18.4.2024
Kategorie: Politika

Si požaduje, aby Scholz respektoval mírové principy

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Obrázek – čínský prezident Si Ťin-pching ukazuje kancléři Olafovi Scholzovi (SPD) cestu k míru.

Kancléř Scholz během své návštěvy Číny (která začala názorným příkladem, kam patří Německo) hovořil s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem i o válce na Ukrajině. Scholz volal po „spravedlivém míru“. Si informoval Scholze o čtyřech zásadách, které by měly vést k trvalému míru. Si požadoval naprostý obrat ukrajinské politiky Německa.

S čínským prezidentem Si Ťin-pchingem se kancléř Olaf Scholz (SPD) setkal třetí den své cesty do Číny. V rozhovoru mezi kancléřem a čínským prezidentem se hovořilo také o Ukrajině a možnostech ukončení konfliktu.

Scholz zdůraznil, že je zapotřebí „spravedlivý mír na Ukrajině“. To znamená, že Rusku nesmí být za žádných okolností dovoleno prosadit své bezpečnostní zájmy. Západ odmítá kompromis ohledně vstupu Ukrajiny do NATO. Přání západních států přijmout Ukrajinu do NATO je přitom jedním z hlavních důvodů příčiny konfliktu.

Si Ťin-pching postavil Scholzův koncept „spravedlivého míru“ do protikladu se zásadami, které by podle něj bylo možno použít k přerušení spirály násilí, v níž se nachází i Německo. V této souvislosti vyzval všechny strany, aby usilovaly o obnovení míru. Za tímto účelem je třeba dodržovat tyto čtyři zásady:

Zaprvé, zachování míru a stability musí být prioritou, řekl Si. Je třeba se vzdát sobecké honby za ziskem a výhodami.

„Zadruhé je třeba udělat vše pro uklidnění situace. Proto by se nemělo přilévat žádné palivo do ohně. Zatřetí je třeba vytvořit podmínky pro trvalý mír. Je třeba zabránit jakékoli další eskalaci napětí,” pokračoval Si Ťin-pching. podle čínské tiskové agentury Xinhua.

Konečně, za čtvrté, je třeba snížit dopad konfliktu na globální ekonomiku. Stabilita globálních obchodních vztahů a dodavatelských řetězců nesmí být narušena, řekl Si Ťin-pching s odkazem na západní sankce.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)