10.11.2016
Kategorie: Společnost

Šok pro zkorumpované politické strany: Drastická změna financování

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Vážení a milí přátelé, 27 let v naší zemi vidíme, jaká korupční zvěrstva se páchají kolem financování politických stran, tedy zejména těch, které se střídali ve vládních pozicích. Obrovské sumy od právnických osob oběma stranám, aby bez ohledu na výsledek voleb tyto firmy “kasírovaly” státní zakázky. V řadě případů takto “hospodaří” i firmy se státní účastí … Obrovské sumy od prapodivných lidí, kteří jsou legalizování jako “lobisté” a páchají v naší zemi spoustu zla a zjevné korupce.

[ad#clanek-respo]

A co potvrzuje korupci, kromě veřejného mínění? To je zcela jasné. Jsou to ceny státních zakázek a nákupů všeho možného, které jsou cca o 30 % dražší (mnohdy je korupce tak obrovská, že rozdíl ceny je i několikanásobný), nežli dokáže kdokoliv z nás sehnat např. přes e-shopy. Důvod ? Korupční provize činí (standardně) 15%. Jen šílenec si o ni říká přímo, takže jsou to zmiňovaní lobisté (a nejen oni, politici to dokáží skvěle sami), kteří za stejnou provizi věc zprostředkují. Tedy 2 x 15% a jsme doma.

Jak se z toho dostat ? Volebně “odstřelit” všechny tyto zjevně korupčně financované strany tím, že zcela zásadně změníme možnost financování politických stran. Jeden zásadní návrh by tomu mohl pomoci:

Politický subjekt může financovat (mimo státního příspěvku) pouze fyzická osoba a to do maximální výše průměrné mzdy zveřejňované ČSÚ.”  To by byl šok … Korupční peníze jsou “fuč”. Konec obřích korupčních peněz, neotravovali by nás politici na každém domu, strany by museli skutečně zaujmout obyčejné lidi a pokud ne, tak by to ihned pocítili finančně.

Průměrná mzda je dost vysoká “limita”, konec konců na ni většina obyvatel nedosáhne, takže u většiny lidí případná podpora vyplývá ze skutečné náklonnosti, nežli z korupčního očekávání.

A očekávaný řev korupčně systémově nastavených firem. Za firmami stojí vždy lidé a jde nám v rámci politiky o to, aby se v našem státě žilo dobře lidem, a ne korporacím z druhé strany planety z daňového ráje. Takže slušní majitelé firem, kteří slušně chtějí podnikat v naší zemi, mohou jako fyzické osoby přispět svému favorizovanému politickému subjektu.

A rozzuřené firmy se státní účastí – máte prostě smůlu. Budete muset řádně hospodařit, jinak půjdete … Už se neschováte za bůh ví jaký peněžní švindl.

Tak co. Líbí se Vám to? Uchopí to nějaký slušný politický subjekt?

Budu moc rád za Vaše komentáře.

Všem Vám přeji hezký den.

[ad#clanek-respo]

Pavel OPL

pavel-opl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...