17.6.2024
Kategorie: Politika

Sázka na mrtvého koně

Sdílejte článek:

OTTO KAMM

Je evidentní, že úmysl udělat z Danuše Nerudové eurokomisařku byla sázka na mrtvého koně. Sama Danuše Nerudová může být ráda, že je ráda a že si v příštích letech často v poklidu zaletí do Bruselu.

To za existence velmi slušné měsíční výplaty a nadlimitního důchodového zabezpečení v budoucnosti (jestli toto není trafika, tak sním klobouk). Strana, která ji nominovala, se rázem ocitla ve velkých potížích, koho jmenovat místo ní.

Post eurokomisariátu za ČR dostala darem v rámci pětikoaliční dohody strana STAN a nyní nemá kvalitního nominanta. Navíc sázka na Danuši Nerudovou, od které se předpokládá (ví), že nebude v Bruselu žádný europoslanecký lumen, může zapřičínit i odliv hlasů pro tuto stranu v příštích parlamentních volbách.

Pětikoalice bude muset najít vhodnou personu na post eurokomisaře. I kdyby neměla mít legitimaci Starostů. Když ji nenajde, bude to voda na mlýn opozice. Ta bude poukazovat na neschopnost najít ve vládních řadách někoho lepšího, než byl uvažovaný a prosazovaný mrtvý kůň. A to povede ke ztrátě voličských hlasů celé koalice v příštích volbách.

O škodách v postavení České republiky v EU nemluvě.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)