12.2.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Sociální experiment neomarxistů z Žít Brno: Rozdají 50 městských bytů nepřizpůsobivým spoluobčanům, nejčastěji romským rodinám

Sdílejte článek:

MILAN VESELÝ

Žijete z dávek? Dlužíte městu na nájemném? Pak jste ideální kandidáti na to, abyste dostali nově zařízený byt, za který nemusíte platit. Že je to divné? Ne tak v sociálním experimentu neomarxistů z Žít Brno.

V Brně vylosovali první (většinou romské rodiny), které dostanou dotované městské byty. Nájemné za ně bude platit stát, starat se o ně budou kurátoři. To povede jen k ještě větší závislosti na státu a dávkách.

Neomarxisté a sociální inženýři z hnutí Žít Brno pokročili do další fáze svého pochybného sociálního experimentu. Rozdají 50 městských bytů nepřizpůsobivým spoluobčanům, nejčastěji romským rodinám.

Byty budou vymalované a vybavené kuchyňskou linkou a základním nábytkem. Nájem v nich činí 40 korun za metr čtvereční, což je zhruba poloviční částka, kterou město účtuje běžným nájemníkům svých bytů. Každá rodina dostane i sociálního pracovníka, který ji bude pomáhat. Mezi podmínky pro nájemníky patří totiž také spolupráce s organizací IQ Roma servis.

Nastěhování početných romských rodin bude navíc pro obyvatele řady domů překvapením. „Rozhodli jsme se, že nebudeme informovat sousedy v bytech, kam rodiny nastěhujeme, abychom ty rodiny nestigmatizovali,“vysvětluje Martin Freund z hnutí Žít Brno.

Vybavené městské byty dostane kdokoliv, tedy i ten kdo například v minulosti městský byt již měl a přišel o něj kvůli dluhům na nájemném. „Každý, kdo dlužil městu Brno jakýkoli obnos, tak od té chvíle, co ho
splatil, tak pět let nemůže požádat o obecní bydlení. Rozhodli jsme se v tomto projektu udělat výjimku, protože kdybychom ji neudělali, tak bychom absolutně nemohli pracovat právě s tou skupinou, která tu pomoc potřebuje. Ono to tak bývá, že lidé, kteří potřebují sociální bydlení nějaké dluhy mají,” říká Freund.

Co na to lidé, kteří celý život pracují, platí nájemné nebo hypotéku? A nikdo jim nic zadarmo nedá. Co rodiny s dětmi, které se snaží, rodiče mají dvě práce, aby utáhli bydlení a provoz rodiny? Co kdyby se na všechno vykašlali, šli do ubytovny a tam počkali, až jim sociální inženýři přidělí byt a zaplatí za ně nájemné.

Celkově tento experiment přijde daňové poplatníky na 10 milionů korun. Velká část těchto peněz skončí právě v kapse organizace IQ Roma servis.

Za nejsměšnější skutečnost lze ovšem považovat výroky autorů projektu, že takto si podle zkušeností ze zahraničí bydlení udrží 90% lidí. Nedokážu si moc představit, kdo a za jakých podmínek si nedokáže udržet byt, který dostal zařízený a nemusí za něj nic platit. Chlubit se tím je tedy prostě trapné.

Narodil ses jako Rom? Pak jsi automaticky chudák (v terminologii úředníků “sociálně vyloučený”) a my tě materiálně zajistíme od kolébky po hrob.

K čemu to ovšem vede? Co vidí děti z rodin, které dostaly bez svého přičinění nový byt, za který nemusí platit? Vidí to, že není třeba nic dělat, o nic se snažit, nepracovat, udělat plný košík dětí a vždycky se najdou naivní dobroserové, kteří přispěchají na pomoc. A pokud jsou zrovna u moci na radnici či ve vládě, tak dychtivě pomáhají za peníze všech lidí. I těch vašich.

Místo toho, aby úředníci a sociální pracovníci motivovali údajné sociálně vyloučené lidi k práci a k tomu, aby se naučili postarat se sami o sebe, tak rozdáváním bytů dělají pravý opak.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...