2.1.2017
Kategorie: Společnost

Seznamy nepohodlných médií? Obrana je levná a jednoduchá

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Jde o veřejné seznamy, každý čtenář si je může volně stáhnout. Jestliže některé firmy z nich stahují reklamy, jaký je jednodušší protitah, než více tato média číst a rozšiřovat odkazy na jejich články?

[ad#clanek-respo]

Není úmyslem tohoto článku kohokoli propagovat, kdo chce, může si dotyčné informace během minutky vyhledat sám. V případech, kdy to jde, samozřejmě doporučuji i bojkot firem, které na základě různých „černých listin“ ty reklamy stahují, ale to vždy není tak jednoduché – zvyk je železná košile, smlouvy s několikaletými závazky…, atd., atd.

Ale mnohem jednodušší je číst a propagovat média, která se mocenské či společenské pseudoelity snaží zlikvidovat. Tím jim veřejnost dá najevo, co si o celé věci myslí, ale hlavně, propagací dotyčných médií na sociálních sítích či informováním příbuzných a přátel o těchto médiích v pozitivním smyslu se zvýší jejich čtenost, čímž budou tato média komerčně „zajímavější“ právě z hlediska reklamy, tj. jejich výdělku. Čím čtenější/sledovanější médium, tím žádanější, a tedy i dražší je jeho reklamní prostor. Firmám, které se k novodobé inkvizici nepřipojí, to také prospěje, neboť se jejich reklamy dostanou k více lidem, tj. bude to pro ně motivace, aby reklamy z těchto médií nestahovaly, a nepůsobily jim tak úbytek zisku.

Takto je třeba se na věc dívat, nestačí „brblat“, tady máme jako obyčejní lidé jednoduchou možnost, která prakticky nic nestojí, jak se můžeme angažovat za záchranu svobody projevu v České republice, aniž bychom museli manifestovat, agitovat, psát politicky zaměřené články nebo vstupovat do politických stran nebo občanských iniciativ. Tak proč toho nevyužít?

[ad#clanek-respo]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...