8.3.2017
Kategorie: Ekonomika

Schillerová vyhrožuje: Finanční úřady si došlápnou na klubové pivnice, hrozí jim pokuta až půl milionu

Sdílejte článek:

REC

Takže už je to tady. Zoufalí hospodští na malých městech a vesnicích chtěli zachránit svoji práci tím, že zkusili obejít tyrana v podobě státu, který jim v podstatě zlikvidoval jejich živnosti byrokratickou a regulační šikanou, zakládáním klubů, kde by vše fungovalo na základě pravidel zdravého rozumu a bez účasti eráru. Pivo bez EET účtenky, členské příspěvky, pivo i cigarety. Tedy tradiční atmosféra, jak jsme ji v normálních hospodách znali od nepaměti. Bylo jen otázkou času, kdy některý z finančních drábů začne těmto lidem vyhrožovat z pozice mocenské síly. 

[ad#clanek-respo]

Například Klub labužnických pohodářů má přes 7000 členů sdružených v 62 klubovnách po celém Česku. „Dříve se k nám ročně přidávalo kolem pěti nových spolků. Předloni to bylo asi 12 spolků, letos to jsou už desítky,“ řekla pro Zpravodajský web Českého rozhlasu předsedkyně Klubu labužnických pohodářů Dagmar Krylová. Spolek původem z Vrbky v Posázaví založila před 11 lety. „Labužnickou klubovnu“ tak mají třeba v Horním Bradlu, Rejčkově, Sušici, Třebíči, ale také ve Vyškově, Chomutově nebo v Ostravě.  Jedním z důvodů je často právě zavedení elektronické evidence tržeb. „Obrátili se na mě teď například z vedlejší vesnice, kde trvale žije okolo 64 lidí. Nic moc tam není, je to taková zapadlá vesnička. Chtěli tam mít hospodu oficiálně, ale neudrželi to. Takže se z toho stala klubovna a členy jsou všichni z vesnice,“ popsala Krylová pro ČRo.

Pro založení nové klubovny je podle šéfky klubu nutné doložit nějaký společný zájem. Stačí prý i takové klasické hospodské aktivity, jako jsou hra kulečníku nebo házení šipek. Vedle toho se v klubovnách čepuje pivo a nechybí ani občerstvení. „To se často donese z domu. Jeden připraví chlebíčky, druhý třeba zákusky. A co si nakoupíme, to zkonzumujeme. Koupíme si třeba prase, opečeme si ho a u toho vypijeme sud piva. Když je zima, zalezeme do klubovny a zahrajeme si nějaké hry,“ pokračovala Krylová. Aby se člověk mohl stát členem spolku, musí souhlasit s klubovými stanovami a zavázat se k jejich dodržování. V některých případech se platí i členský příspěvek. Například klub trampů v Třebíči od svých asi 130 členů vybírá měsíčně příspěvek 20 korun. 

Rostoucí zájem o klubové pivnice souvisí s elektronickou evidencí tržeb (EET) a hlavně zákazem kouření.

Podle Aleny Schillerové, náměstkyně ministra financí pro daně a cla, nelze paušálně říci, že jejich provozovatelé obcházejí zákon, ale v mnoha případech tomu tak podle všeho bude. Kontroloři z finančních úřadů proto tyto zájmové spolky prověří. Nepoctivcům hrozí pokuta až půl milionu korun, upozornila Schillerová v rozhovoru pro ČRo. 

“Samozřejmě záleží na okolnostech. Ale pokud se skutečně “převleče” za klub hospoda, která bude dále fungovat podnikatelským způsobem, pak jde o obcházení zákona, které bude tvrdě postihováno. Upozorňuji, že za porušování evidenční povinnosti hrozí pokuta až do výše půl milionu korun. Případně i uzavření provozovny,” pokračovala Babišova náměstkyně a uzavírá:  “Zde by se jednalo nejen o obcházení zákona o evidenci tržeb, ale pravděpodobně i další předpisy, které se týkají podnikání, například hygienické předpisy nebo zákaz kouření. I z tohoto důvodu rozhodně neponecháme tento typ zařízení bez kontroly.”

[ad#pp-clanek-ctverec]

Tedy jak vidno třídní boj graduje. Likvidace podnikatelských či občanských aktivit nezávislých na státu však v dnešní podobě eurosocialismu neprobíhá po linii politických procesů, ale po linii ekonomické. Kontrola, likvidační pokuta, konec. Kdy asi příjde financkomando i do vaší garáže, kde jste si s přáteli na oslavu pěkného dne narazili malý soudek piva? Kdy vám za to dají pokutu půl miliónu a předhodí vás exekutorské mašinérii?  

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (51 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...