiíslovsk úderka vždy v dějinách nemaje žádnou čest morálku znalsot zákona a povinností ja koto dělal pplně stejně ta součastná devianstní ssácká unifromvaná úderka za kovidssismu fašismu .. nepamaeujte .. ne to fakt nebyl odávno to nejsou ádovští ssáčci … to není 20 le t není to ani 10 let ani 5 let to není co to spáchali všihcni do jednoho fízla!!!! není to ani 4 roky co to ještě pořád páchali ….a jsou za to plně tretně odpovědní a vini … o tom není nejmenších pochyb … kovidové ssáčky tu necháte běhat s pistoikama a napadat děcka rodiče a jiné jakoby nelbyl pachatelé velmi závažného zločinu proti lidskosti co kviřlei jak podsvinčata když chtěli zabodat je samotné najendou s hrůzou že oni taky jsou do kovidového plynu kam posílali jiné apartheidismeme a omezováním osobních práív a svobod….. jako fakt? A jinak doma všeci zdraví jo .. tak jo … jako že se to nějak samo vyšetří potrestá nebo jak si to jako lidi představuejte že se stane aby byl zákon naplněn jak je psán? Jak se asi zachovají zločinci co vědí že jsou viní jako že přestaou páchat zločiny aby si zajistili beztrestnost terorem obyvatestva jen tak sami od sebe vzdají se žoldíku uniformy stříkačky b¨vobuvhu pout atuižček uspokojování s pronásledování zavíraní a obvinování lidí a půjsou odevzdat večker kmajetek a naáp let si sednout? A prosím u ktého delaera ten matroš nakupujete? To musí bejt fakt síla…. jo 6e voni sou siln7 je jich moc a mají ty postoile a voháníse těma pragrafam a blablabal .. a kde myslíte že tu unifomru vzali pistoklu náboje vobuch košile autí benzín kde se napapají na vobědové nebo menoupause? No hádejte .. u vás víte .. to vy je podporujete .. posluhuje te jim klaníte se jim aby si na ás náhodou neto že jako na souseda to je ok to se váís totiž netýká že .. hlavně s parzitem bejt kamrád a mít z toho výhodu pro sebe že hamty hamty .. bolí co … bodnutí do svědomí … no máte proč se zhnusit koukáním do zrcadla .. nejend paní nejeden pán už je dávno po smrti co mlčící větčšino .. těch babiček a dědečků a strejců co už zabili tím kovidismem fašouni . nepamatujete . .nikoho jste nepochovali kdo se nechal nachyta nebo donutit a pak už náhle zemřel na těžkou nemoc? … no nic no … skryuté smsky s fajcrem miliardové tunely dest vrahcín na každýho včetně kojenců nakupeno za naše prachy zlodějkou fašounskou von der lejno … nic … tak jo .. tak je nechte dál … „pracovat“ hošnkyu a hošandy fízláčky jak to dělali doposud … čin čertu doře .. peklem se ti odmění … bez věomdného nicnendělání .. .ani psí výklajim neunikde a ihined konají nekompromisně .. že sendá odhali rozkrádačka za miliardu .. dopadnout pacahtele .. no to jsou ale pohádky že by jeden fakt zvracel …
Lady, díval jsem se na profil toho vašeho Holýnka z důchoďáku, a tam o špitálu není ani slovo. Za ty ataky ze strany policejního komanda dostal statisícové odškodné, a jinak tam je spousta fotografií z výletů s jeho paní, lovecké výpravy, účast na střeleckých soutěžích, kulturní akce, rodinná posezení na jakémsi Sodoru s jelenem a kamzíkem, atd. Každý si to může prohlédnout.
Lady, že vy tomu Holýnkovi zavidite, přičemž vás opravdu brzy klepne, a ten klid tady konečně nastane. Kéž by!
Jo, abych nezapomněl, na tom jeho profilu je také 14 občanských jmen (vč. vašeho), adresy bydliště a 17 fotografií, všechno diskutéři z PP, píšící pod přezdívkou (jen namátkově – Maximus, Pavel K, Dušan, Janina, Noobody, Dáša, Ajša, Tekutý Prd, a další)
To je podívaná, jenom co je pravda 😡
Plakát vyjadřuje varování, které bohužel vychází z reality v zemích na západ od nás. Pokud v někom vzbuzuje nenávist, vypovídá to o dotyčném, nikoliv o autorovi plakátu.
No, tak tímto mám jasno, koho budu volit. A když to nebude možné, půjdu ještě více k „extrému“ (Rajchl, Vidlák, Konečná).
Koukám rozplizlý tlustoprd Holýnek tady zase trojčí, dement důchodcovský.
Koukám rozplizlý tlustoprd Maximus tady zase trojčí, dement důchodcovský. Stále veřejnosti sděluje, kdo a co je. Jen tak dál, je to stejná proruská svině jako T. Okamura, a těmito zvratky diskredituje SPD víc, než je schopen vnímat.
Vzpomínám, jak kdysi, na prahu normalizace, soudili kohosi za „pobuřování“ a tehdejší, ještě ne zcela znormalizovaná, justice to vyřešila tím, že nelze pobuřovat někoho, kdo už je pobouřený či bouří a smetla obžalobu ze stolu.
V podstatě i ten plakát jen konstatuje obecně známou situaci (v posledních letech mají na západ od bývalé železné opony průměrně jeden útok nožem denně a naprostá většina pachatelů je spodobnitelná s osobou na tom plakátu). Čili jde jen o to, zda je tč. naše justice v horším stavu než tenkrát.
Pane A.S. Pergil, v Německu je to přesně 70 – 80 útoků každý den. To je oficiální číslo a mimo dalších kriminálních činů tamního obohacení. Ti, co chtějí Okamuru treastat, přesně tomu budou tleskat jako ti blbci za Merkelové všemu co přicházelo tleskali a to vítali.
https://www.youtube.com/watch?v=v69MFQhxKtg&list=RDv69MFQhxKtg&start_radio=1
Ethanol – Nectít copyright r ušana je rouhání a kacířství nejméně na středně těžkou tourturu kata s pomocníky, howgh.
Tó hóówadóó od Holýnkůůů tady snad prudí neustále, udavač, určitě má na uhlí podavač. 🤣🤣💩💩
To jsem zase já, tentokrát jaqko Éda. Hi hihi.
Baví mě ze sebe dělat kripla a udávám rád. BH.