20.6.2018
Kategorie: Společnost

Sociální dávky jako pojistka proti sociálním nepokojům (1. díl)

Sdílejte článek:

PETR ŠINDELÁŘ

Pobírat peníze za špatnou práci našim politikům divné nepřipadá a detailu, že někdo dostává miliardy bez práce od státu také, se nediví vůbec. Najít řešení pro nepřizpůsobivé se jim pro neschopnost nedaří a navíc mají strach…

[ad#textova1]

Zastánců okamžitého zrušení sociálních dávek těm občanům, kteří se práci úspěšně vyhýbají a přitom berou dávky plnými hrstmi, by se v Česku našlo hodně – ale tak drsná léčba náhlým šokem zase úplně možná opravdu není! Hlavně pro existenci dost reálné možnosti, že osoby nepřizpůsobivé, které pro svou výbušnou a vztahovačnou povahu nemají ke konfliktu daleko, by mohly ze zoufalství začít rabovat obchody, a opakovaně si v nich bez placení brát všechno, co potřebují! Neozbrojené osamocené pracovníky bezpečnostních služeb, nejčastěji důchodce, kteří v obchodech hlídají zboží, dokážou zneškodnit ihned a než za půl hodiny přijede policie, bude horda lupičů dávno pryč. Za situace, kdy počet příslušníků Pořádkové služby Policie ČR činí pro celé území České republiky jen něco málo přes 16 tisíc osob – to teoreticky znamená, že jeden policista by měl být schopen uhlídat 625 nepokojných občanů! Úspěšnému zlodějskému počínání /a nejen pouze!/ nepřizpůsobivých by se u nás mohlo ve výsledku dařit opravdu hodně dlouho a je možné souhlasit s názorem, že naši politikové mají velký strach a sociální dávky pro nepřizpůsobivé jsou v zájmu udržení veřejného pořádku úplatkem státu. Bližší údaje o činnosti pořádkové policie jsou zde.

14. června 2018 se ve Sněmovně uskutečnil zvláštní pokus zvrátit chystané vládní změny v sociálních dávkách na bydlení. Navrhovaný program poslanci nakonec schválen nebyl a schůze Sněmovny se neuskutečnila. Co zamýšleným obsahem schůze blíže nejmenovaných, notně ustrašených a vyděšených poslanců vlastně mělo být, je obsaženo ve dvou zdrojových článcích. První z nich “Návrh změn dávek na bydlení zhorší život tisíců chudých”se docela nesmyslně snaží oponovat návrhu ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslavě Němcové /ANO/ viz. A článek druhý “Dávky na bydlení: ČSSD chce stáhnout chystaný návrh změn”se zabývá stanoviskem ČSSD. V případě – že tato strana, která na základě svého historického poslání je zvyklá více než 100 let rozdávat sbírkové peníze chudým a nyní za “nicnedělání” i státní peníze osobám nepřizpůsobivým – pokud vstoupí do nové vlády s ANO a s podporou KSČM, tak potom všechny škaredé asociální návrhy, které nyní předkládá ANO, se bude snažit zrušit!

Klíčový úkol bývalé Sobotkovy vlády zákon o sociálním bydlení (i když byl nejčastěji zmiňován exministryní práce a sociálních věcí ČSSD Michaelou Marksovou) – měl se svým ministerským týmem vypracovat exministr pro lidská práva ČSSD Jiří Dienstbier. Když byl expremiérem Sobotkou za svou mizernou práci z vlády vyhozen, nahradil jej Jan Chvojka /nynější předseda poslaneckého klubu ČSSD/. A protože oba politikové byli řadu let zvyklí rozdávat státní peníze chudým, místo kvalitního zákona předložili bezcenný paskvil, který loňská Sněmovna jako hodně směšný nakonec smetla ze stolu.

Za zmínku určitě stojí, že předsedou sněmovního sociálního výboru v době Sobotkovy vlády (2014-2017) byl známý “plamenný řečník” za práva pracujících a evidentně také za práva nepracujících, exšéf odborů ČMKOS, poslanec ČSSD Jaroslav Zavadil…! V celkovém výsledku pro svou neschopnost a ze strachu před sociálními nepokoji bývalá Sobotkova vláda s žádným řešením – například, aby sociální dávky v hmotné nouzi byly vypláceny výhradně jen těm, kteří (i dodatečně) dokončili všechny ročníky povinné základní školy – nepřišla a státotvorní sociální demokraté budou v případné další vládě za nemalé peníze státu u občanů nepřizpůsobivých i nadále ochotně a vydatně podporovat nevzdělanost, povalečství a zahálku…!!

Když se v nedokonalém a léta nijak neřešeném systému sociálních dávek na bydlení pro trvale nepracující v hmotné nouzi, které dosud nikdo nenaučil a ani nepřinutil se o sebe postarat, zcela nečekaně něco pokazí, potom může dojít i k takové patové situaci, o jaké se píše ve zdrojovém článku “Mám pět dětí, těžko najdu bydlení, vzlyká žena z ubytovny, která končí”.

Všichni poslanci, kteří se výše zmiňovanou mimořádnou schůzi Sněmovny na téma dávek na bydlení snažili minulý týden zahájit pro neotřesitelný dojem, že je v tomto státě trvale nepracujícím osobám nepřizpůsobivým velmi vážně ubližováno, křivděno a jsou diskriminováni, tedy zejména, že je jim odpíráno právo na svobodný přístup ke kvalitnímu vzdělávání a na neexistující právo na práci a bydlení, mohli k radosti mnoha spořádaných občanů ČR – právě nyní učinit zcela nevšední zákonodárné gesto…!

Naši vážení poslanci (i když přímo nepřišli s hřejivou nabídkou, že si více než 200 převážně nepracujících občanů ze zrušených ubytoven v Ústí nad Labem ihned ochotně vezmou na svoje náklady k sobě domů!), měli se aspoň okamžitě velkoryse a navždy vzdát svých zbytečných a trapných poslaneckých náhrad “za dopravu, ubytování, svoje kanceláře a telefony” a tyto peníze každý měsíc až do konce svých mandátů nechávat posílat na obecní a městské úřady, kde jsou poslanci hlášeni k trvalým pobytům – aby tam byly rovným dílem rozděleny ve prospěch všech nepřizpůsobivých trvale nepracujících spoluobčanů. Bližší údaje o poslaneckých náhradách za rok 2017 jsou uvedeny ve zdrojovém článku “Tisícovka sem, tisícovka tam. Podívejte se, jak poslanci čerpali náhrady”.

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...